Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Megteheti az óvoda, hogy...

Megteheti az óvoda, hogy "kiteszi" ebéd után a fiam, hogy nem maradhat ott, mert zavarja a többieket alvásnál?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4éves, hiperaktív, figyelem és magatartászavaros. Az óvoda integrált, tehát a BTMN-es, SNI-s gyerkőcöket is fogadja.

A fiamat kiscsoportba második nap hazaküldték, hogy ne is ebédeljen ott, ne is aludjon ott. Azóta délbe mentem érte minden nap.

Most kaptam egy munkahelyet, én is, férjem is dolgozunk. Nagymammi már idős, nem terhelhejük le azzal, hogy ő járjon minden nap a gyerkőcért.

Ma közölte az ovónő, hogyha nem hagyja a többieket aludni, vagy hangoskodik, akkor tetszik vagy nem nem maradhat ottalvós, mert a maradék 23gyerek érdekeit is nézni kell.

Oké, ezt megértem, de hogyha nem tudjuk megoldani hogy délben elhozzuk, mit csináljunk?


2013. nov. 18. 08:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Az rendben van, hogy zavarja a többi gyereket, viszont ha integrált óvoda foglalkozniuk kell vele. Ilyen nincs, hogy vidd haza. Gondolom a saját óvónője ötletel. Beszélj a vezetővel, próbáljatok megoldást találni, mert nekik a megőrzésen kívül feladatuk lenne vele foglalkozni is.
2013. nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
"lenne"....ez a pontos kifejezés...:(
2013. nov. 18. 09:41
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom :( Nevelési programjuk nem elérhető a neten? Ha nem, akkor az ovitól vagy a fenntartótól el lehetne kérni és abból készülni mielőtt bemész a vezetőhöz. Én nála futnék egy kört, ha ott se, akkor a fenntartónál (önkori pl.).
2013. nov. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Megtalálam a nevelési programjukat a neten.....hát lehetne szemezgetni belőle..:(:( ..és igen, integrált az óvoda.
2013. nov. 18. 10:06
 15/19 anonim ***** válasza:
59%

Ha dolgozol kötelességük lenne ellátni délután is, elvileg erről szól az óvoda. Azokat szokták hazaküldeni ebéd után, akiknek nem dolgozik egy szülő, munkanélküli v. gyesen van. Tehát a felügyeletét valahogy meg kellene oldani, főleg hogy itt integrált oviról van szó, tehát a más viselkedés nem lehetne kifogás. Ez csak az ott dolgozók segítőkészségén múlik mennyire hajlandóak lekötni a gyereket alvás helyett, de úgy látszik ennél az óvodánál nincs ilyen segítőkész óvónő. A férjem mesélte, hogy ő sosem aludt az óvodában, helyette alvásidőben levitték a konyhára és ott segített a dadusoknak ezt-azt, nagyon élvezte. Tehát lenne megoldás, csak nehezükre esik megtenni, segíteni, könnyebb azt mondani, hogy oldd meg ahogy tudod.

Én nem hagynám annyiba a helyedbe, nem hiába választottátok ezt az ovit, találjanak ki ők megoldást, neked dolgoznod kell.

2013. nov. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
83%
Mivel a közeletekben nincs más ovi, kénytelen leszel - ha megbeszélni nem lehet az óvónőkkel - valamennyire konfrontálódni velük. (Van olyan ismerősöm, akinek a bölcsiből akarták kirakni a gyerekét, mert kistesója született. Ők ügyvédig voltak kénytelenek elmenni. Az enyémet meg nem veszik fel 4 évesen, mert van kistesója.. mindegy) Valahogy diplomatikusan kéne intézni a dolgot, a nevelési programból meg készülj fel. Remélem az ovivezetővel elég lesz beszélni.
2013. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

integrált óvoda, meg kell tudni oldaniuk.

igen, a 23 gyereknek igaza van, akiket zavar, neked igazad van, hogy otthagynád, hisz dolgozol (ezért van az óvoda, nem?), de az óvónőnek nincs igaza, ez az ő feladata, oldaj meg.

enyém is integráltba jár, fejlesztések vannak kiírva alvás időben, gondolom, vagyis feltételezem, hogy pont az alvás téren problémásabb gyerekeknek van akkor.


amúgy enyém se alszik, mondjuk nálunk nem lehet felkelni, 2 órát kell feküdnia, utálja, de sikerül az óvónőnek megoldania, hogy csendben feküdjön, gondolom a te gyerkőcöddel is meg lehetne oldani ha az óvónő legalább kicsit akarná...

