Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kiscsoportos 3-4éves gyermeked...

Kiscsoportos 3-4éves gyermeked mit tudott rajzolni? Színezni hogy tud?

Figyelt kérdés
2013. dec. 12. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
4éves a lányom, 2. éve ovis, most kiscsoportos. Embereket rajzol minden testrésszel, cipővel, hajjal, fülbevalóval, nénik hasába időnként pici babát rajzol (nemrég született kistesója). Aztán tud még napocskát, szivet, felhőt, esőt, virágokat, fát, kutyát, macskát. Színezni is ügyesen szinez, ha olyan kedve van már nem megy ki a vonalon. De van mikor nem figyel oda a vonalra. De tud ha akar.
2013. dec. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam 3,5 éves, most kezdtük ősszel az ovit (kiscsoportosnak számít).

Nem nagyon érdekli a rajzolás, firkálmányokat gyárt. Körbe-körbe a csigabiga, hullámos vona a kígyó- ilyesmi.


Azt vettem észre, hogy ebben a kislányok valahogy előrébb vannak a környezetünkben.


Ebben (is) nagy különbségek vannak a gyerekek között, ami nem baj, majd behozzák egymást. Az én kisfiam másban jó :)

2013. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam februarban lesz 4 eves es iden februar ota ovis. Nallunk is akkar csak az egyik valaszadonal a korbe korbe az a csiga, hullamos vonal az a kigyo. :) Rajzolgat minden fele vonalat, kort es mutatja, hogy ez egy krokodil vagy dinoszaurusz, haz... de kozel sem hasonlit hozza. Tehat a fantazia megvan csak mi nem latjuk. :)) Amit lerajzol az egyedul az emberke. Tehat normalisan kor alaku a feje, van ket szeme, szaja orra meg fule. Egy masik kor alaku a teste amihez rajzol kezet meg labat (persze aranytalanul). A betuket, szamokat viszont siman leirja vagy akkar a nevet is (Nem en tanitottam hanem ovis szerzemeny. Mielott barki megkovezne.)

Festesnel probal vonalon belul maradni de meg nem megy neki. Kb 1 honapja kezdett kulombozo helyeken mas szineket hasznalni (pl a gomba teteje piros a szara meg kek, a fu zold, a virag szirma lila stb.) Ezelott 2 honapja meg megfogott egy piros ceruzat es mindent pirosra festett a lapon.

2013. dec. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam februárban lesz 3 éves.2 hónapja jár oviba,kiscsoportos.

Inkább irka-firka a rajtudománya.Színezni két kézzel színez :) vonalon kívül,össze vissza.Ami kivehető a rajzából a labda/ez a jele/

2013. dec. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom most 3,5 éves ,idén kezdte az ovit.Ő is inkább firkál még mint rajzol,tud kört,és a napocska is alakul,de ennyi.Színezni nagyon szeret,de még kimegy a vonalból.
2013. dec. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

nekem nagycsoportos a nagyobbik fiam, és nála kb úgy volt, ahogy átlagban írják még a könyvek is, hogy 2évesen irkafirka- 3évesen alakul a krumpliforma.... 4évesen emberke - kezdetleges... és ő 5évesen tudott már normális kivehető rajzokat rajzolni és egész normálisan színezni.

Szerintem a rajzolás kifejezetten gyengesége volt, de kb fél éve nagyon megszerette és egyre ügyesebb, tavasszal lesz 6éves. MOstmár lényegében valahogy mindent lerajzol, amire megkérem.. valahogy sikerül, házat, autót, állatokat, bármit... és szépen színez már.

A kisebbik fiam kiscsoportot kezdte ősszel, 3,5éves, és már 2évesen a kezdetleges pálcikaembert le tudta rajzolni, most a kiscsoportba a rajzaira maga rajzolja a pöttyös labda jelét, és szépen színez, de van amikor elnagyjázza, akkor kimegy a vonalból, de általában nagyon ügyes. Tud házat, fát, traktor autókat stb. rajzolni, és az emberkéje is nagyon szép már. Napot, csigát, kígyót, stb. is szeret rajzolni. Nagyon sokmindent lerajzol már.

A másik fiamhoz képest kifejezett kis picasso!! :)))

A legkisebb gyermekem tavasszal lesz 2éves, ha leültetném rajzolgatni, vagy a kezébe adom a ceruház, elhajítja... szóval őt még annyira sem izgatja a rajzolás mint a legnagyobbikat! :))

Ahány gyerek annyi féle.

Egyébként a nagyfiamnak voltak kiscsoportban már olyan kis csoporttársai két kislány, akik nagyon szépen tudtak már rajzolni.

2013. dec. 12. 21:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A nagylányom 2,5 évesen már olyan emberkét rajzolt, hogy csak sasoltam, hogy ezt így hogy???? Most 5 éves, nagyon ügyes, bármit lerajzol, amit kérünk tőle (házak, autók, kertek, állatok, stb) - persze a maga módján, tehát azért ne tökéletes rajzokat képzeljetek el, de pl egy háznak van mindene: ablaka, ajtaja, teteje, virág az ablakban, emberek az ablakban, liftet rajzol, kerítést, stb.

A másik gyerekem 3 éves múlt, háááát mondjuk úgy hogy nagy nehezen rá lehet ismerni az ember-alakzatára, de még nem az igazi azért.

2013. dec. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a fiúk később érnek a rajzolás terén,őket annyira nem érdekli. Kisfiam 4 éves,köröket,vonalkákat,"sint",utakat, krumpliformákat rajzolt eddig,de nagyon ritkán rajzol,nem szeret. Úgy látom,itt is a fiús anyukák nem tudnak beszámolni műalkotásokról :D Szerintem ez nem baj,a fiúkat más érdekli,ők másban jobbak,mint a lányok.
2013. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen szerintem is később érnek a rajzolásra a fiuk- nekem is a 3fiuból a nagy és a kicsi abszolút ilyen.

A középsőm ilyen kis ügyeskezű. :)

2013. dec. 16. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!