Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szólnátok a helyemben?

Szólnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Lányom tegnap este belázasodott, de ma reggel úgy tűnik semmi baja. Ettől függetlenül nem megy ma oviba, nem tudom mi lesz még ebből. Ha jól lesz egész nap, akkor holnap már menni fog. Ti telefonálnátok a helyemben hogy tegnap beteg volt és azért nem megy ma? Mert akkor biztos kérnek orvosi igazolást keddre hogy biztos jól van. Elvinnétek a helyembe orvoshoz ha ma már semmi baja?
2013. nov. 18. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább oviba vittem volna.
2013. nov. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 nap miatt is kérnek igazolást az oviban ha nem szólok előre, hogy nem fog menni, így én biztos elvinném.
2013. nov. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk lehet kérni az óvónőtől olyan papírt (igazolás), amit utólag kitöltök, hogy családi okok miatt nem ment a gyerek. Csak pár napot lehet így igazolni. Persze, ha látják, hogy beteg a gyerek, akkor orvosi igazolást kérnek.
2013. nov. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kérdésre nem válaszoltam. Szerintem telefonálj be és mondd meg, hogy ma nem megy. Nem kell az okot megmondani. Nálunk soha nem kérdezik.
2013. nov. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk azt kérték, hogy a hányást és hasmenést vegyük nagyon komolyan, és akkor csak orvosi igazolással vigyük újra közösségbe a gyereket.

Ha egyéb, gyors lefolyású "betegség" van, akkor nem kell igazolás, mert ezeket otthon is ki tudja kúrálni az ember, néha többet ártasz azzal, hogy elballagsz a beteg gyerekkel az orvoshoz, ott várakozol, esetleg még el is kap valamit a rendelőben, aztán ha meggyógyult, akkor újra rámegy egy nap (ha pl. délután rendel aznap az orvos), hogy visszamentek igazolásért, és csak másnap tudod vinni oviba a gyereket.


Ha azt látod, hogy nem beteg, közérzetre jól van, akkor 1 nap otthon lét után vidd oviba, és ne menj bele abba, hogy lázas volt, stb.


Legtöbb esetben, ha nem komoly a betegség, de azt úgyis látod, az orvos sem tud többet tenni, mint ahogy amúgy kezelnéd otthon a gyerekedet.

2013. nov. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Végül is újra belázasodott, úgyhogy elvittem orvoshoz és be is telefonáltam hogy beteg.

Ha nem így lett volna, akkor csak beszóltam volna, hogy ma nem megy, holnap már igen.

2013. nov. 18. 10:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Én akkor is elvittem volna orvoshoz, ha nem lázasodik be másnapra.

Azért a gyerekek nem lesznek csak úgy lázasak. Annak oka van. Valamilyen kórokozó a szervezetben, gyulladás, stb. Aminek meg ki kell deríteni az okát. És ha utána sem lázasodik be, azért 2-3 nap alatt ez ki szokott derülni, akkor utána meg az orvos rábólint, hogy mehet.

2013. nov. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!