Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van akinek gyermeke nem várja...

Van akinek gyermeke nem várja az ovit? Mit mondtok-tesztek?

Figyelt kérdés
Kislányom júniusban volt 3 éves, van egy 1,5 éves Húga... már most hatalmas traumaként éli meg az ovit, naponta megkérdezi, hogy "ugye ma még velünk maradhat?" , elmondja, hogy nem akarja, hogy őt otthagyjuk , félni fog... érezhetően ragaszkodóbb lett, sír ha az Apukája elmegy itthonról, holott eddig természetesnek vette ha dolgozik... hatalmas jelenet van, ha el kell mennem csak fél órára is itthonról( ne hagyj itt, túl hiányzol, mi lesz velem nélküled?... mindez szívszaggató sírás közepette), megváltozott a viselkedése is, sokszor dühös, mondja is, hogy próbál megnyugodni, de nem tud... annyira félek, hogy ha már most ennyire negatívan hat rá az ovi , mi lesz ha elkezdődik? Sokat beszélgetünk róla, meséket olvasunk, ő választhatja ki az ovis kis dolgait... mit tehetnénk még érte? Nehéz ugye, hogy a Húga itthon marad velem, így még a munkával sem tudom magyarázni, miért kell mennie...
2014. aug. 10. 12:46
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Mindenképpen beszélek erről még az óvónénikkel, ha jönnek családlátogatásra, azért láttak már pár gyerkőcöt, talán meg tudnak nyugtatni, tanácsot adni... de persze nekünk kell dönteni!
2014. aug. 10. 16:30
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

A 17-es, szépen lepontozott válaszoló vagyok, aki azt írta, hogy tényleg fontos az óvoda, de ha nagyon nem megy, nem esik be az eső, ha nem 3, hanem 3 és fél évesen kezdi el.

Igazad van abban kérdező, hogy más kérdéseknél meg ingyenélő, lusta és munkakerülő az, aki nem dugja bölcsibe a 2 éves gyereket, és rohan vissza dolgozni... annyi helyen leírják, hogy fölösleges az embernek 3 évig otthon "meresztenie a seggét". Most meg kegyetlenség a 3 éves gyereket oviba vinni... jó, te otthon vagy, megteheted, hogy ne vidd oviba, de mi van azzal, akinek lejár a gyes, és vissza kell mennie melózni? Ott nem baj, hogy a gyerek nem akar oviba menni?

Mint írtam, én a helyedben várnék, ha ennyire nem akarja, de az se rossz megoldás, amit te mondtál, hogy megpróbáljátok, hátha megtetszik neki, aztán ha mégsem, legfeljebb kiveszed.

2014. aug. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
52%

"Ja,és tényleg uncsi már ez az ősanyázás,de ha itt mindenki ősanya aki tekintettel van a gyereke érzéseire"

3 éves gyerekekről beszélünk, nem fél évesről!, 3 évesen egy gyerek már érett az óvodára! És ha egy 7 éves gyerek sír minden reggel iskola előtt, hogy ő már pedig nem akar iskolába menni, mert utálja a sulit, mert ő is inkább otthon maradna az anyjával, csak mert a 2 éves kistestvére is otthon van, akkor kivesszük az iskolából és magántanuló lesz???

Nem minden gyerek utál ténylegesen az oviban lenni és nem azért sír esetleg reggelente, mert tényleg olyan sz...r neki ott, hanem azért, mert jobb szeretne az anyjával otthon lenni. De ezt nem lehet mindig elintézni! Egy gyereket igen is hozzá lehet szoktatni ahhoz, hogy van egy időszak egy nap, amikor is más gyerekkel játszik, más felügyel rá. Vagyis oviban van. És ez nem gyerekkínzás, hogy valaki közösségbe szeretné vinni a gyerekét, aki jól elvan ott.

Mert sokszor a gyerekek csak reggel, meg otthon csinálják a cirkuszt az ovi miatt, amikor meg ott vannak, akkor meg elvannak, mint a befőtt. Ezt fogjátok már fel! Hogy azért, mert egy gyerek azt mondja, hogy nem várja az ovit, nem akar menni, az nem jelent egyet azzal, hogy tényleg rosszul is érzi magát ott!