2013. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem értem... Óvónő vagyok, nálunk is van hiperaktív, aki ott is alszik. Odahúzom magamhoz az ágyát, a többiekétől el, elvan ott a lábamnál, ott nem ugrálhat, nem hangoskodhat. Ha a többiek alszanak már, kap egy mesekönyvet, egy állatkát, azzal elmotyoghat. Milyen dolog az, hogy egy óvónő nem bír el egy gyerekkel? Ilyen nincs, legalábbis nem normális dolog. Mi 32-en vagyunk, de megoldjuk. Kiscsoport óta fogva vannak, nincs hiszti. Tudják, hogy szeretjük őket, de muszáj következetesnek lenni. Millió eszköz van, hogy hogy lehet egy gyereket "megnevelni", és szégyen-nem szégyen (most lehet, hogy le leszek pontozva, de ezt láttam helyesnek akkor), volt már olyan szemtelen gyerekem, hogy átzavartam ágyastul, mindenestül a gyereket a kiscsoportba - "mert ez odavaló viselkedés-", hogy hagyja a többieket aludni (a gyerek hangosan röfögött és ugrált az ágyban). Sírva könyörgött, hogy ne tegyem. Nem bántani akartam, nem az erőmet fitogtatni, de tudja meg, hogy van egy határ. Az ajtóból kísértem vissza...a szívem szakadt meg a végén, de nem mutathatom, nem tehetem meg azt, hogy a fejemre nőjön! Egyik sem. Mi lehet abban a csoportban? Hogy nem bír el 24 gyerekkel? Ne hagyd magad, meg kell tudni oldania, Ő a szakember! (Az elkülönített helység necces, mert nincs akkor már csak egy óvónő, délután meg takarítanak a dajkák.)
2013. nov. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Hát....hála a jó égnek, a fiam egész jól viselte magát, aludt is. Egész délutánt végigizgultam.


Megteszik, itt mindent megtesznek. Ami felháborít, hogy az ovónő, aki egyébként fejlesztőpedagógus is kérdezi ÉNtőlem, hogy mit csináljon vele mikor dührohamot kap. Mondom emelje ki, vigye ki a folyosóra, vagy a dajka menjen vele egy kört az udvaron. Két éve lett volna megismerni a fiam, de egyik ovőnő sem tette meg. Arra sem jöttek még rá, hogyha ilyenkor körbeállják, és elkezdik vígasztalgatni, vagy beszélnek hozzá még jobban bedühödik, hagyni kell, majd lenyugszik, aztán mintha semmi nem történt volna. Sajna ilyen ovi, kiscsoportban megkaptam a magamét, hogy milyen neveletlen, kezelhetetlen a gyerekem. :(

Ez itt úgy van, hogyha nem mindegyik gyerek kocka, van közöttük két háromszög, akkor kockát akarnak csinálni a háromszögből, ha nem megy akkor kijebb tolják.

Az bánt, hogy itt van egy kis négy éves édes kedves jókedélyű, de egyben extra érzékeny kislurkó, aki dühös persze, mert egy csomó mindent nem tud úgy megcsinálni mint a többi, ő nem tud rajzolni emberkét, se fát, se semmit, és a többihez hasonló dolgokat, persze hogy érzi ezt, már most elkezdődik a fekete bárány szindróma, a kirekesztés, nem hüle a gyerek, érzi ő. Ami bántó, hogy az ovőnőknek még eszébe sem jutott beszélgetni erről a csoportban, hogy milyen az aki más, el kell fogadni a másságot, és úgy szeretni őt is mint a többieket.

2013. nov. 19. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!