Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire jelent törést egy...

Mennyire jelent törést egy gyermeknek, ha 1 év ovi után egy másikba íratom? Mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Nagyon szereti, ahová most jár, az óvó nénik és a gyerekek is aranyosak, mindenki szereti őt, jól érzi magát. Mindennap örömmel megy. Most kezdte szeptemberben, 3 éves. Jövőre megyek vissza dolgozni, és szeretném átíratni egy közelebbibe, különben nem érnék oda időben érte. Idén is oda akartam eleve, de nem vették fel, ezért kényszerültünk rá a jóval messzebbire. Szóval muszáj lenne jövőre újra próbálnunk a közelebbit, mert benzinben is rengeteg plusz pénz oda járatni, és időben is. Vajon ez mennyire viseli majd meg őt, hogy a megszokott csoportjából kiszakítom, és egy idegen oviba iratom át? Vagy ilyen kicsi korban még jól viselik a változást a gyerekek? Akkor lesz 4 éves. Vagy próbáljam meg mégis ott hagyni, és megoldani?
2013. okt. 9. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:

én fiam téli, így idén januárban kezdte el az ovit.

nagyon szerettük azt az ovit, óvónénik aranyosak voltak, voltak kis barátai a fiamnak, szépen fejlődött is, rengeteg dolgot hazahozott, többnyire pozitívat :)

aztán nyáron elköltöztünk így szeptembertől új oviba jár és imádja :) nem is gondoltam, hogy ekkora különbségeket vannak, de százszor jobb óvoda, sokkal többet foglalkoznak a gyerekekkel ami sokat számít, sokkal lelkesebben megy reggel :)

szóval enyém jól viselte. ami picit rossz, hogy gondoltuk akkor az évveszteséget így letudjuk, újra kiscsoportos és ugye a többségnél majd 1 évvel idősebb. de olyan is van akivel pont 1 év van köztük, talán 2-3 gyerek van aki vele egyidős, tehát idén év végén 4 lesz, most lehet látni azt az 1 évet, de ha többiek is belerázódnak az oviba, lehet már nem fog kitűnni az enyém :)

2013. okt. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha muszáj, hát muszáj. Amúgy ezek a picikék még sokkal rugalmasabbak, és nyitottabbak a változásra. A fix pont ami kell, az a szülő. A Te feladatod az, hogy további biztos háttérnek érezzen,mond el neki,hogy dolgoznod kell mert..xy pl Te neked is kell felnőtt társaság és feladat, ő meg több játékot kaphat, vagy több pénzetek lesz közös programra. És ha más oviba já,r munka mellett több időd lesz rá, ott is lesznek barátok...

Én anno az iskola váltást rosszabbul viseltem, mint az ovi cserét.

2013. okt. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!