Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi lehet a baja? Van valaki...

Mi lehet a baja? Van valaki igy, tenyleg virus lenne?

Figyelt kérdés

Mult het kedden kislanyom megfazott, kohogott nagyon es folyt az orra, elvittem orvoshoz azt mondtak virusus torok fertozes. Vasarnap reggel elkezdte fajlalni a fulet, delutan bevittuk ugyeletre, azt mondtak csak rament valadek fulere, hasznaljunk tengervizes orrsprayt, mivel mar egy hete hasznaljuk az orrcseppet es koptetot is kapott. Este belazasodott, kb38 fokos volt a laza. Hethon elvittem ismet orvoshoz, eloszor fuleszetre, ahol azt mondtak nincs gyulladas, csak hurut van. ha kohog vigyem haziorvoshoz. Voltunk is delutan, nem kaptunk semmi hasznos informaciot, orrsprayt hasznaljunk, meg lazcsillapitot (nurofent adtam neki).

Azonban tegnap delutan sirva ebredt, piros volt a kis teste es fajlalta a labat, megmeertem lazat es 40.5volt, mikozben elotte 2oraval kapott panadol szirupot. Nagyon megijjedtem, felhivtam orvosat, hogy jojjon ki, de epp rendelt, mondta tegyuk vizfurdobe es vigyuk be ha lemegy kicsit laza. Ugy is tettem es meg kapott nurofent, igy lement 38fokra a laza. Nem latott orvos semmit, csak hogy piros a torka, meg meg taknyos, fule nem gyulladt. Irt fel erosebb lazcsillapitot (cataflam) es azt mondta ha magas marad laza holnap vigyem be.

Sajnos tovabbra is nagy, reggel nem volt neki, de mostanra megint belazasodott. Nagyon megvagyok remulve mi lehet.

Letezik, hogy virus? Nem igenyelne valami mas kezelest is?

Ti jartatok mar igy?

Azt megemlitenem, hogy a hasat meg sem nezte, mondjuk nem is fajlalta, de azert ilyenkor az a minimum, hogy normalisan megvizsgaljak.


2014. jún. 25. 15:33
1 2
 1/18 anonim válasza:

Szia!


Nálunk az oviban jelenleg az alábbi betegségek "futnak":

- hányás

- hasmenés

- nátha

- és amit említettél magas láz (40 fok feletti)- állítólag ez csak 2-3 nap


Gyerkőcöm még nem beteg, de a nyáron már nem viszem. Apuka itthon van, vigyáz rá.

2014. jún. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
1. persze, mert Rota járvány van. Kérdező a te gyerekednek felső légúti megbetegedése van (hozzáteném ezt a Rota is okozhatja, ha a gyerek be lett oltva ellene.). Ebből lehet majd egy jó kis tüdőgyulladás. 5. lázas nap után fel fog írni antibiotikumot az orvos, valószínűleg Klacidot. Ha elkezditek szedni el fog múlni a láz, már aznap. Nálunk márciusban volt ugyanez, 3 hetet voltunk otthon, ebből összesen 8 nap volt 38,6-39-40 fokos láz, kórházban is voltunk 3 napot, mert féltek, hogy ki fog száradni a lányom.
2014. jún. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

szia.

Koszonom, hogy irtal, nagyon megvagyok ijjedve, mar azt tervezem, hogy beviszem este ugyeletre.Vagy varjam meg reggelt szerinted? 8-tol ott van a haziorvosa.

Mint emlitettem vasarnap kezdodott, 38korul volt neki akkor, de tegnap felment 40.5-r, este kapott cataflamot es ma delutan 1-re lett megint 40fokos. meddig lehet igy ulni, hogy csak csillapitom a lazat?

akkor valoban van most ekkora lazzal jaro virus?

Meg soha nem volt ekkora laza, ezert vagyok megijjedve es nemtudom meddig lehet igy maradni, hogy semmit nem kap csak lazcsillapitot.

