Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan oldja meg egy egyedülál...

Moln4r kérdése:

Hogyan oldja meg egy egyedülálló anyuka a munkába járást budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekes helyzet adódott a családomban.A nővéremet fel tudnám hozni Budapestre dolgozni, de mivel egyedülálló anya, nem tudná megoldani a munkába járást.

Mivel 6-órára kéne járnia, a kisgyerek (3-éves) óvodai ellátása nem megoldható mert az óvodák 6-7 órától vannak nyitva.

Nem hiszem el hogy erre nincs megoldás!

Persze megoldható lenne egy bébiszitter alkalmazásával de félek ez jelen pillanatban anyagi szempontok miatt nem lehetséges.

Jelen helyzetben a nővérem nem tud kikeveredni a hiteléből(CHF), mert bár állása lenne, nem lehet megoldani mert van egy 3-éves gyereke.Ez most komoly?

Én teljesen vakon vagyok a témában, nincs gyerekem, azt sem tudom merre van a legközelebbi óvoda, de a testvéremnek segíteni szeretnék mert komoly gondjai vannak.Ha valaki tud valami okosat mondani erre a helyzetre kérem segítsen.

Üdv.

Ferenc.



2014. máj. 2. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Megfizet valakit, más munkát keres, rokon viszi oviba ingyen.
2014. máj. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vannak még úgy tudom, hetes óvodák talán. Ha minden kötél szakad, oda is meg lehet próbálni beadni a kicsit. Nem a legideálisabb megoldás, de indulásnak megfelelne.

Otthon is egyedül él a nővéred?

2014. máj. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te nem tudod vinni a gyereket oviba? Vagy felkér valakit aki hozza viszi a gyereket oviba.
2014. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos én nem tudom vinni/hozni mert folyamatosban dolgozom,rokonaink nem élnek a közelben, így meg vagyunk szorulva kissé.

Mostantól kényszerül egydül élni, mert a napokban küldte el a gyerek apját(többszöri félrelépés után), és ezzel a munkája is megszünik.

köszönöm.

2014. máj. 2. 21:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyen fel valakit.Nincs a házban egy idősebb néni aki bevállalná?Vagy babysitter.Más megoldás nem nagyon van...
2014. máj. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6-tól nyitva vannak az óvodàk. A munkahelyhez közeli ovit keressen, odamennek 6-ra, onnan 10 perc alatt ott van a munkahelyen. (szerintem beszélje meg a főnökkel, hogy ilyen helyzet adódott, a 10 perc késésért esetleg ott maradhat ennyivel tovàbb, vagy vonjàk le az ebédidőből)
2014. máj. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elvileg minden állami óvoda reggel 6-este 6 között vannak nyitva. És kötelesek vigyázni a gyermekre. Ennyi. A munkahelyhez legközelebbi oviba kell beíratni, és valóban beszélni kell a főnökkel, hogy ezért és ezért késik reggel. Reméljük, van benne rugalmasság.
2014. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!