Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ovikban se szülői, se...

Az ovikban se szülői, se családlátogatás, se semmi? Nálatok hogy van ez?

Figyelt kérdés

Lányom 3,5 éves, szept. óta jár. Gyakorlatilag se beszoktatás, se ismerkedés az óvónénikkel nem volt. Családlátogatás se. Kicsit rosszul is voltam, hogy második nap, mikor a lányom sírva bement, és utána szerettem volna kukkantani "titokban", hogy a gyerek ne lássa, hogy tényleg abbahagyja-e a sírást, erre az óvónő rácsukta az ajtót az orromra, de szinte szó szerint..ez milyen elintézési mód már egy beszokó gyereknek, és anyukának is!!!! Hisz ez mindkettőnknek egy nagy elválás volt, meg kicsit nehezemre esett a 2 vadidegen óvónőnek otthagyni 1 nap után a gyerekemet, sztem ez érthető, és 2 mondatot odanyöghetett volna azért. :(

Na, de ezen aztán túlléptem, mert a lányom jól beszokott, relatíve szeret is menni, gondoltam majdcsak lesz vmi bemutatkozás, vagy szülői, akármi...de semmi nincs.

Most rákérdeztem, hogy nem jönnek-e ki lakásra vagy ilyesmi, erre: Jaaa, hát nem, a lányommal minden rendben,(mindenre ezt mondják amúgy) de ha az anyuka szeretne velünk beszélni, akkor lehet kérni fogadóórát...nekem ez olyan fura.

Semmi nincs csoportszinten amit megosztanának velünk, szülőkkel, vagy hogy mit csinálnak, hogy szokott össze a csoport, vagy bármi nevelési dolog, vagy mittudomén? hisz minimum 3 évig együtt fognak járni a gyerekeink, és ők vannak velük...

Se Mikulás, se karácsonyi ünnepség nem volt, a farsangra se mehetünk be, anyák napja se lesz :o, erre rákérdeztem, mert mindig erről álmodoztam, hogy ülök zokogva az anyák napján, na, ebből se lesz semmi..:-DD

Vittem be elég szép karácsonyi ajándékot a 2 óvónőnek, és a dadusnak is, ő adta oda nekik, meg se köszöték, én kéreztem rá január végén, hogy nem azért, de megkapták az ajándékot? jaaa, igen, köszi. slussz. Nem várom, hogy leboruljon, de hát tök furák nekem...

Olyan ridegek nekem, vagy én vagyok ilyen gyagya, hogy szeretnék egy kis szívet-lelket vinni egy olyan kapcsolatba, ami a gyerekem mindennapjairól szól?


Bocsi, hosszú lett...

köszi



2014. febr. 23. 08:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mi a múltkor kézműveskedtünk itthon. Eddig is csináltunk mindenfélét, de egészen másként nyúlt az ollóhoz, másképp fest, hajlandó értelmes dolgokat lerajzolni, én ezen látom. Meg ahogy mesél, mi történt, miket csináltak.

Nálunk 2 hetes periódusokban van a tematika, amivel foglalkoznak, az össze van foglalva egy A4 oldalon, kint van a folyosón, fel tudsz belőle készülni: mese, vers, kézműveskedés, torna, ilyenek.

Szerintem meg nem ciki időpontot kérni az óvónőktől, csak hogy meséljenek egy kicsit a gyerekről. Egy csomó időt tölt bent, persze hogy kiváncsi vagy.

2014. febr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kislányom is szeptembertől ovis. 3 nap volt a beszoktatás, mikor ottt lehetett a szülő is. A 3 nap alatt járták végig délutánonként a családokat. Utána 1 hétig ebéd után el kellett hozni a gyerekeket, következő héttől aludtak ott. 2x volt már szülői, röviden lehet kérdezni az óvónőktől. A Karácsony és a farsang zárt volt, de volt szüreti és tök készítés, ami családi volt.

Kislányom rengeteget fejlődött.

2014. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Beszoktatás nálunk is így volt. Első nap beadtam a gyereket és jönnöm kellett...Hozzáteszem végig bőgtem a hazautat.

Ünnepségek vannak,de szülők nélkül. Kivéve az anyák napja, kis műsorral készülnek. Nagyon édesek.

Gyerekről alig mondanak valamit.Rengeteg program van,kirándulás, színház ,foglalkozás.

Szülői évente kétszer van.

Év végén mindig megkapjuk az év közben készült fényképeket.

2014. febr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolós pár válaszolónak is, csak ámulok, bámulok...
2014. febr. 24. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!