Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nektek is hisztizik a gyerek...

Nektek is hisztizik a gyerek ha óvodába kell menni?

Figyelt kérdés
3 és fél éves kisfiam nem akar reggel öltözni, a földhöz veri magát és bőg, kapálózik, már majdnem hány. de amikor odaérünk az oviba akkor már semmi baja és szívesen bemegy. most akkor az ovival van a baja vagy sem?
2014. febr. 6. 08:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ajjajj hisztizik ám!!!!!!!!!én kettővel indulok,mindkettővel kin elindulni pedig ők nagyobbacskák fiú lány 4 és 6 évesek....nagy kinnal felöltözünk a másik levetkőzik :) ,de ha ugy alakul pl ha elöbb megyek értüké'''anyaa mért jöttél''......5 gyermekes anyuka.
2014. febr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem hisztizik így, de van, amikor nehezebb vele - úgy lecövekel, szinte bírkóznunk kell - és kijelenti, hogy nem akar menni, pedig szereti az ovit. Általában ilyenkor inkább az öltözéssel (meleg ruha felvétele a meleg szobában) meg a fogmosással van gondja, na meg annyi minden más ötlete támad, amit szívesebben csinálna itthon - pl. alvás, játék, mesenézés...
2014. febr. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
akkor gondolom te is várod a megoldó választ erre :) én is ha megyek érte, akkor alig akar hazajönni..
2014. febr. 6. 08:21
 4/11 anonim ***** válasza:

valamit akkor nem jól csinálsz, valami kis húzóreő vagy nem tudom mi kéne.


enyém mondjuk nem csinál ilyet, csak egyszerűen nem akar kimászni az ágyból. álmos szegénykém, nehéz neki a kelés. 20 percig könyörgök, közben felöltöztetem nagy nehezen a paplan alatt :D

de pl. amikor leesett a hó és mondtam neki, akkor kipattant az ágyból. vagy ha van valami buli az oviban vagy valakinek szülinapja van és torta lesz... szóval ezt mondom és máris ugrik :)

meg egy ideig bejött, hogy a kis barátja már várja. aztán persze hamar rájött, hogy ha még alszik egy kicsit is várja, de pár hétig húzóerő volt.

ilyen dolgokat keress amiért szívesen elindulna :)

2014. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nagyon nehéz ez sajnos, én mondok neki mindent, ami húzóerő, egy darabig bejött, de most már semmi. neki a koránkeléssel nincs gondja, mert magától felébred és felkel legkésőbb 6-kor.
2014. febr. 6. 11:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a készülődéssel és az úttal van baja, ha az oviban viszont már jól érzi magát? Lehet az esik rosszul neki, hogy nem lehet lustizni, játszani még reggel mint hétvégén és ki kell menni a hidegbe, sok ruhát felvenni?!
2014. febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
de biztos rosszul esik neki, hogy nem maradunk otthon. ha már fel vagyunk öltözve, akkor nincs gond, autózni imád. azért nem gondolom, hogy az ovival van a baja, mert ha bárhova máshova megyünk akkor is hiszti van az öltözéskor.
2014. febr. 6. 13:32
 8/11 anonim ***** válasza:

szia

ez a"műsor" sajnos neked szól,ha utána bent jól érzi magát.próbálkozik,feszegeti a határokat-de ne hagyd magad.beszéld meg,hogy amig te dolgozol,addig neki bent van fontos munkája-mert bizony az is munka-segithet az óvónéninek(bármit-szalvétát hajtogatni..stb)

ha anya nem megy dolgozni,megbünteti a főnök bácsi-néni,és még túrórudit sem tudsz majd venni neki.

próbálj a játszótéren barátkozni másik anyukákkal-hogy a gyerekek is összejöjjenek.fontos,h úgy állj hozzá,hogy ne lássa a kétségeidet-ne ess a szegény gyerekem szindrómába-reggel próbálj nem harcolni,inkább keljetek kicsit előbb-szépen sétáljatok be,ne harcolj vele,hagyd ott-és ha lenyugodott akkor öltözzetek-tudom,h nehéz ez a reggeli rohanásban-de ha pl apa vinné talán jobb lenne a helyzet.az én kisfiam is előad mindent reggel,aztán ott már el sem köszön-csak repül be.

kitartás...

2014. febr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :) az én gyerekemnél ne lehet megvárni, hogy lehiggadjon és azután öltöztetni, mert egész addig nyugodt , amíg neki nem állunk öltözni. a hiszti csakis az öltözéskor van, se előtte, se utána nincs semmi baja.
2014. febr. 6. 16:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Hátha ezek (ha még nem tetted) javítanának a helyzeten:

- ébredés után előre szólsz pár percenként, hogy nemsoká öltözködés lesz, mert itt bent meleg van ugyan, de kint hű de nagyon hideg (bizonyítéképp kinézhettek az ablakon, a járókelők mennyire nagyon fel vannak öltözve)

- választhat a ruháiból (pl. két zokni közül)

- kinyitod az ablakot vagy ajtót, hogy bejöjjön a hideg, arra az időre amíg öltözik

- ha gyorsan és szépen öltözik, kap valami "jutalmat", pl. beviheti az egyik kisautóját megmutatni az oviba vagy mesélsz neki vmit útközben

- és ha esetleg sikerül hiszti nélkül öltözni, lelkesen agyba-főbe dicséred, milyen okos nagyfiú :)

2014. febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!