Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Friss Jogsival, mennyi idő...

Friss Jogsival, mennyi idő után lehet egyedül vezetni?

Figyelt kérdés

Állítólag van valami arra vonatkozó törvény, hogy két évig nem vezethetsz kezdő jogsival egyedül.

18 éves vagyok, nemrég kaptam meg a jogsim. Azért kíváncsi lennék , érdemleges válaszokra.

Rendőr ismerős mondta ezt az infót nekem, és nem akarom elhinni Neki! :)



#jogosítvány #kötelező korhatár
2012. dec. 22. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amint a kezedben van a jogsid már mehet is EGYEDÜL !!!
2012. dec. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr ismerősöd szopat.


A jogsid két évig kezdő vezetői engedélynek minősül, nem vontathatsz vele utánfutót. Ennyi az összes korlátozás, illetve még annyi hogy 18alatt nem vezethetsz külföldön, de az rád értelemszerűen nem vonatkozik.

2012. dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm megerősítő válaszaitok!

Én is így tudtam, így tanultam, semmiféle más korlátozást nem említett az oktatóm sem! :)

2012. dec. 22. 21:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
küld el a pics@ba a rendőr ismerősöd... ennyi esze van, gratulálok neki
2012. dec. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
emiatt van a sok f@sság kiírogatva kb naponta 100X, hogy lesz-e 24 éves korhatár a B jogsinál, meg hogy lehet-e 82 évesen egyedül vezetni -.-
2012. dec. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utánfutós dolog, kicsit fura, de megértem, mivel az, nem az autód része, külön kereke van neki (és jól látom - külön rendszám is kell neki?)

Van már, olyan nagy autó, amit még, B kategóriás jogsival vezethetsz és sokkal több holmi fér bele, mint egy 'Smart + utánfutó' kombinációba.

2012. dec. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szimpla 3,5 tonnás szerelvénnyel sokkal könnyebb fordulni mintha egy személyautó mögé akasztanál egy 750-es futót, jobban érzed a méreteit, nem csúszik ki a vontatmány ha elfékezed magad, nem ránt le az ívről ha elsokallod a kanyart.


Ennyi értelme van, 2év alatt jó esetben összejön annyi rutin ami segít ezeket kezelni, vagy legalább nem kezd el kapkodni a versenyző.

2012. dec. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szántóvető ***** válasza:
100%
minden sofőr egyedül vezet.rendőr meg nem ért a jogszabályokhoz,úgyhogy rossz érvet hoztál fel.
2013. febr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
nekem egy rendőr ismerősöm nem tudta megmondani, hogy mi a különbség az A1 és az A2 között. Én is azt hittem, hogy egy rendőrt kell megkérdezni az ilyenekről...
2014. jan. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!