Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem ismeri meg a gyermek a...

Nem ismeri meg a gyermek a ruháját, vajon miért mondják az óvónők? Mégis mit kellene csinálni? Nagycsoportosok vagyunk, tehát nem most kezdtük az ovit.

Figyelt kérdés
Általában túl sok ruhát viszek be hétköznap az oviba, így pénteken, illetve időközönként sokkal jövök el. Kézben szoktam vinni, mivel gyakran elfelejtem a szatyrot is. Ma is ilyen nap volt az óvónő kiállt az ajtóba, és hosszasan nézett utánam. Nagyon furcsa jelenet volt. Nem értettem. Kicsit később gondolkodtam, hogy ma már másodszor mondták, hogy nem ismeri meg gyermekem a ruháit. Vajon arra gondol, hogy elviszem esetleg másét, és ezért nem ismeri meg a magáét?
2013. okt. 4. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hetes oviba jár a gyermeked? Mert hogy egy csomó ruhát beviszel neki.. Minek annyit? Kicsit tényleg fura ha péntekenként egy halom ruhával mész haza...
2013. okt. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem. Nem bentlakásos ovi.

Általában bizonytalan vagyok, van-e elegendő váltó ruha, így inkább viszek, ha meg volt már dupla adag van ott. Délután persze nem viszem el, így halmozódik.

2013. okt. 4. 19:06
 3/14 A kérdező kommentje:
Ma ez volt nálam: 1 vastag pulcsi, 2 rövid ujjú póló, 1 hosszú ujjú póló, 2 hosszú melegítő, meg egy sapka. Farmerben hoztam el és nem hagytam bent ruhát, hogy mindent átmossak.
2013. okt. 4. 19:13
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Én is így szoktam. Mi szeptemberben kezdtük az ovit, de az első héten szólt az óvónő, hogy vigyek be több váltóruhát. Így a szekrényében 1 helyett mindenből 2 váltó van. És én is mindig pénteken viszem el az összeset, hétfőn pedig megint ugyanennyit vissza.
2013. okt. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk pont hogy azt mondtak, hogy ne hozzunk be annyi ruhát, felesleges. Benti cipobol is elég egy.

Nem csoda ha szegény gyerek nem ismeri fel a cuccait, ha a fel ruhatarat behordod. Egy kisfiút főleg nem érdekelheti annyira mit vesz fel, ezért nem jegyzi meg minden ruháját.

En minden nap megmutatom a lányomnak mit viszek be neki, aztán fel rakom a polcra vagy a zsakjaba, így mindig tudja. De ha bent lenne meg ötféle, lehet ő sem emlékezne.

2013. okt. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Hát nemtom... Az enyémek mindig megismerték a saját ruhájukat. Viszont vannak gyerekek, akik rendszeresen mások ruháját veszik fel. Akkor is, ha az ő szekrényük teljesen máshol van. Ezt nem tartom véletlennek... Rakd bele a gyerek jelét a ruhákba. Bár nálunk ez sem visszatartó erő. És nem egy gettó oviról van szó.
2013. okt. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerencsére olyat még nem mondtak, hogy másét akarta volna felvenni. Világ omlana össze bennem, de azért rá fogok kérdezni. Valóban újra el kell mindent látnom a jelecskével, azt hittem "kinőttük" már ezt a dolgot.
2013. okt. 5. 09:52
 8/14 A kérdező kommentje:
Miért akarná más ruháját felvenni?
2013. okt. 5. 09:58
 9/14 anonim ***** válasza:
én kevés ruhát tartok bent,igy nem kell hazavinem semmit.
2013. okt. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én a váltóruhát a zsákban tartom, évszakonként cserélem meg ha szükség lenne rá (pisi, leeszi amibe megy, saras lesz...) akkor cserélném. otthon se mosom ki a szekrényben lévő ruhákat ha mondjuk hetekig nem veszi fel. szezononként átváligatom, akkor mosom át.
2013. okt. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!