Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák, ti mit szólnátok ha...

Anyukák, ti mit szólnátok ha gumicukrot kapna a gyereketek az oviban? Mérgesek lennétek?

Figyelt kérdés

Kisfiam megkért, hogy ma ovi után vegyünk egy nagy zacskó gumicukrot és holnap hagy vigye be, mert szeretne mindenkit megkínálni egy-egy gumicukorral.

én szívesen vennék, biztos bent a többiekkel találták ki (enyém a héten a gyümölcs felelős), de nem tudom, hogy a szülők emiatt nem lennének mérgesek? gondolom nem mindenki ad ilyen vackokat a gyerekének, vagy legalábbis az óvodában nem számít ilyenre :/


a másik kérdésem, hogy szerintetek szörpöt vagy gyümölcslevet vigyek 10 óraihoz itókának nekik? tavaly mindig saját készítésű szörpöt vittem, de mostanra elfogyott és a bolti szörp miatt is tanácstalan vagyok a fent említettek miatt



2013. okt. 16. 12:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk nem engedik hogy nasit vigyenek a gyerekek az óvodába. De ettől függetlenül nem szólnék egy szót sem ha lehetne és kapna valakitől gumicukrot.

Az itallal kapcsolatban meg kérdezd meg az óvonőt minek örülnek jobban, nálunk mondjuk a gyümölcslének, de szerintem a szörpből több gyereknek tudnak adni, tovább kitart.

2013. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcs helyett ne...amugy se vihet be egy egész zacskot csak ugy...max adjátok oda az ovonőknek hogy ebéd után csak.


Én a szörpre szavazok,mert gyümölcsléböl elég sok kéne hogy egy egész csoportnak elég legyen,és hát abbol is az olcsobb csak cukorral van tele...

2013. okt. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

dehogy gyümölcs helyett vinném be, már bevittük a gyümölcsöt :)


nálunk engedik, sőt örülnek, hogy kekszet vagy rácsit vigyünk mert előfordul, hogy nem elég az ebéd, ilyenkor van mihez nyúlniuk.

akkor veszünk szörpöt és szerintem este sütünk pogácsát, abból biztos nem lehet gond :)


jó, hogy válaszoltatok, így látom, hogy mennyire megosztó a gumicukor, majd elmagyarázom a fiamnak délután, hogy nem jó ötlet és befűzöm a pogi sütésre :)

2013. okt. 16. 14:32
 14/21 anonim ***** válasza:
Gumicukrot inkább ne ,süti,csoki finom keksz igen,amugy inkább 100℅ gyümilé 2 dobozal annyi ebédhez elég lesz mint a bolti szörpök .
2013. okt. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

A 8-as válaszolótól kérdezném: Önöknél külön főznek a gyermekére? "Semmilyen cukros dolgot nem eszünk.." Ne mondja nekem senki, hogy az óvodában nem fordul elő grízes tészta, tejberizs, lekváros -ill. nutellás kenyér, esetleg heti 1 tejszelet ?! Nos.. még szép, hogy előfordul!! (mondom ezt én, egy óvónő)


Elkerülhetetlen, hogy gyermeke cukros élelmiszerhez jusson! Arról nem is beszélve, hogy sok szülő (reggelente az óvodába jövet) édességgel kenyerezi le azt a kis manót, aki könnyekkel szeretné meghatni anyukát-apukát, miszerint: NE MENJÜNK OVIBA!! Útközben megkapja a kis fájdalomdíját, amiből még beérve is marad a zsebben.


Mi óvónők nem kutatjuk át minden gyerkőc ruhatárát, hogy lapul-e valahol kis cukorka, csokoládé, stb. 25 gyerek között pedig észre se lehet venni, ha a csoportban (vagy az udvaron) susmus közben előkerülnek ezek a kis "apróságok".

Lehet, hogy az Ön gyermeke is sokszor került már ilyen helyzetbe, csak épp emiatt a "vonjunk meg minden cukrosat a gyermektől" felfogás miatt csemetéje nem is meri ezt elmondani otthon...


Másik dolog: Próbáljunk meg NÉHA gyermekeink kis fejecskéjével gondolkodni. Mit érezhet az a gyermek, aki ebédnél vizet és szendvicset kap, miközben 23 társa tortát eszik és szörpöt iszik (mert szülinapozunk) ?! csak mert anyuka kiköti: "Márpedig mi nem eszünk cukrosat, mert elromlik a foga."


