Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ovikban se szülői, se...

Az ovikban se szülői, se családlátogatás, se semmi? Nálatok hogy van ez?

Figyelt kérdés

Lányom 3,5 éves, szept. óta jár. Gyakorlatilag se beszoktatás, se ismerkedés az óvónénikkel nem volt. Családlátogatás se. Kicsit rosszul is voltam, hogy második nap, mikor a lányom sírva bement, és utána szerettem volna kukkantani "titokban", hogy a gyerek ne lássa, hogy tényleg abbahagyja-e a sírást, erre az óvónő rácsukta az ajtót az orromra, de szinte szó szerint..ez milyen elintézési mód már egy beszokó gyereknek, és anyukának is!!!! Hisz ez mindkettőnknek egy nagy elválás volt, meg kicsit nehezemre esett a 2 vadidegen óvónőnek otthagyni 1 nap után a gyerekemet, sztem ez érthető, és 2 mondatot odanyöghetett volna azért. :(

Na, de ezen aztán túlléptem, mert a lányom jól beszokott, relatíve szeret is menni, gondoltam majdcsak lesz vmi bemutatkozás, vagy szülői, akármi...de semmi nincs.

Most rákérdeztem, hogy nem jönnek-e ki lakásra vagy ilyesmi, erre: Jaaa, hát nem, a lányommal minden rendben,(mindenre ezt mondják amúgy) de ha az anyuka szeretne velünk beszélni, akkor lehet kérni fogadóórát...nekem ez olyan fura.

Semmi nincs csoportszinten amit megosztanának velünk, szülőkkel, vagy hogy mit csinálnak, hogy szokott össze a csoport, vagy bármi nevelési dolog, vagy mittudomén? hisz minimum 3 évig együtt fognak járni a gyerekeink, és ők vannak velük...

Se Mikulás, se karácsonyi ünnepség nem volt, a farsangra se mehetünk be, anyák napja se lesz :o, erre rákérdeztem, mert mindig erről álmodoztam, hogy ülök zokogva az anyák napján, na, ebből se lesz semmi..:-DD

Vittem be elég szép karácsonyi ajándékot a 2 óvónőnek, és a dadusnak is, ő adta oda nekik, meg se köszöték, én kéreztem rá január végén, hogy nem azért, de megkapták az ajándékot? jaaa, igen, köszi. slussz. Nem várom, hogy leboruljon, de hát tök furák nekem...

Olyan ridegek nekem, vagy én vagyok ilyen gyagya, hogy szeretnék egy kis szívet-lelket vinni egy olyan kapcsolatba, ami a gyerekem mindennapjairól szól?


Bocsi, hosszú lett...

köszi



2014. febr. 23. 08:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fura lene mert nálunk volt családlátogatás ,szülöi is van idáig már 2x volt volt karácsonyi ünnepség amin szülök is részvehetek ,farsang amin a szülök is ottvoltak .ha ennyire nem jó az ovi miért nem keresel egy másikat ahol normálisak ?
2014. febr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Augusztus végén volt szülői, azon ismertették az évközbeni programokat. Családlátogatás nálunk se volt, de kitöltöttem ezer oldal kérdőívet a gyerekről. Beszoktatás előtti héten mentünk ismerkedő játszani, aztán kb 1,5 hétig ment a beszoktatás (nem alszik még ott). Van egy üzenőfüzete, amibe havonta írnak egy kis jellemzést: milyen napközben, hogyan étkezik, miket csinálnak. És el lehet kapni az óvónőket pár percre a folyosón kérdezni. A gyereken látom, hogy kiegyensúlyozott, szeret oda járni, állandóan kézműveskedik, rendesen eszik, nekem ennyi elég egy 4 évesnél. Volt mikulás ünnepség, ott jó volt látni a többiek között, de a karácsony-farsang itt is csoport szinten volt. Ajándékot én nem vittem karácsonyra. Se.

Tényleg, ha nem jó az ovi, nem keresel másikat?

