Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tennétek, ha kiscsoportos...

Mit tennétek, ha kiscsoportos gyereketek lökdösné a társait?

Figyelt kérdés

Az pedagógusok szerint még több figyelmet igényel.

Foglalkozunk pedig vele. Nem tudom, hogyan lehetne? Lehet hogy másképpen kéne vele foglalkozni? De hogyan? Tippek? Hogyan beszéltétek le ilyen és ehhez hasonló buta viselkedésről a gyereketeket?


Próbáltunk már vele többször is beszélni! Mindig elmondja, hogy tudja azt, hogy nem szabad, de azután megint folytatódik az oviban a rosszaság!


2014. jan. 21. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát majd egyszer valaki visszalöki és akkor rájön hogy ez nem jó...
2014. jan. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik barátnőm óvónő, és iszonyú agresszív, verekedős, köpködős, stb. fia van. Náluk az vált be, hogy egyáltalán nem beszéltek róla otthon, az oviban oldja meg az óvónő. És miután látta, hogy nem ugranak erre otthon, szépen elmaradt ez a dolog.
2014. jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Otthon nem lát a gyerek köztetek konfliktust? Nem lehet benne elfojtott érzelem (akár válás, haláleset, költözés, kistestvér születése stb. miatt)

Ezeket amit írtam szerintem alaposan gondold át. Lehet hogy olyan dologról van szó, ami eddig egyáltalán meg se fordult volna a fejedbe, hogy a gyerekednek gondot okoz.

2014. jan. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nincsenek otthon pedig verekedések, veszekedések. Attól vagyok inkább feszült, hogy hazaérek nagy boldogan, vagy elé az oviba. és mindig kiderül, hogy mi rosszat csinált éppen az nap! Eddig ez a lökdösődés a legdurvább!

2014. jan. 21. 13:08
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja, és változás sem volt a családban! Szerencsére nem válunk, nem halt meg senki, nem költöztünk stb.


Van még valakinek valami jó ötlete, hogy mitől lehet? Vagy az Ő gyerekénél mitől volt, hogy bután viselkedett?

2014. jan. 21. 13:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom a választ én sem, csak azért írok, mert hasonló gondokkal szenvedek én is a fiammal, néha már én is gyomorgörccsel megyek az oviba. Nekem már sajnos szülők is szóltak, hogy a gyerekük nem szeret már az oviba járni a fiam miatt. Bár mi költöztünk pont ovikezdés előtt vagy egy kistesó is, de nem tudom ez lehet-e az oka.
2014. jan. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!