Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai balesetek, nektek...

Óvodai balesetek, nektek milyen tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés
Az unokám pénteken le esett a galériáról az oviban,9 napja jár és közölték a szülök az óvónénikkel,hogy a kislány nem tud lépcsőzni egyedül.Sajnos még azt sem tudták megmondani milyen magasból eshetett a pici lány mert csak a nagy csattanás és sírásra lett figyelmes az óvónéni.A gyerek homlokán nagy zöld púp.Hívták a szülőket menjenek a gyerekért,az óvónéni mondta nem kell orvoshoz vinni a gyereket rá érnek este az ügyeletre vinni!! Az eset délelőtt fél 11körül történt.Szerencsére nem történt nagy baj és agyrázkódása sem lett ,de hogy mondhatott egy óvónő ilyet????Nem kívánom senkinek amit át éltünk ebben a pár napban.Természetesen orvos látta a kicsi lányt,de a félelem nem tűnik el egy pillanat alatt.Kérlek osszátok meg velem ti mit tennétek vagy tettetek ilyen esetben.

#Galériáról le esés
2014. ápr. 13. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Orvoshoz vittem volna.

Nem az ovono a hibás. Nem egy gyerekre kell figyelnie, hanem minimum 20ra, előfordul hogy pont nem latja ha valami tortenik. A szülőnek mondjuk nem ártana megtanitania a gyereket egyedül lepcsozni, nem akkora dolog az, hogy egy harom eves ne legyen ra képes.

2014. ápr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Barátnőm kisfia beverte a száját a mászókába az oviba, de itt nem szóltak a szülönek. Anyuka ment érte du, akkor mondták neki csak, hogy történt valami, de nem fontos. Otthon a gyerek nem akart enni, anyuka el kezdett kotorászni a gyerek szájában, akkor látta meg, hogy az első felső 4 foga hátrébb van csúszva.

Irány a kórház, ott jól leb...k anyukát, hogy miért most hozza, hatalmasabb baj is lehetett volna. A mama elmesélte a "nem fontos".

Nemsokára mennek szájsebre, fogorvoshoz, mert könnyen sérülhetett a fogcsíra, és gond lehet majd a maradandó fogakkal is.


Sajnos felelőtlen óvónők mindig is voltak, lesznek. Iszonyat lehetett, amit átéltetek. Sajnos sokaknak a gyerek csak egy zavaró tényező, nem pedig a munkájuk.

2014. ápr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

El kellett volna olvasnod végig!!Orvos látta a kislányt és nagyon meglepődött mikor meg hallotta mit mondott az óvónő.

Tudjuk,hogy sok gyerekre kell felügyelnie,de egy új kisgyerekre jobban kellene figyelni.De a lényeg épp mivel sok gyerek van nem kellene galéria egy oviba,mert az mindig is veszélyforrás lesz és gyerekek is lelökhetik egymást!!!

Remélem a saját gyermekeidre ha sérülnek kicsit lelkiismeretesebb leszel.

2014. ápr. 13. 15:55
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Drága nagymama! Az elejét is el kellett volna olvasnod annak, amit irtam: ORVOSHOZ VITTEM VOLNA, ezzel kezdődött a kommentem.

Kizártnak tartom amúgy hogy egy ovono olyat mondott volna, hogy eleg majd este az ügyeletre vinni a gyereket. Értelmetlen.

Amúgy a tobbi gyerekre ugyanúgy kell figyelnie, nincs kivétel, hogy akkor most a Pistikere figyelek, mert o meg csak egy hete jár, a Katikara meg ra se nézek, mert o mar fel eve....