Elárulom. Negatívan fogja megélni. Büntetésnek érzi. Azt fogja hinni, hogy Ő valami rosszat tett, ezért nem kaphat belőle, hogy Őt esetleg nem szeretik az oviban. Nem szereti az óvónéni, a dadus, a gyerekek. ...

Ezen egy kicsit érdemes lenne elgondolkodni. (Kivétel persze, ha a gyermek betegségéből adódóan nem fogyaszthat cukrosat, de ez más téma...)


Személy szerint én nem szoktam örülni sem a gumicukornak, sem a csokinak, sem tikk-takknak és társainak (főleg ha ezek RENDSZERESSÉ válnának.) De időnként nem bűn. Viszont, ha már rágcsálni szeretnének a gyerkőcök, hozzanak be a szülők napi 1 almát, amit játékidőben megmosunk, feldarabolunk, és kiteszünk egy tálcára. Elérhető helyen a csöppségek bármikor vehetnek belőle.

Amennyiben már "unalmas" a gyümölcs, (és miért ne lenne az, hisz 3-6 éves gyerekekről beszélünk, az Isten szerelmére ^^) nyugodtan behozhatnak 1 zacskó háztartási kekszet, kukit vagy zizit az óvodába. Ezek nem olyan "veszedelmes" nasik, ami miatt a szülők idegeskedhetnének :)

2013. okt. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
62%

Gumicukor, tik-tak, kukoricapufi (főleg a színes változat), mindenféle szörpök.

Nálunk itthon tiltva van. Mi sem esszük-isszuk meg, a gyerkőc sem kap.


Az óvodában nyilván nem vagyok ott, hogy lássam mit csinál, de személy szerint nem örülök az ilyen műizéknek. Egyébként kaptam már rajta, hogy megkínálták és a legnagyobb meglepődésemre megköszönte, de nem fogadta el, mivel nem is ismerte.


Gyümölcslére szavazok, de ez engem meglep, nálunk gyümölcsöt kell vinni. Kifejezetten tiltják a mindenféle chips-eket stb.

2013. okt. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó és hasonszerű anyukák. Tiltani lehet a gyereket,addig amíg kicsi és elhiszi, hogy a Tik-Tak és chips méreg...de a suliban már ők lesznek a szünetben az elsők a büfé előtti sorban, ahol ugyebár nem almát és házi lekváros kenyeret árulnak :) Tapasztalat.
2013. okt. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
nálunk 2 dolog van tiltva nyalokák és cukorkák ilyet én nem vetem és nem veszek nekik. viszont gumicukrot ,tejszeletett turorudit,csokit,kukoricapufit igen de csak sosat.
2013. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én sem adok gumicukrot a gyerekemnek! Annál rosszabb édesség nincs szerintem. Valahol olvastam, hogy 7 év mire kiürül a szervezetből a gumicukor. Persze ha az oviban megkínálnák, nem csinálnék hisztit.
2013. okt. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Lehet hogy én vagyok nagyon "elcseszett", de bennem maradandó nyomokat hagyott, hogy gyerekkoromban a szüleim nem engedtek ugyanazt enni-inni, mint a többi gyereket: nem ismertem a kólát, a divatos édességeket, semmi túrórudi vagy ilyesmi... Így is felnőttem de máig bennem vannak azok a kínos helyzetek, mikor az alsós teadélutánon a többiek kólát meg fantát kaptak én meg teát. Fagyit is kb. 10-12 éves koromban ettem először.

Én ezt nem kívánom a gyerekemnek.

Itthon azt tanulja meg, hogy semmiből nem eszünk mértéktelenül. Mindig van gyümölcs de azt sem kilószámra fogyasztjuk, csokiból is megeszünk egy-két kockát egyszerre. Gumicukor is van néha, de nem toljuk be 10 perc alatt az egész zacskóval. Nyalókát én sem tartom túl jónak, de ha kap egyet a gyerek a nagyitól, nem fogom kiütni a szájából.

Szörp is szokott lenni itthon (nem az a fajta amiből 1,5 liter 99 Ft...) de inkább csapvizet iszunk - kb. 5 pohár vízre jut egy pohár szörpös.


Szerintem mindenben meg kell találni az arany középutat. Nem várnám el a gyerektől, hogy ha az oviban a többiek esznek valamit, utasítsa vissza.

2013. nov. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!