Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van értelme az angolos bölcsinek?

Van értelme az angolos bölcsinek?

Figyelt kérdés
A kislányom szeptemberben oviba megy, és az óvodában, ahová tartozunk van olyan csoport, ahol angol anyanyelvű a gondozó. Komolyan gondolkozom rajta, tudom, hogy rengeteg időt és energiát spórolnék meg neki, ha most, ebben a fogékony korban játékosan megtanulhatná a nyelvet. A kérdésem az lenne, hogy ha ő több évig ide jár és elér egy bizonyos szintet, azután vajon lesz lehetősége egy olyan iskolában elkezdeni tanulni, ahol ezt a nyelvoktatásnál figyelembe veszik, tehát első osztálytól van idegen nyelv, és nem nulláról kezdik? Van ilyen intézmény? Elég drága a havidíja ennek a nyelvi csoportnak, és nem feltétlenül költenék rá, ha a suliban úgyis újra az elejétől tanítják neki.

2014. márc. 2. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Szia. Szerintem érdemes lenne ha meg tudod fizetni. Szerintem vannak két tanítási nyelvű általános iskolák is. Ha most tanulja az angolt az meg fog maradni benne és sokkal hamarabb tanulja meg mintha iskolába kezdené. Én csak oviba tanultam németet és a mai napig emlékszem rá és azóta sem tanultam. Angol meg ha egy anyanyelvi oktató tanítja sokkal jobb. Az iskolai oktátás egyenlő a nullával ( 10 évig tanultam angolt suliba és volt mit tanuljak még bőven mikor külföldre jöttem pedig mindig kitűnő voltam angolból ). Én biztos beíratnám ha tehetném. Nagy előny lesz neki ha nagy korában folyékonyan beszéli az angolt . Az én gyerekem 3 éves koráig csak magyarul beszélt, külföldre jöttünk , ment oviba egy év alatt akcentus nélkül megtanulta a nyelvet, mások akiknek nagyobb korba jöttek a gyerekek, gondjuk volt megtanulni ilyen gyorsan. Minél korábban annál jobb szerintem. Nézz utána, hogy van e a környéken két tanítási nyelvű iskola.
2014. márc. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!
2014. márc. 4. 09:41
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem semmi értelme nincs. Én is hordtam egy ideig olyan játszóházba, ahol angolul énekeltek-játszottak vele. Meg is tanulta a színeket, meg a mozgást kifejező igéket angolul mondani...majd el is felejtette őket, amint már nem jártunk.

De ugyanígy járt a német oviba járó unokaöcsém is. Megtanult az oviban kb 4-5 éneket németül, meg sikerült kb. 20-30 szavas német szókincset összeszednie. De ennyi nem több. Ezzel olyan nagyon nincs előbbre, mint az, aki majd nulláról kezdi az iskolában.


Persze rosszat nem tesz, de ha nem úgy vagytok eleresztve, akkor felesleges. Én már inkább a sportnak vagyok a híve. A mozgásfejlesztést ma már fontosabbnak tartom a nyelvek erőltetésénél.

2014. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Ártani semmiképp nem árt, és különösen az angolnak a hangzóit megszokja a füle, természetes lesz számára, ha később angolt hall, és erre építhet majd. Főleg akkor játszasd vele angolul, ha utána van lehetősége így vagy úgy tanulni még. Az iskola miatt viszont ne aggódj. Nem feltétlenül az órán hallottak tudnak jól beépülni. Keressetek angol nyelvű játszóházat, szervezzetek közös angol játszóklubot a környékbeli többi szülővel, önszerveződjetek és a barátokkal/rokonokkal/szomszédokkal együtt fizessetek csoportfoglalkozásokat.


Az ő korában nem az a lényeg, hogy "elérjen bizonyos szintet", hanem hogy az angol a mindennapjainak és a játékának a része lehessen, szokja a közeget, halljon sok mondókát, éneket. Anyanyelvként ugyanez történik, az óvodásoknak sok butának és feleslegesnek tűnő ingyombingyomtálibét meg receficebummot elmondanak, elénekelnek, és nem azért, hogy ebből vizsgázhasson, hanem mert jó vicces kis játékos nyelvgyakorlat.

2014. márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ártani nem árt a gyereknek, nem lesz neki "nehéz", és biztos, hogy valamilyen szinten hasznos, de ha emiatt nagyon meg kéne húzni a nadrágszíjat, akkor én nem választanám a helyedben.

Viszont hamar kiválasztanám azt az általános iskolát, ahol nagyon jó az angoloktatás.

2014. márc. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Nincs értelme,és nem fog semmit tanulni,felesleges pénzkidobás,szegény tanuljon meg először magyarul.
2014. márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ártani nem fog, de túl sok haszna sem lesz, szóval leginkább a pénztárcádtól függ a dolog. Arra viszont figyelmeztetnélek, hogy ha a magyar nyelvben bármilyen nyelvi zavara van a kislánynak (későn indult beszéd, beszédészlelési zavar...), akkor nem tanácsos idegen nyelvet kezdeni.
2014. márc. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

<< ha a magyar nyelvben bármilyen nyelvi zavara van (...), akkor nem tanácsos idegen nyelvet kezdeni. >>


MUHAHA... Felhívom a figyelmet, hogy a gyerekeknek minimum 3 éves korukig MINDEN nyelv idegen nyelv. A magyar is, hiszen csak akkor tanulja.

Illetve, ha több nyelvet tanul pici gyerekként, nem fogja az egyiket saját, a másikat idegen nyelvként értékelni: az ilyesmi csak a felnőttel előítélete.

2014. márc. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
7. vagyok. Honnan veszed, hogy 3 éves korig idegen nyelv lenne? Már a csecsemők is érzékelik a különbséget az anyanyelvük és az idegen nyelv között, és az előbbit preferálják. A kétnyelvű gyermekek nem idegen nyelvű bölcsibe/oviba tanulják az új nyelvet, hanem a családban, születésüktől kezdve, de ha nyelvi zavar áll fenn, akkor náluk is javasolni szoktuk a szülőknek, hogy csak annak az országnak a nyelvén beszéljenek vele, ahol él.
2014. márc. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
15%

Egy nemzetközi mozgalomben töltöttem az utolsó 20-25 életévemet. Több olyan barátom van, akinek külföldi a házastársa, mint akinek nem.

(Pld olyan családot is ismertem, ahol a férj osztrák, a feleség olasz, a gyerekekkel többnyire a saját nyelveiken beszéltek, de egymással a gyerekek jelenlétében is angolul, plusz a gyerekek Magyarországon nőttek fel.)


Hát csak ezekkel az emberekkel való sok éves, mindennapi tapasztalataimból gondolom.


Meg abból az egyszerű tényből logikai következtetéssel, hogy a csecsemő, megszületésekor még garantáltan semelyik nyelvet sem beszéli, ergó bármit is hall, az neki még éppen ugyanúgy új.

2014. márc. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!