Minden gyerek ragaszkodik az anyukájához, apukájához, de eljön az idő, amikor is bármennyire is fájdalmas, de el kell engedni a gyereket. És ez az ovira is igaz.

Nekem is nagyon rossz volt, hogy sírt a gyerekem és kapaszkodott belém, mert nem akart ott maradni az oviba, de könyörgöm, 3 perc múlva megnyugodott és jól érezte magát! Pedig az a 3 perc tényleg valami iszonyatos volt lelkileg. De utána minden rendben van. Ez a nem mindegy!

És valószínűleg ugyanez lesz a kérdező gyerekével is.

Nem mellesleg a kérdező kislánya még csak most kezdi az ovit, még ő csak annyit ért belőle, hogy mostantól őt pár órára elviszik egy idegen helyre, idegen gyerekek közé, ahol eddig még nem volt. Nem feltétlenül az ovitól fél, hisz azt sem tudja még, hogy mi az. Hanem a változásoktól. De azért van a beszoktatás, hogy ott rájöjjön a gyerek, hogy mit is jelent valóban az óvoda. Hogy mennyi minden pozitív dolog is van ott, ami "kárpótolja őt azért", hogy nincs otthon.

2014. aug. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
82%

ez így semmiképpen sem jó!

ugye alap esetben a gyerekek várják az ovit, aztán sokan rájönnek, hogy ez nem pár alakalom, hogy mindig menni kell és akkor jön a reggelente sírás. na de ti úgy indultok neki, hogy retteg tőle, ezt így ebben a formában felejtsd el, kicsi még, hogy ekkora ellenállás mellett márpedig oviba kelljen menni.


nem sok dolgot tehet, egyik, hogy még otthon tartod amíg nem érik meg rá.

másik, hogy kéne vinni nagyobb közösségbe, legalább pár alkalommal, hogy lássa, egyáltalán mi az.

csanába mondjuk, ott van lehetőség úgy bent lenni, hogy a folyosón ülsz, tehát vele vagy de mégse. vagy játszóházba pár alkalommal.

de így ne menjetek be az oviba, mert ott évekig kell majd lennie, ne egy nagyon rossz élménnyel indítsatok!


próbáld megtudni, hogy kikkel fog együtt járni, már most megismerkedni 1-2 kislánnyal, hátha még ők húzóerők lehetnek.

és mindig elmondani neki, hogy ez nagyon jó, hogy mehet, nagyon jó az óvoda, nagyon szuper játékok vannak, sok barátot szerezhet, stb.

