Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan zajlik az óvodába való...

Hogyan zajlik az óvodába való beszoktatás?

Figyelt kérdés

2013. szept. 13. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:

A kiválasztott óvodában kell megkérdezni, mert óvodánként, de még azon belül csoportonként is eltérő (lehet), hogy mi a beszoktatás rendje. Nálunk első délelőtt lehetett bent lenni, másnap már egyedül voltak a gyerekek ebéd utánig az óvónőkkel szülők nélkül. De nálunk volt családlátogatás, és ovis program is előtte, így nem volt ismeretlen a gyerekeknek, hogy hova és kihez kerülnek.

Ismerősömék ovijában 2 hétig mehettek a szülők a gyerekekkel, fokozatosan növelve az időt, amit bent töltenek, de végig együtt.

Máshol pedig egyáltalán nem lehet bemenni a gyerekkel, hanem reggel odavinni, ebédre érte menni. Néhány nap múlva pedig kezdődhet az ott alvás is.

2013. szept. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én fiam ovijában nem volt beszoktatás. Bevittem reggel, aztán mentem dolgozni. Annyi engedményt adtak, hogy ebéd után el lehet hozni az első időszakban, de ezzel nem tudok élni, mert mindketten dolgozunk, és a bölcsi szünet miatt erősen megcsappant a szabadnapjaink száma. Lehet, hogy nem befolyásoló tényező, de vegyes csoportba jár.
2013. szept. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!