2014. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Utolsóval értek egyet. Nálunk van olyan csoport, ahol 30 gyerek van egy csoportba bezsúfolva. Édes mindegy, hogy a gyerek mikor jött, hány éves, az óvónő nem tud 30 felé figyelni. Olyan nincs, hogy csak az újra vigyáznak, mert ő még kicsi, a nagyra nem kell, mert ő már régóta ott van.
2014. ápr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem sokan félre értik miért is írtam le ezt!!!!Az ovo dának kötelessége minden gyerekre egyformán figyelni és baleset mentes környezettet biztosítani!Az meg hogy nem hiszik el amit az óvónő mondott,hát embere válogassa,óvónők sem egyformák és talán meg is ijedt!!Ahol 30 gyerek van ott gondolom környezet is úgy van kialakítva és talán több dada van?? Én csak azt tudom,hogy galéria kicsire nagyra veszélyes lehet és nem értem miért is engedélyezték ha kevés a gyerek felügyelet!!!Ja ás csak mellékesen meg jegyzem egy fejsérülés miatt glaukómás lettem,és állandó fejfájásokkal küzdöttem,míg egy doki elküldött 30 évesen szemészetre és az alapos család kutatás és kivizsgálások után derült ki mitől kaptam.Ma már csőlátóterű vagyok!!Talán komolyabban kéne venni az ilyen baleseteket és lehet nem történnének hozzám hasonlok!!Nem bántottam az óvónőt,de ha egy gyerek is sérül az már sok,szerintem el kéne gondolkozni,min kell változtatni,de legalább is nem szönyeg alá söpörni és tanulni minden esetből.Bánt,hogy még ma sem kérdezték meg,hogy -hogy van a kislány pedig telefonáltunk,hogy nem tudd ma még oviba menni!!!!De óvoda nem hibás csak a szülő!!
2014. ápr. 14. 13:08
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Igencsak eselytelen, hogy 30 ev utan mindenki kristálytisztán emlékszik mindenre, de mindegy.

Az ovonoknek figyelnie kell az összes gyerekre, ez igaz. De ha volt a kedves nagymam közeleben élete során minimum ket gyerek, amiből az egyik jobbra, a masik meg balra szaladt, akkor megmondaná, hogy tud mindkettőre egyszerre figyelni?

Azon meg nem kellene fennakadni, hogy nem kérdeztek meg, hogy van a kislány, amikor be telefonáltak. Eselyes, hogy az igazgató vagy a titkárnő veszi fel a telefont, aki nem ismeri az összes gyereket névről es nem tud minden aprócsepro ügyről.

Látom a lényeg az, hogy az ovono pellengérre kerüljön. Esetleg le ne csuktak, vagy netalantan kivégezzek emberölés kísérleteert?

2014. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

szerintem nem veszélyes óvodás korú gyerekekre a galéria.

egy óvodaértett gyerek tud lépcsőzni és fel tudja mérni a veszélyes dolgokat, felismeri, hogy nem ugrunk le az ablakból.

más kérdés, hogy vannak akik azért adják óvodába a gyereküket, hogy majd az óvónők megtanítsák enni, öltözni, lépcsőzni, sajnos ma elég sokszor fordul elő ilyen és ez szomorú. aztán ha baleset történik azért mert egy nem óvoda érett gyereket csak benyomnak oda, akkor persze mindenki hibás csak a szülő nem.


a kislányt nagyon sajnálom, remélem tényleg semmi baja nem lett, de károgás helyett tessék megtanítani neki a lépcsőn közlekedést! nem állhat ott mellette mindig valaki, ennyi erővel az udvar is veszélyes, el kell távolítani a csúszdát, mászókákat mert azokon is van lécső?

2014. ápr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, 30 gyerekre sincs több dadus. Hogy nem tudnak figyelni, nem az óvónő az oka, hanem hogy nincs elég óvoda, ezért hatalmas a túlzsúfoltság.

Azzal egyetértek, hogy oviban minek van galéria?! A kisálnyt én is sajnálom, jobbulást neki. :)

2014. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Volt hogy több gyerekre vigyáztam én is és érdekes egy sem sérült!!!Mert eleve készültem rá! Az óvóének egy szót sem szóltak a szülők,de az óvoda vezető sokszor elnézést kért délután telefonon.Ha bántani akarták volna a gyerekek az óvónőt jegyzőkönyvet akartak felvenni a kórházban,mondták örülnek,hogy nincs nagyobb baj.Én azt kérdeztem ti mit tennétek nem támadtam az óvónőt.Bár lehet épp az ilyen eseteket kellene jelenteni és akkor jobban odafigyelnének az óvodákra az illetékesek.De sok szülő nem szól semmit mert nincs más hely hova rakhatná a gyereket.Munka nélkül meg ki él meg??A kis lány amúgy fel ment már egyedül lépcsőkön,csak nem elég magabiztos és bocsi ,de nincs még veszélyérzetesem.A galériára is fel ment egyedül oldalazva és fenéken jött le mert neki még magas a kapaszkodó!!!!minden gyerek nem egyforma és ezt mindenki tudja!!!!!Nem hiszem,hogy durva és írótáli dolgot írtam ,de látom sokan támadásnak veszik,pedig mindenből tanulhatunk és ezért voltam kíváncsi más véleményére,és persze nem gondoltam a sok rosszindulatú emberre,én azt kérdeztem mi a véleményetek óvodai balesetekről ,de itt csak egy ember írt balesettel kapcsolatban!!
2014. ápr. 14. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!