Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Probléma lesz, ha nem alszik...

Probléma lesz, ha nem alszik a gyerek délutánotthon sem?

Figyelt kérdés
Most írattam be a 3. évesemet oviba. Az új munkahelyemen 9kor van kezdés, így nem kell korán bevinnem oviba. Viszont 2 éves kora óta nem hajlandó aludni délután - ha nagyon fáradt, akkor csak 3-4 óra felé alszik 1,5-2 órát. Oviban úgy tudom ebéd után van altatás. Ilyenkor mi a teendő?
2014. máj. 22. 23:05
 1/10 A kérdező kommentje:
*3 évesemet..nem 3. :)
2014. máj. 22. 23:07
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ugyanilyen volt, 2,5 éves kora óta nem alszik délután, erre legnagyobb megdöbbenésemre az oviban alszik, mint a bunda. Az óvónő mondta előre, hogy így szokott lenni.

Szerintem felesleges ezen izgulni.

2014. máj. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj fog aludni ebèd után.A beszoktatàs erről is szól.Kb 2 gyereket szoktatnak egyszerre.Látják hogy a többi màr alszik.Ő is fog aludni.
2014. máj. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

enyém se alszik...

1,5 éve ovis, megszokta, hogy csöndben kell feküdnie ebéd után. néha bele is alszik :)

2014. máj. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lányom is ilyen, nem erőssége az alvás. :)

Még bölcsis, szeptemberben megy oviba. Bölcsiben elalszik bár nem mondom, hogy simán és gond nélkül.. Vagy össze kell veszni vele, vagy mellé kell ülni. De azért alszik. Itthon nem, akármit csinálhatok, akkor sem.

2014. máj. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

fog aludni ,a lányom itthon már 1.5 éves kora ota nem alszik

az oviban alszik ,bölcsiben is aludt.

2014. máj. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A gyerek tudni fogja egy idő után hogy akkor csendben kell lenni, és unatkozni fog míg mások aludnak azt elalszik.
2014. máj. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt a helyzet, de az oviban elaludt. Látja majd, hogy a többiek is alszanak és ő is fog! :-)
2014. máj. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezen ne aggódj.

Az én fiam se alszik itthon már kb 2 éves korától, ahoz képest az oviban ő az első aki elalszik és van hogy amikor megyek a többiek már az udvaron vannak az én fiam meg még bent alszik.

2014. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, az oviban sokan alszanak, akkor is, ha otthon nem.

Az enyém mondjuk nem aludt oviban sem, de az óvónénik megkérték, hogy ő is feküdjön le és csendben nézelődjön. Ezzel a többieket sem zavarta, hogy van egy társuk, aki ébren maradhat és játszhat, meg azért ő is pihent egy kicsit, még ha nem is aludt. Mondjuk az enyémmel ezt meg lehetett csinálni, mert nagyon nyugodt, szófogadó, csendes gyerek volt (most 10 évesen már annyira nem :D ), másoknál nem tudom, hogy működne.

2014. máj. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!