2014. febr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Mivel nálunk az ovi pici, semmilyen ünnepségen nem lehet ott a szülő. Családlátogatásra kijöttek és szülői is negyed évente van. Ott nagyon sok mindent elmondanak a gyerekek éppen aktuális barátságairól és arról, hogy éppen mit játszanak együtt. A beszoktatást nagyon rugalmasan csinálják, teljes egészében a szülőre bizzák, hogy hogyan szeretné. Nagyon hamar észreveszik, ha a gyereknek valami lelki problémája van és ők maguk mennek oda a szülőhöz beszélni róla. Nem tudom mit tudom mit tehetnél, mert ha megpróbálsz beszélni velük és nem jól alakul a beszélgetés, az lehet, hogy csak olaj a tűzre.
2014. febr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát lehet hogy elgondolkozom rajta.

Eddig reménykedtem, hogy biztos az első félév ilyen beszokós, és majd utána lesznek közös dolgok, de nem, és ezt monst a héten kérdeztem meg az óvónőtől, és kaptam ezeket a válaszokat, azért írtam most ki a kérdést...


Viszont ez nekünk nagyon közel van, csak messzebb van másik ovi, és a kislányom szeret ide menni, szóval most azért vegyem ki, és megint kezdjük előről, mert nekem ez nem tetszik?

2014. febr. 23. 08:57
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy azért nem adnak ki információt, mert túl sokan vannak a csoportban? Én csak így tudom elképzelni. Nálunk is mindig volt Mikulás, karácsony, farsang, sportnap, szóval ez nekem is fura.

Jól mondja az első válaszoló, ha tényleg ennyire "zárkózottak", miért nem keresel másik ovit?

2014. febr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kiscsoportban volt családlátogatás (kis ajándékot is hoztak a gyereknek), és ilyenkorra volt 2 szülői is. A fogadóóra nekünk is csak kérésre van, de ez így pont jó. Karácsony, farsang nálunk is zártkörű a szűkös hely miatt, de mindig van profi videós, így megvehetjük a dvd-t. Most nagycsoportos, és most ők adták elő a betlehemest, így a karácsonyi műsoron kívül még egyszer előadták, csak nekünk szülőknek. Ezen kívül van anyák napja, ami a kiscsoportban a műsoron kívül egy összefoglalója az éves munkájuknak (ének, tánc, jelenetek), mint egy évzáró műsor. Középsőben már a nagyok ballagásán adták elő ugyanígy az akkor tanultakat, persze ekkor sem maradt el az anyák napja. Most nagycsoportos, így a ballagáson lesz még szülői rendezvény, de most megsokasodtak a szülőik, iskolák rendezvényei, ahová hivatalosak a nagycsoportosok és szüleik.
2014. febr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

2. vagyok: Volt ősszel fogadó óra is egy héten keresztül, fel lehetett iratkozni időponta az óvónőkhöz. Vegyes csoportba jár a fiam, vannak kisebbek-nagyobbak.

Kérdező. Nézd, ha a gyereked jól érzi magát, kiegyensúlyozott, látod rajta hogy fejlődött (az én fiam pl. verseket mond, énekel, mutatja, hogy mit csináltak tornaórán, sokat vannak levegőn, kézműveskednek állandóan) én nem biztos, hogy bántanám.

2014. febr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Úgy kedvesek egyébként, és hát itt is kicsi maga a csoportterem, tehát ez is igaz, hogy oda 25gyerek+szülő nem nagyon férne el..lehet kérek egy fogadóórát, hogy legyen vmi képem az óvónőkről, csak cikinek érzem, mert olyan konkrét kérdésem nincs, csak hallani szeretném hogy mi van a gyerekemmel kicsit bővebben, minthogy minden mindig rendben van vele.

Kb. ez olyan érzés nekem, hogy nem is tudnak róla semmi, oda se figyelnek rá, mert "jó kisrobot" módjára, se hangja, se semmi, meghúzza magát a sarokban, de azt se vennék észre, ha nem lenne ott.

2014. febr. 23. 09:02
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Jaj, most látom, hogy te is írtál. Ez esetben nem tudsz sokat tenni.
2014. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, igazából akkor jól érzem, hogy kicsit ridegebb ez az ovi, mint más intézmények, ez volt a lényege a kérdésemnek, és megvan a válasz. :-(


Nem hiszem, hogy kiveszem, mert jól érzi magát... az hogy mennyire fejlődik, fene tudja, mennyire kell ennyi idősen?? 1-1 dalt, verset mondogat, de ennyi. ez elég? sok rajzot küldenek haza, nagy fejlődéseket azokon nem látok.

2014. febr. 23. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!