Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A kislányom nagy csoportos....

A kislányom nagy csoportos. Kérdöre vonhatom az ovonöt? Jogosan? Nem reggelizett tegnap, és ebédig éh gyomorral volt mert, ugyan leült enni de hozzá sem ért és vissza tette, mert inkább játszani sietett. Ezt elmondása szerint az ovonéni nem látta.

Figyelt kérdés
7- órakor kelt fel,és az ebéd délben kezdödik. Feldult érzelmileg az hogy mondta hogy a pocija fájt mert annyira éhes volt(ezt nem mondta az ovonönek). Jól gondolom hogy köteles meggyözödni arrol hogy evett e a gyerek?

2013. okt. 16. 10:24
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
96%
De azért annyira már nem kicsi, hogy ne tudjon magától megreggelizni.
2013. okt. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

Az óvónő nem jósnő, hogy ne tudja. Talán jelezd neki, hogy nem szokott reggelizni otthon. Nem olyan kicsi ő már 5 éves és rajta kívül még van 10-15 gyerek (ha nem több).

Nem körülötte forog sajnos az ovi ezt meg kell tanulnod.

2013. okt. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Nem "alakult" ki közöttük olyan bizalmas kapcsolat hogy szoljon. Rendszeresen nem kakil az oviban mert szégyenli magát.. Van hogy fáj a pocija és inkább vissza tartja. Az én 5-éves lányom felelös ezért is?
2013. okt. 16. 10:52
 14/43 A kérdező kommentje:
Még fogat sem mostak az oviban egyszer sem... Lehet hogy összetett már ez a dolog az én lelkemben..
2013. okt. 16. 10:56
 15/43 anonim ***** válasza:
86%

Hát ehhez a wc-s témához csak annyit szólnék, hogy én 25 éves vagyok, de még mindig nem megyek el idegen helyen nagy wc-re.És soha nem is mentem..hiába jártam évekig iskolába, még ott se soha!!!Arra sem emlékszem hogy az oviba trónoltam a wc-n.Ez nem hiszem hogy az óvónő hibája lenne...egyszerűen ilyen a gyerek.

Az evésről meg tényleg szólj.Mert az nem állapot hogy éhes a gyerek.Aztán lesz valami.Most felesleges azt keresni ki a hibás..a lényeg hogy a gyerek egyen.

2013. okt. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
89%

de te attól még szólhatsz reggel az óvónőnek, hogy nem reggelizett a gyerek, figyeljenek rá oda!

tessék kommunikálni

az én lányaim is mindig hazahozzák a kakájukat, ez nem mindig lelki dolog...

2013. okt. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mentem el nagy wc-re soha se oviban, sem iskolában, sőt a mai napig nem megyek nyilvános helyen és ez nem az óvónőm hibája, de elég sokan vagyunk így.
2013. okt. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
66%
szerintem ne akadj fenn ezen, pár hónap és iskolás lesz a lányod, kitartás!
2013. okt. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se az ovonő hibája.azt irtad hogy játszani sietett a gyerek.Ha a játék a fontosabb azért nem az ovonőt kell kérdöre vonni.


Ha jol értema gyereke mondta hogy nem látta az ovonő hogy nem evett...a gyerek egyen akkor mint a többiek,és az ovonő annyiban hibás hogy ne engedje felállni az asztaltol mig esznek a többiek,ha éhes a gyerek akkor nekilát a reggelinek,van rá ideje.ha meg nem volt éhes,megtömni nem lehet.Ha azt mondta hogy a hasa is fájt az éhségtöl akkor a gyereknek kell elmagyarázni hogy ezért kellett volna reggelizni.


Fogmosás:nem is kértek tőletek év elején fogkefét a gyerekeknek?

2013. okt. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem kérd meg az ovónénit (ne felelősségre vond), hogy minden reggelinél legyen szíves kérdezzen rá a lányodnál, hogy evett e? Mondd el neki nyugodtan tájékoztatáskéntt, hogy tegnap nem evett reggelit és inkáb bjátszott, viszont nagyon éhes lett ebédis és fájt a hasa. Félsz nehogy baja legyen, úgyhogy legyen szíves kérdezzen rá, hogy evett és addig ne engedje játszani, amíg legalább néhány falatot nem evett meg.


Úgy gondolom, hogy akkor lenne hibás az ovónő, ha nem ültetné le enni, vagy ha lassan eszik elvenné előle stb. Viszont ha szólsz neki, akkor elvárható, hogy erre is figyeljen oda.

2013. okt. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!