Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha nem tud egyedül elaludni a...

Ha nem tud egyedül elaludni a gyerek (csak össze bújva, altatva vagy ringatva) de kötelező lesz az ovi, akkor is menni kell minden 3 évet betöltött gyereknek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 8. 14:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
4 éves kisfiam velünk alszik éjszaka, az ovi kezdetéig a nappali alvást is a mi ágyunkban kivitelezte, oda kellett mellé feküdni. Az oviban gond nélkül elalszik egyedül, sőt, azóta nap közben a saját ágyában alszik itthon is, ha nem megy oviba. Ne aggódj ezen, a Te kisfiad is bele fog rázódni ebbe. :)
2013. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az én lányom is velünk alszik.Ha itthon van délután is mellé kell feküdnöm amíg elalszik.Augusztusban kezdtük az ovit.Ő kérte második héten,hogy ott aludhasson és nagyon ügyesen elalszik egyedül a kis macijával :)
2013. okt. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
70%
Az én lányom szinte a kezdetektől köztünk aludt. Bevallom, felkapattam. Ő meg hamar kihasználta. Annyira nem bírta a saját ágyát, hogy sírt, ordított, feszítette magát, ha csak az ágya felé közelítettem vele. Mindig kézben, ölben, ringatva, összebújva, mesét hallgatva aludt el, ilyenkor próbáltam átcsempészni a saját helyére, de nem ment, akármilyem mélyen is aludt, felébredt, és ordított, ha hagytam, hagy sírjon, órákig képes volt üvölteni, és nem aludni, másnap meg egyikünkel se lehetett bírni. Kinek hiányzik ez? Feladtam, átjött hozzánk. Bezzeg a szülői ágyban végighorkolta az éjszakát, és másnap egész nap egy jókedvű angyalka. Múlt hónapban töltötte a kettőt. Egyik napról a másikra, magától szokott át a saját helyére. Egyik nap nem kell anya karja, ne is ringassam. Másik nap még csak hozzá se bújjak. Harmadik nap ő átmegy a saját ágyába (na, itt egy -két napig ott ültem mellette, és símogattam a hátát, míg el aludt), és azóta ott alszik, tök egyedül. Mit ne mondjak, én viselem nehezebben. Úgy hiányzik mellőlem! :)
2013. okt. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Vidd fél napra, ebéd után vidd haza. Elvileg csak a foglalkozáson kötelező ott lenni. Az én fiam most kiscsoportos, ebéd után hozom haza. Szerintem az új törvény a délutánt nem érinti.
2013. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szia, mi most kezdtük a második évet az oviban, amióta ovis a fiam, (értsd: pontosan attól a naptól kezdve) nem alszik délután...eleinte próbálkoztak az óvónénik, most már nem, hozzáteszem, már én sem erőltetem régóta itthon), pedig szerintem szüksége lenne az alvásra, mert estére nagyon fáradt...természetesen ugyanúgy feküdnie kell, mint a többieknek, de csak kínlódik, forgolódik...este melléfekszek, énekelgetünk, úgy alszik el...
2013. okt. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Azért 3 éves gyereket ringatni, nnna ez nem semmi. Neked is kéne változnod ám....

Mellesleg az oviban nem egyedül alszanak a gyerekek, ott van rajtuk kívül 20 másik és nem szokott velük gond lenni.

CSORDASZELLEM!

2013. okt. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész és megnyugtató válaszokat!

Bízom benne, hogy nekünk is sikerül belerázódni majd

2013. okt. 10. 12:55
 18/18 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy 4 éves kortól lesz kötelező az ovi

de ettől függetlenül, pont azért, mert ilyen anyás a gyerek, jót tenne neki, ha legalább fél napokra oviba járna :)

2013. nov. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!