2014. jún. 25. 16:21
 4/18 A kérdező kommentje:

nem kapott Rota elleni oltast.de nem megy a hasa es nem is hanyik.

ilyenkor banom, hogy nem adattuk be neki a rota elleni oltast, ha valoban jarvany van.

2014. jún. 25. 16:26
 5/18 anonim ***** válasza:
A Rota oltás csak 2 éves korig véd!!! Tovább nem!!! Úgyhogy ne bánd,hogy nem adattad be egy vagyonért... Valószinű virus,de az is valószinű,hogy átment bakteriális felülfertőződésbe,lehet attól nem megy le a láza. Én gyerekorvosom már rég antibiotikumot adott volna. Ő már egy kis lázra is azt ad,ami persze szerintem nem jó,de ami nálatok van,arra én biztos már azt adtam volna,persze ha orvos lennék!
2014. jún. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolso, koszonom, hogy irtal. A mi gyerekorvosunk is mindig ir antibiotikumot, ezert nem ertem most miert nem teszi. Mondjuk nem o kezelte az elejetol, mert szabadsagon volt a helyettesitojehez mentunk, de mondtam neki, hogy mar tart egy ideje.

szerinted varjak reggelig vagy menjunk ma este be ugyeletre?

2014. jún. 25. 17:18
 7/18 anonim ***** válasza:

na, mi volt?

gyerekemnél szerencsére nem volt ilyen, de nálam nagyon hasonló volt nem is olyan régen.


vírus, majd egyik nap 40fokos láz, lementem ügyeletre, azt mondták vírus, okozhat ilyen magas lázat. 2napig 40 fok fölött volt a lázam, végül kihívtam az ügyeletet mert menni nem bírtam 40 fokos lázzal.

tüdő és mellhártya gyulladás, sajnos ha vírusfertőzésnél baktériummal találkozik a szervezet, egyből szövődmény lesz-fülgyulladás, tüdőgyulladás, stb.


pont ezért, ha ilyen magas lázas a gyerek, nem szabadna levinni a rendelőbe! nem is értem az orvost, azt kellett volna mondania, hogy rendelés után kimegy!

te is inkább hívd ki az ügyeltet, ne cipeld betegek közé, nagyon le lehet már gyengülve az immunrendszere!


gyors gyógyulást!!!

2014. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ha ma is ilyen magas láza lesz, szerintem hívd fel az ügyeletes gyerekkórházat és velük is beszélj. Ilyen magas láznál kiszáradhat a kislányod, Sodioralt itathatsz vele, az megköti a szervezetében a vizet, megelőzhető a kiszáradás. A másik, ami nagyon jó a Hippnek az Ors 200 rizsnyák-répa itala, ez is kiszáradás ellen van. Remélem megússzátok a szövődményeket. Majd írj, hogy hogyan alakult a helyzet.
2014. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat!


Visszamentunk az orvoshoz masnap reggel, irt beutalot vervetelre es rontgenre, mert mondtam kohog. O nem hallott semmit a tudejenel. Kiderult tudogyulladasa van.

Orulok, hogy elvittuk masnap es nem vartuk meg a penteket, mert az orvos azt mondta csak akkor vigyuk vissza.

Irtak fel antibiotikumot, de meg azon az ejjelen is egett a laztol, megvoltam ijjedve rendesen. Aztan azt mondtak ido kell mire megjon a hatasa es ne vigyuk korhazba, mert ott is felszedhet mast betegseget. Szerencsere ma ejjel mar nem volt laza, de meg mindig kohog es panaszkodik, hogy kapar a torka. Meg elkezdett fajni a hasa az antibiotikumtol, pedig kap normaflort napi 3-szor is epp ezert.

Esetleg tudtok javasolni jobb probiotikumot, amit betudok adni egy 3evesnek?

2014. jún. 28. 15:19
 10/18 A kérdező kommentje:
amit elfelejtettem irni, hogy a fle mogottvan egy kis csomo, mindkettonel. Mutattam orvosnak azt mondta mirigy meg van duzzadva,ez volt 5 napja es meg megvan. Termeszetes ez? mikor kell elmulnia?
2014. jún. 28. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!