Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Kislányomat egy év ovi után át kellett vinni egy másik oviba költözés miatt. Ott semmi probléma nem volt vele. Az új helyen a kérésem ellenére újra kiscsoportba tették, a többszöri reklamálásomat elhessegették, majd a múlt héten közölték az óvónők, hogy beszélnünk kell, mert a gyerek láthatóan nem érzi jól magát, nem akar részt venni a közös programokban. Szerintük neurológus segítségét kéne kérni. (Szerintem meg egy 4,5 évest nem kellett volna a 3 évesek mellé berakni.)Hogy segíthetnék a gyermekemnek?
2014. márc. 29. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem tuti nem az a baja, hogy kiskcsoportosok között van. (hacsak nem előtte morogsz, hogy szegény gyereknek de rossz).

Inkább valamelyik óvónő, vagy valamelyik gyerek lehet a gond. Nekem a kisfiam kiscsoportos. A számára kedves óvó nénink úgy lebetegedett, hogy már hetek óta nincsen. Egy ideig teljesen másképp kelt, nem várta az ovit, újra sírt reggelente, sőt még a délutáni alvásnál be is pisilt. Szerecsére már javult a helyzet, hozzászokott. Nálatok is llyesmi lehet, csak neki nem egy dologtól kellett megválni, hanem soktól és sok új emberhez és szokáshoz kell viszonítani. Szerintem egy átlagos kiscsoportban simán van 4,5 éves gyerek, ha meg egy vegyes csoportot nézel, akkor még nagyobb korkülönbség is előfordul szóval más lesz a gond!

2014. márc. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jogosnak tűnik a reklamációd. A kiscsoportban volt csak hely vagy mi a fenének tették oda? Igazgatónővel/úrral gondolom már beszéltél. Hát nem tudom hova lehetne menni reklamálni. Önkormányzat, Nevelési Tanácsadó? Lassan itt az év végge gondolom ezzel a csoporttal megy tovább, holott már megint idősebbekkel kellene lennie. Egyrészt az óvóda adjon egy papaírt arról, hogy ők miért javasolják a neurológiai vizsgálatot és azt is írják le miért van 3 évesekkel egy csoportba. (követeljed, hogy adjanak ilyen papírt) Ha tudsz az előző óviból is kérj egy "szakvéleményt, amiben leírják milyenek látták a gyereket ők, milyen csoportban volt. Ezekkel a pírokkal jelentkezz be a Nevelési Tanácsadóba és Neurológiára is. Ha erről a másik két helyről is megvan a papír akkor ezekkel már bőven mehetsz reklamálni az igazgatónőnek/úrnak, önkormányzathoz.
2014. márc. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: Részben egyetértek az elsővel. Ugyan akkor ha abban a csoportban mindenki 2.5-3 éves az ő gyermeke meg 4.5 akkor az nem vegyes csoport, ha nem kitolás a gyerekkel. Nem tudom hogyan állnak a dolgok az óviban, talán az óvónők "pikkelnek" a gyerekre mert te magadra haragítottad őket , és ezt érzi a gyerek az óvónőkön,ettől pedig fusztrált egész nap. (őszintén remélem, hogy nem ez a helyzet "pikkel az óvónéni a gyerekre" egy óvónő tudjon ezen felül kerekedni)
2014. márc. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Természetesen nem haragítottam magamra az óvónőket - tudom, hogy azzal csak a fiamnak teszek rosszat -, és nyilvánvalóan a gyerek előtt se szidom az ovit. Nem vegyes csoportba jár. Az az érdekes, hogy én folyamatosan kérdezgettem szeptember óta, hogy jól érzi e magát a gyerek, és mindig lepattintottak azzal, hogy persze, anyuka, sőt a decemberi fogadó órán még minden happy volt. Ahogy írtam, a régi oviban nem volt vele semmi gond. Nem biztos, hogy első körben az lenne a megoldás, hogy orvoshoz viszem.
2014. márc. 29. 08:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem az óvoda szerint "baj van a gyerekkel" szerinted nincsen. Értem én, hogy fölöslegesen nem akarod orvoshoz vinni, de a te szülői szavad nem fogja az óvodát meggyőzni, hogy ők a hülyék nem a te. Viszont ha van már egy papírod, hogy más szakember szerint is normálisan fejlődik a gyereked csak éppen nem jó csoportban van (ebben NevTan tud segíteni) akkor tudsz ezen változtatni.
2014. márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

azért ne írjunk már olyat, hogy 2,5-3 évesekkel van a kérdező 4,5 éves gyerek, nem kell ekkora túlzásokba esni.

március van! szeptemberben voltak 3 évesek vagy több, ugye 4 éves korig kiscsoportos, tehát most 3,5-4,5 évesek a kiscsoportosok, ezért is ismételte újra az évet a kérdező gyereke.


enyém is újra kiscsoportos, és nem ő az egyetlen, a fél csoport szeptember-decemberi, szóval sokan 4,5 év körüliek.

ilyen általában a kiscsoport, hisz azt jobb ismételni.

de ha belegondolsz, ezzel a csoporttal járhatná végig az ovit és volt egy másik csoportja is.

ha jövőre átrakod nagycsoportba, akkor a nagycsoport után ugye évet kell ismételnie és újra ebbe a csoportba fog kerülni. ez miért jobb? sokkal jobb ha kezdetektől együtt van, így jobban be tud illeszkedni.


de az biztos, hogy azért mert nem érzi jól magát vagy nem vesz részt a közös programokba, azért nem küldik neurológushoz. valamit félre értettél. neurológushoz akkor küldik ha nagyon le van maradva, pl. mozgásban vagy láthatóan értelmi sérülése van. ezek nyilván nem a rossz közérzetből következnek.

ha nem tud beilleszkedni akkor maximum nevelési tanácsadóba küldenek.


szóval valami nagyon nem kerek a történetben

2014. márc. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!