Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai balesetek, nektek...

Óvodai balesetek, nektek milyen tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés
Az unokám pénteken le esett a galériáról az oviban,9 napja jár és közölték a szülök az óvónénikkel,hogy a kislány nem tud lépcsőzni egyedül.Sajnos még azt sem tudták megmondani milyen magasból eshetett a pici lány mert csak a nagy csattanás és sírásra lett figyelmes az óvónéni.A gyerek homlokán nagy zöld púp.Hívták a szülőket menjenek a gyerekért,az óvónéni mondta nem kell orvoshoz vinni a gyereket rá érnek este az ügyeletre vinni!! Az eset délelőtt fél 11körül történt.Szerencsére nem történt nagy baj és agyrázkódása sem lett ,de hogy mondhatott egy óvónő ilyet????Nem kívánom senkinek amit át éltünk ebben a pár napban.Természetesen orvos látta a kicsi lányt,de a félelem nem tűnik el egy pillanat alatt.Kérlek osszátok meg velem ti mit tennétek vagy tettetek ilyen esetben.

#Galériáról le esés
2014. ápr. 13. 14:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Itt olvastam GyK-n. Szintén óvodai történet, egy gyerek összetörte magát, az óvónő azt állította, nem is az oviban történt. Sok óvónő nem mer igazat mondani, mert fél a felelősségrevonástól.

Bölcsis csoportban történt, a gyerekek ceruzával rajzoltak (3 éven aluli gyereknek oda se lehetne adni). Egyik kisfiú gondolt egyet, a szembe ülő kislány szeme felé kezdett vele hadonászni. Ha nem veszem el tőle, lehet, hogy megszúrja a szemét. Máskor történt, épp egy 10 hónapos babát fogtam az ölemben, mikor a nagyobb gyerekek összetolt székeken egyensúlyoztak. Egyikük leesett, esélyem se volt odamenni, kivédeni, mert ölemben volt egy síró baba. Hallgatni meg sokszor nem hallgatnak sajons a kisgyerekek az óvónénire. Egyedüli megoldás: túlzsúfoltság csökkentése, hogy az óvónők minden gyerekre oda tudjanak figyelni + akarjanak is rájuk vigyázni. De ez ugye állami és önkormányzati feladat, mi hétköznapi emberek ezért nem sokat tehetünk. Pedig minden szülő sokkal nyugodtabb lehetne, ha a gyerekét biztonságban tudná.

2014. ápr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem tudod hogy jelenteni az esetet. Mert az államot nem jelentheted fel, hogy ejnye hát ti nem biztosítotok elég tágas és biztonságos csoportszobákat, és az óvónőt se jogos szerintem felelősségre vonni, mert már 10 gyerekre se lehet egyszerre figyelni.

Egyébként aki kitalálta a galériát az oviba, az egy idióta volt szerintem. Nem tudom hogy engedélyhezhetik ezt...Egy három évestől ne várjuk már el hogy azon fel le másszon, bonyolultabb azért, mint egy lépcső. Ha tudja használni akkor is balesetveszélyes, de az óvónő nem álldogálhat amellett egész nap....szóval kellemetlen helyzet, fentebbről lehetne csak orvosolni szerintem az ilyesmiket :/

2014. ápr. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem velem történt,hanem az osztálytársam húgával,volt egy bolpnd lány,aki mindenkit löködött és egyszer a o.t. húgának betörött a feje és engedik hogy a lány iskolába járjon
2019. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!