2014. aug. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
32%
Te már eldöntötted hogy beadod, nem érdekelve hogy mit érez a lányod, akkor minek tetted ki a kérdést?Nem értem miért kell kínozni egy gyereket mikor láthatóan ellenkezik. Csak azt fogod elérni hogy még jobban megútálja, sőt esetleg a testvérét is hisz ő otthon lehet míg neki mennie kell, akármennyire is retteg és nem akarja. A te gyereked, jogod van azt tenni vele amit akarsz, de gondolkozz el azon, hogy te hogy állnál a munkahelyedhez, ha olyan helyen dolgoznál, amit a legjobban utálnál, mégis kényszerítenének hogy ott legyél, és nem adnának más lehetőséget. Te nem utálnád meg még jobban? Nem vagyok ősanya, de nem értem miért kell szenvednie egy gyereknek mikor nem muszáj. Láthatóan éretlen az ovira, de te add csak be hisz, menni kell a tömeg után, ne érdekeljen hogy a kicsinek más lenne a jó. Lehet hogy elintézed hogy egy életre megutálja, míg ha mondjuk egy év múlva menne, már szeretné. Így hiába veszed ki, a rossz érzése megmarad és később is rossz szájízzel kezdené.
2014. aug. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ha figyelmesen elolvasod a kérdést, láthatod, én azt kérdeztem, mivel segíthetném őt az ovikezdésben, nem azt, hogy beadjam-e? ! - igazából nekem támadtak sokan, mert leírtam, hogy van egy Húga, így még itthon leszek - már bánom, mert így érdemben nem kaptam választ a kérdésemre... Miért gondolák sokan, hogy jobban ismerik őt mint én- a gyermekorvos-védőnője?, és miért hiszik, hogy szándékosan rosszat akarok neki? Nagyon bántó, de hát ez is a céljuk ezeknek a válaszolóknak... azért az, hogy óvoda érett-e egy gyermek itt nem eldönthető... hetek óta ezen örlődöm, kattogok, próbálom kitalálni mi a jó... ha kiírtam volna azt a kérdést, hogy emiatt itthon fogjam-e, kaptam volna a sok leugatást, hogy egy kis hiszti és már engedek is a gyerekemnek... csak segítséget szerettem volna, ehelyett kiélték sokan magukat a névtelenségben... nem tudom elolvasták-e a válaszaimat, és azt, hogy ha úgy érzem rossz hatással van rá, kiveszem őt az oviból... de a kérdés nem arra vonatkozott vigyem-e vagy sem....segítséget szerettem volna, mert eddig várta, beszélt róla, készült, s most megváltozott... ennyi! Ennyiből hogyan lehetne megállapítani, hogy érett-e rá? Remélem segítenek majd az óvónénik is a döntésben , illetve hogy jól alakul minden!
2014. aug. 11. 10:48
 37/42 anonim ***** válasza:
28%
Igen, kiveszed..de akkor már felesleges kivenni, hisz te is egy életre megutálod azt a dolgot amire akaratod ellenére kényszerítenek. Egyébként velem is így volt, és lehet nem hiszed el, de akkorát csalódtam az apámban, nálunk ő erőltette ennyire mint te, hogy a mai napig távolságtartó vagyok vele. Hiába próbálok tenni valamit ellene, ott van bennem az a fenntartás. Ja és az ovi összes évét végig bőgtem. El kell fogadni, hogy vannak gyerekek akiknek nem való. Pedig nálunk még érthető is volt, mert dolgozniuk kellett.
2014. aug. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem azokat a válaszolókat, akik így nekitámadtak a kérdezőnek, aki már százszor leírta mi a baja, de egyeseknek úgy látszik a szövegértelmezés nehezen megy (akinek nem inge...).

Kérdező, mint mondottam, én úgy érzem nem pár hiszti határozza meg azt, hogy érett e már a gyerek vagy sem, ha mind így látjátok, akkor vigyétek el, legrosszabb esetben - ahogy írtad is - kiveszed, nem tesz kötelezôvé, hogy örökre ott hagyd. Egyébként nem lehet, hogy ismerőstől, baráttól hallott rossz dolgokat az oviról? Játék közben, vkitől, aki már elkezdte? Mit egyébként meddig lesz otthagyva és miért?

2014. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
Mindenképpen haszon volt azoknak a válasza is akik nekem támadtak, hisz megerősítettek abban, hogy nem túlféltem a lányomat, hanem ez már valóban nem egyszerű "nem szeretem ovi" hozzá állás, esetleg lehet más mögötte... én most választhatok, de mi lesz jövőre, amikor Nekem is muszáj lesz dolgoznom? akkor nincs más választás mint az ovi... és sokan vannak így, akkor nekik mind lelki sérült lesz a gyermekük?
2014. aug. 11. 13:48
 40/42 anonim ***** válasza:

Ne aggódd túl ezt az egészet, minden rendben lesz és megszokja majd a gyereked az ovit.

Most ő valószínű csak amiatt fél hogy ott hagyod egyedül az oviban de próbáljátok játékos szituációkban (pl.: babákkal) bemutatni neki hogy milyen az ovi, játsszátok el egy napját az oviban. Sokkal jobban megérti így majd mint ha szóban magyarázzátok el mi vár rá.

Teljesen normális az, hogy fél mit kezd majd magával egyedül az oviban, de amint túléli az első pár napot és rájön van benne egy csomó jó dolog is, már nem fog annyira tiltakozni az ovi ellen. Amíg nem tudja milyen az ovi, addig mindigis félni fog. Van amelyik gyerek ezt jobban kimutatja, van amelyik nem.

2014. aug. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!