Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A héten szabadságon vagyok 3...

A héten szabadságon vagyok 3 napot. Az óvónő ezt ma tudta meg, és teljesen elképedt hogy akkor minek vittem a gyereket oviba. Igaza van?

Figyelt kérdés

Reggel később vittem és ébredés után mentem érte. Közben meg intéztem a dolgaimat, megvettem és becsomagoltam az ajándékokat, rendet raktam itthon, ilyesmi.


Ti mit gondoltok?


2013. nov. 19. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nincs igaza. Az ovi ugyanis alapvetően nem egy olyan intézmény, hogy vagy viszem a gyereket, vagy nem, ahogy épp kedvem van. Törvényileg szabályozott, hogy mikor és mennyit hiányozhat a gyerek, az egy más dolog, hogy az ovik ezt lazábban, gyerek- és családbarátabb módon kezelik. Neked a lehetőség van meg, hogy ha úgy adódik, akkor otthon maradhass a gyerekkel, pl. családi program esetén, de senki nem kérheti rajtad számon, hogy ha aznap épp nem mész dolgozni, akkor a gyerek miért van oviban. (Lehet, hogy hivatalos ügyet kell intézned, bár ebbe belemenni meg aztán tényleg felesleges, mert senkinek semmi köze hozzá)
2013. nov. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

milyen jogon kér számon? semmi köze hozzá! ha beteg vagy, lehet akkor is veszel ki szabit, de nincs otthon veled a gyerek mégse. vagy ha fontos dolgod van, ide oda kell menni, akkor azt a gyerek csak megnehezíti, plusz nem neki se nagy élvezet rohangálni a városban, hivatalokban, stb...

a gyerek jól érzi magát az oviban, van kivel játszani. az óvónőnek biztos jobb lett volna, ha egy gyerekkel kevesebb van. ne foglalkozz vele!

2013. nov. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem mondjuk szerintem később sem szabadott volna vinni szerintem. Pont azért amit az első ír. Nem kedv kérdése az ovi.
2013. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
hát ja, bevitted a gyereket, hogy közösségben legyen, hogy érintkezzen a saját korosztályával, hogy ne borítsd fel a napirendjét, tök feleslegesen, és hogy rendszerhez szoktasd... szörnyű vagy :)))))
2013. nov. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk pl igazolást kell vinni és meg kell indokolni, miért hiányzott a gyerek. POnt fordítva gondolkodnak. Amikor szóltam, hogy szabin leszek, megkérdezték, és a kisfiamnak miért kellene ezért otthon maradni? Persze, ha családi program van az más, de akkor is kell szülői igazolás. Az ilyen hiányzások száma pedig limitálva van. Magyarul, szerintem érdekesen gondolkodnak Nálatok az óvónők. Anyuka szabira megy, akkor a gyerek is? A végén meg az óvónők is esetleg? Vagy hogy is van ez?
2013. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Nincs, semmi köze hozzá.

Komolyan nem értem, hogy az óvónők ezen miért problémáznak.

Nem hinném, hogy annyival több munka nekik, hogy egy gyerekkel több van bent, vagy kevesebb.

Ráadásul ez a dolguk. Ez kb. olyan, mintha egy eladó azt kérné számon, hogy mi a fenének mész vásárolni, amikor még van otthon mit enned.

Neki azért van munkája, mert vannak gyerekek, akik oda járnak.

2013. nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Ne is törődj velük. A mi óvónőnk két panellal lakik arrébb és jó múltkor sokkot kapott, hogy 1 hétig szabin voltam és a gyereket bemertem vinni.

Hozzáteszem uzsi után hoztam el egyből, tehát nem vártam meg a szokott időt (fél5!), amikor egyébként megyek érte.


A hab az volt a tortán, amikor műtöttek és 2 hétig voltam itthon fekvőgipszben. Akkor is kiverték a hisztit, hogy miért jár a gyerek oviba?! Miért nem megyek érte ebéd után legalább?!

Nehéz volt a felfogásuk..mire megértették, hogy 2 hétig FEKVŐgipszben vagyok .. hááát, nem az intelligenciáról híres 1-2 óvónő.

2013. nov. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a bölcsiben nyafog az egyuk gondozónő, meg vágja a képeket. Tavaly kezdte 1.5 évesen, mert sulizom és gyakorlatra mentem, majd dolgozni. Gyakorlatkor mindig máskor voltam szabad, legtöbbször vasárnap és egyik hétköznap, különben meg 4ig dolgotam, sehova nem tam eljutni, volt hogy épp vásároltam és a postára mentem, még a fiam a bölcsibe volt, összetalálkoztam vele vágta a fejeket. Nemrég felhívott 10kor, hogy lázas a gyerek azonnal menjek érte, mondtam új a főnök nem enged el, ebédszünetbe elugrom érte, a párom kivételesen akkor végez ő vigyáz rá, én meg megyek vissza dolgozni. Ott nyafogott miért nem mentem érte rögtön, én meg rákérdezte szerinted szórakozásból, egyből elhallgatott,persze velem csinálja csak más gyerek ott volt napokig lázasan 4ig pedig a nagymama otthon van ismerem őket, egy másiknak egészhéten ment a hasa, véletlen derült ki, végig járt bölcsibe, az enyémnek hőemelkedése van egyet köhög és haza akarja velem vitetni azonnal...fura egy nőszemély nem tudom mi baja velem, hisz tudja amîg megtehettem azonnal indultam érte amint szólt, ha beteg sosem viszem... A másik csajszi legalább normális.
2013. nov. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na akkor tőlem sokkot kapott volna az ovisnénid, 3.hete vagyok itthon szabin. Mindkét gyermekem jár oviba ez idő alatt. Itt nem szólnak érte. Meg igazából semmi közük hozzá.
2013. nov. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!