Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A kislányom nagy csoportos....

A kislányom nagy csoportos. Kérdöre vonhatom az ovonöt? Jogosan? Nem reggelizett tegnap, és ebédig éh gyomorral volt mert, ugyan leült enni de hozzá sem ért és vissza tette, mert inkább játszani sietett. Ezt elmondása szerint az ovonéni nem látta.

Figyelt kérdés
7- órakor kelt fel,és az ebéd délben kezdödik. Feldult érzelmileg az hogy mondta hogy a pocija fájt mert annyira éhes volt(ezt nem mondta az ovonönek). Jól gondolom hogy köteles meggyözödni arrol hogy evett e a gyerek?

2013. okt. 16. 10:24
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Anyuka!


XANAX a megoldás, Neked!!


Elolvastam a pedagógus válaszát, nem értem mire ez a nagy felháborodás. Ráadásul ritka az ilyen, de mindenkinek egyezik a véleménye, senki nem ért egyet veled, ez fáj?


Te írtad, nem beszélsz az óvónővel, stb, mondjuk 3 év után nekem ez nagyon furcsa, én mindennap úgy hozom el a kislányomat az oviból, hogy megkérdezem mi volt, mit csináltak, evett-aludt, stb.


Szállj magadba! Ne a válaszolókra haragudj!

Fáj a hasa, mert nem evett? -Vessen magára, legközelebb egyen!

Nem mosnak fogat? - Beszélj az óvónővel, ha tényleg igaz és nem változik a helyzet, az óvoda vezetővel, bár szerintem ezt nem 3 év elteltével kéne csinálni (ez szintén a te sarad, hogy eddig nem szóltál), hanem az első hónap után, nálunk minden ebéd után mossák a fogukat, 2 havonta vinni kell fogkefét-fogkrémet.


Nyugodj le, relaxálj, ne az itteni segítőkész anyukákon töltsd ki a mérgedet!

2013. okt. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Utolso válaszolo: Te honnan tudod hogy nem beszélek az ovonövel,és nem beszéljük meg a lányommal az oviban történteket? HONNAN? Én erre egy szóval sem utaltam...
2013. okt. 17. 10:14
 33/43 anonim ***** válasza:
92%

A kérdéseidre válaszolok:

1. Kérdőre vonhatod az óvónőt, de nem jogos. A lányod döntött, hogy inkább játszik, és nem éhes. Nagycsoportos, elég nagy már ahhoz, hogy kitalálja, eszik-e vagy sem.

2. Ha fáj a hasa, szóljon. Az óvónő honnan találná ki ezt?

3. Nem "köteles" meggyőződnie arról, hogy evett-e a gyerek.

Te magad írtad, hogy leült enni, de visszatette. Lehet, hogy az óvónő látta azt, hogy leült enni, így joggal gondolhatta azt /várhatta el, hogy a nagycsoportos lányod evett.

A többi kommentedre reagálva: Szégyelleném magam, hogy milyen anya vagyok, hogy 2 évig hagytam, hogy ne mosson fogat a gyerekem az óvodába. Viszont ha eddig tűrtem ezt, az utolsó évben nem szólnék.


Érzelmileg feldúlhat ez az eset több okból is: Nagycsoportos a lányod, de nem elég érett arra, hogy felfogja, ennie kell, mert különben éhes lesz. Fontosabb neki a játék, mint az, hogy kövesse az utasítást! (üljön le enni)

Nem tud szólni, ha problémája van, nem kommunikál megfelelően az óvónővel. (vagy csak tudta, hogy ő a hibás ebben, és ezért nem szólt)


Szerintem a gyermeked vond kérdőre, ne az óvónőt.

2013. okt. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
65%

Mondjuk azért egyen otthon, mert ha olyan étel van az oviban, amit egy gyerek nem szeret, pl. kőrözöttes kenyér, tojáskrémes kenyér, halkrémes kenyér, hiába van leültetve, akkor úgysem fogja megenni, és ugyanúgy éhezik délig.

Ellenben ha otthon reggelizik, pl. egy pohár kakaót egy kiflivel, akkor nem kopog a szeme délig, ha az oviban nem eszi meg a nem szeretett reggelit.

Nem is értem, ezt hogy nem fogják fel a szülők....

2013. okt. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
60%

Csak egy ötlet, majd eldöntöd megfogadod vagy sem.


Biztos árulnak dobozos kakót, ivójoghurtot ilyeneket. Ha nem is otthon issza meg a kislány, de amikor odaértek az oviba öltözéskor. Így ha esetleg nem is eszik nem lesz olyan üres a gyomra. A kakó joghurt helyett lehet egy banán egy dörmi piskóta vagy valami ilyesmi ami nem túl nagy adag, hogy azért férjen még bele az ovis tízóraiból, viszont ha nem kéri mégsem lesz telejsen üres hassal ebédig.

2013. okt. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
többieknek van igaza ,mond meg neki hogy akor egyen amikor lehet,mert különben éhes marad,ezt neki már tudnia kéne ,az iskola se lesz különb ,és nem az óvonő hibája ha a gyerek nem eszik anak elenére hogy asztalhoz lett ültetve,és kapot reggelit,ő nem kérte.inkább játszani akart.
2013. okt. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 35-ös, ilyet ne mondj neki, szigorúan tilos az oviban az öltözőben enni-inni, több okból is:

1. mi próbáljuk a kulturált étkezésre szoktatni, tanítani a gyerekeket, ami ugye nem abból áll, hogy öltözés közben bekapok egy falatot vagy egy joghurtot

2. a többi gyerek, aki ott öltözik ugyanabban az időben, kinézi a szájából, mert ugye ők is megkívánják, csöpög a nyáluk

3. a morzsa leesik, a joghurt, kakaó kifolyik, jönnek a hangyák, a gyerekek belelépnek, hordják be a csoportba a joghurtot a cipőjükön....

Szóval, kérlek, ilyen eszetekbe ne jusson.

Egy óvónő

2013. okt. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
84%

Az én kislányom most kezdte az ovit. Nagyon rossz evő, hiába ültetem le itthon reggelizni, csak piszkálja az ételt.

Kiderült pár nap eltelte után, hogy az oviban azt mondta az óvónéniknek, hogy már reggelizett itthon, így egyáltalán nem evett sehol.

Ezután szóltam az óvónéninek, hogy figyeljenek rá, mert elblicceli az evést ha lehet. Azóta semmi gond, mindig mondják, hogy figyelik mennyit eszik. :)

Szerintem szépen is meg lehet ezt beszélni,nem kell őket letámadni, ezer felé kell figyelniük.

2013. okt. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

5 és egy 3 éves óvodás gyermekem van. Bár az óvoda gyalog 10 percre van, reggeli nélkül eddig még soha nem indultak el. Sokkal nyugodtabb vagyok így. Meg azért az oviban vannak olyan tízóraik, amikhez tuti nem nyúlnak hozzá.

Talán a lányodnak sem ízlett az aznapi.

Ha csak indulás előtt adsz neki egy bögre tejet, vagy kakaót, akkor nyugodtabb leszel.

A fogmosás témát pedig szülőin fel kell hozni. A 3 év alatt egyszer sem kérdeztetek rá?

Amúgy meg nálunk mondták, hogy valószínű megszűnik a fogmosás közvetlenül az étkezés után, mert az "okosok" kitalálták, hogy sokkal károsabb, mintha nem mosna fogat a gyerek.

2013. okt. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
89%
Picikéd pocija fájt.... Szerintem az 5 éves nagycsoportos lányod, túl van ajnározva. Te nem így gondolod?
2013. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!