Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Azok akinek évvesztes a...

Azok akinek évvesztes a gyereke és még oviba jár, de már elmúlt 6 éves vesznek, illetve hogy veszik neki a Volán, BKV stb. bérletet?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert hogy az ovisoknak még nincs diákigazolványuk.... viszont az ellenőr büntetheti őket, illetve a szülőket, nem?
2014. júl. 28. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak az iskolakezdés pillanatától kell jegy, nem az számít, hogy mikor töltötte a hatot. Három gyerekem van, soha egyetlen közlekedési eszközön sem csináltak gondot ebből, pedig a legkisebb már hét is elmúlt, amikor iskolás lett.
2014. júl. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha a betoltott 6. evtol kell, akkor az ovoda allit ki "iskolalatogatasi igazolast" (vagy intezmenylatogatasi, franc tudja most mi a neve) es azzal kell a berletet meg venni a gyereknek.
2014. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mentek a zöld kezek!
2014. júl. 28. 14:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Az iskola megkezdésekor kell jegy a bkv-n, nem 6 éves kortól. Fönt van a bkk honlapján.
2014. júl. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen-ez engem is érdekelt-megnéztem,és igy van,felnőtt kisérettel-isk.megkezdésig nem kell.(de az ellenőr ezt honnan tudja-?ekkor adnak papirt az oviban?és a vonaton is hasonló a helyzet?
2014. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na, mint azt az utolsó hozzászóló is írta..engem is ezek aggasztanak!

Mert ha vonattal megyünk (néha)akkor sajnos arra a vonalra kell neki a pár száz forintos pótjegy, amit 1-2 éve vezettek be.

De hogy igazolom azt, hogy nem jár még iskolába? Vagy oda is vinni kell a papírt, amit az előzőleg hozzászólók egyike írt?

Mert kalauzból meg ellenőrből is van rendes, meg csak a büntire utazó is...

2014. júl. 28. 16:27
 7/10 anonim ***** válasza:
A kalauz elkerheti a gyerek korát igazoló szemelyi igazolványt. Ha aszerint betöltötte a 6 evet es kételkedik benne, hogy a gyerek evvesztes, akkor megbüntet. Ilyenkor helyszíni bírságot nem szabad kifizetni, hanem az adott szolgáltatónak tértis levélben meg kell kuldeni az ovoda altal kiállított igazolast, higy a gyerek oda jar.m
2014. júl. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó!!!!
2014. júl. 28. 16:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Szívesen. De ha meg akarod spórolni a postaköltséget, akkor tarts magadnal egy "iskolalatogatasit" az ovitol.
2014. júl. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:)

Köszi! Igen, igazad van! Nyár legvégén tölti a 6-ot és utána ovikezdéskor rögtön beszerzek egyet!

2014. júl. 28. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!