Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vegyes csoport (3-7 eves...

Vegyes csoport (3-7 eves gyerekek egy csoportban) - jo vagy rossz?

Figyelt kérdés
Akinek vegyes csoportba jart a gyereke, megirna a tapasztalatat, velemenyet ezzel kapcsolatban? Jobb vagy rosszabb, mint a sima csoport?
2014. márc. 27. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem édesanyám óvónő egy olyan oviban, ahol vegyes csoportok vannak. Szerinte az elején a kicsiknek jó, mert a nagyok "húzzák" őket, és látványos a fejlődés. Viszont a nagyoknak nem jó, mert a kicsik meg "visszahúzzák" őket, így pont az iskola előtt lassul le a fejlődésük. Összességében szerinte sokkal jobb, ha nagyjából egykorú gyerkőcök vannak a csoportban. Lehet bután fogalmaztam, de valahogy így magyarázta :) Szerintem van benne valami.
2014. márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

nekem kétoldalú tapasztalatom van, magam is ilyenbe jártam és a lányom én. Én gyerekként utáltam, mert a húgom kiscsoportos volt, mikor én nagy, és elvárták az óvónénik, hogy öltöztessem, segítsek neki enni, pisilni... én meg nem egyszer kikértem magamnak, hogy én itt ovis vagyok, majd ha nekem se kell aludni és én is vághatok a nagy ollóval, mint az óvónénik, akkor majd segítek.


Szülőként meg nagyon jónak találtam.

2014. márc. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom ilyen csoportba jár,és ő a legkisebb. Ami az elején nehéz volt,hogy bármilyen feladat,játék volt bármi,legtöbbször ő volt mindenben az utolsó,ugye mindenki nagyobb mint ő,és így sokszor sírt,szomorú volt emiatt,szerintem kudarcként érte.Sajnáltam is nagyon.Szeptember óta jár ide.Nagyon sokat fejlődött,most már kiáll magáért,nem hagyja magát,sok mindenben ügyesebb akar lenni mint a többi,ez legutóbb mesemondásban sikerült is. Sokkal szebben színez,feladatokat csinál a nagyokkal,akik iskolába készülnek,ezt ő kéri,nem az óvónő,itthon is sokat feladatozunk. Nem hiszem,hogy a nagyobb feltétlenül előre húzza a kicsit. Sok butaságot tanult a lányom nagyobbaktól,de már szerintem ezt is tudja kezelni...szeret ide járni,most már jól érzi magát,nem bánom hogy ebbe az oviba irattam.Szeretjük.
2014. márc. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első nagyon jól leírta, amikor bekerülnek a kicsik a nagyobbak közé, akkor húzzák őket, nagyon gyorsan tanulnak. Az is jó benne, hogy amikor a kicsik kezdenek, nem 30 gyerek üvölt, hanem csak a kisebbek, és hamar rájönnek, hgy nem rossz az ovi, hisz a nagyobbak nem sírnak. Az is igaz, hogy ha már nagycsoportos a gyerkőc, akkor a kicsik valamennyire visszahúzzák, de nálunk nagyon jól kezelték az óvónők a helyzetet. Tudtak külön a nagyobbakkal "fejlesztő feladatokat" csinálni, míg a kicsik a dadussal játszottak.
2014. márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!