Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Megteheti az óvoda, hogy...

Megteheti az óvoda, hogy "kiteszi" ebéd után a fiam, hogy nem maradhat ott, mert zavarja a többieket alvásnál?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4éves, hiperaktív, figyelem és magatartászavaros. Az óvoda integrált, tehát a BTMN-es, SNI-s gyerkőcöket is fogadja.

A fiamat kiscsoportba második nap hazaküldték, hogy ne is ebédeljen ott, ne is aludjon ott. Azóta délbe mentem érte minden nap.

Most kaptam egy munkahelyet, én is, férjem is dolgozunk. Nagymammi már idős, nem terhelhejük le azzal, hogy ő járjon minden nap a gyerkőcért.

Ma közölte az ovónő, hogyha nem hagyja a többieket aludni, vagy hangoskodik, akkor tetszik vagy nem nem maradhat ottalvós, mert a maradék 23gyerek érdekeit is nézni kell.

Oké, ezt megértem, de hogyha nem tudjuk megoldani hogy délben elhozzuk, mit csináljunk?


2013. nov. 18. 08:14
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Most középsős a fiam.
2013. nov. 18. 08:15
 2/19 anonim ***** válasza:
21%

Az óvodának elsösorban az a feladata ilyen esetben, hogy TÖBBSÉG érdekeit képviselje.

Ha a gyereked nem hagyja a többi gyereket pihenni, akkor jogos, hogy nem maradhat ott.


Azt, hogy hogyan kerül a gyerek haza, NEKTEK kell megoldani, ez NEM az óvoda feladata.


Vagy valamelyikötök olyan munkát keres, hogy haza tudja a gyereket idöben vinni, vagy a nagymama negy érte minden nap, vagy felfogadtok valakit (babysitter vagy ismerös), aki érte megy és addig vigyáz a gyerekre, amig hazaér valamelyikötök.


Az óvodát - érthetö módon - nem érdekli, hogy ez NEKTEK ez probléma, a többi 23 gyerek nekik fontosabb.

2013. nov. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

OKÉ, de akkor ne legyen integrált óvoda, és ne vegye fel a dupla normatívát, hogyha csak "normális" gyerekek maradhatnak ott.


Milyen jogszabály alapján tanácsolhatják el?

2013. nov. 18. 08:33
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok otthon ovi témában, de erőaen kétlem, hogy haza küldheti, ha felvesz problémás gyerekeket is. hiszen ez is velük jár. én megbeszélném ezt az óvodavezetővel.
2013. nov. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%

Mondjuk jelenleg az óvoda 5 éves kortól kötelező. Az év szeptemberétől óvodaköteles a gyerek, amelyik évben az 5. életévét tölti. Akkor is csak 4 órában kötelező!

Szóval ők nem szegnek törvényt, mert a délelőtti foglalkozás kötelező, azon pedig ott lehet.

Én is felháborodnék ha az én gyerekem délután azért lenne nyűgös, mert másik gyerek nem hagyja aludni.

2013. nov. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
Azért 1 év alatt valamit fel kéne tudnia mutatni valami eredményt az óvónőnek. Az óvoda nem csak gyerekmegörző, ott fejlesztő foglalkozások is vannak és mivel fogadja a "problémás" gyerekeket, ezért érdekesnek találom a hozzá állásukat. Én beszélnék az óvodavezetővel, hogy valami, ha mást nem, legalább azt megpróbálnám elérni, hogy 1-2 hét próbát tegyen, vagy ajánljon valakit, aki segíteni tud a kicsinek. Az óvónőnek pedig az a dolga szerintem, hogy megoldja a problémás helyzeteket, ezt tanulta, ez a munkája. 1 év eltelt mióta odajár és semmi eredmény? Vagy elvinném másik oviba, ami kisebb létszámmal dolgozik és jobban tudnak figyelni a gyerekre.
2013. nov. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én felkeresném a védőnőt vagy a családsegítőt és megkérdezném mi a teendő van e valami ötlete esetleg másik ovi ahol a Te kisfiadat is ott lehet altatni.
2013. nov. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

ha integrált ovi akkor nekik meg kell tudni oldani

ebéd után pl külön vinni a gyereket

minden oviban van olyan szoba amit pl a logopédus használ vagy a fejlesztő pedagógus

pl ott ellehet az óvónővel


kitenni nem tehetik csak úgy

fordulj az önkormányzathoz

2013. nov. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát nemtom...az én fiam is kb minden másnap alszik délután,de sose,egy rossz szót nemszóltak erre.Mkndig amikor megyek érte mondják hogy : " Anya,megint nem aludt Kevin fiú"

De....Jutka óvónénivel addig festett,gyurmázott..

2013. nov. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez az egy szem ovi van nálunk, legközelebb 18km.


Egyébként meg arra a válaszra reflektálnék, hogy oldjam meg, változtassak munkahelyet: örülök hogy egyáltalán találtam munkahelyet, négy órába sem tudnám megoldani, mert 11.30-ra kell menni a gyerekért amikor nem alszik ott. Szóval csak azért mert nem tudom hova tenni délután a fiam, nem mondhatok fel, és sodorhatom megélhetési nehézségbe a családom.

Tisztába vagyok vele, hogy nem zavarhatja egy gyerek a többi pihenését, egyetértek. De én is mondhatnám azt, engem meg a TÖBBI gyerek nem érdekel, csak a sajátom. Ez is egy hozzáállás.....de nem teszem. Olyan megoldást kell találni ami mindenkinek jó, csak az a baj, hogy az ovi nem vevő erre.

2013. nov. 18. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!