Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van akinek gyermeke nem várja...

Van akinek gyermeke nem várja az ovit? Mit mondtok-tesztek?

Figyelt kérdés
Kislányom júniusban volt 3 éves, van egy 1,5 éves Húga... már most hatalmas traumaként éli meg az ovit, naponta megkérdezi, hogy "ugye ma még velünk maradhat?" , elmondja, hogy nem akarja, hogy őt otthagyjuk , félni fog... érezhetően ragaszkodóbb lett, sír ha az Apukája elmegy itthonról, holott eddig természetesnek vette ha dolgozik... hatalmas jelenet van, ha el kell mennem csak fél órára is itthonról( ne hagyj itt, túl hiányzol, mi lesz velem nélküled?... mindez szívszaggató sírás közepette), megváltozott a viselkedése is, sokszor dühös, mondja is, hogy próbál megnyugodni, de nem tud... annyira félek, hogy ha már most ennyire negatívan hat rá az ovi , mi lesz ha elkezdődik? Sokat beszélgetünk róla, meséket olvasunk, ő választhatja ki az ovis kis dolgait... mit tehetnénk még érte? Nehéz ugye, hogy a Húga itthon marad velem, így még a munkával sem tudom magyarázni, miért kell mennie...
2014. aug. 10. 12:46
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
57%
7: ha már ilyen kioktató a stílusod... lehet, hogy szerinted ez a jó, írhassa már le más is a véleményét. Látom megy a pontozás ezerrel, attól még az én véleményem is változatlan marad. Nálunk van pl. olyan gyerek, aki konkrétan utál ott lenni, minden áldott reggel megy a sírás, stb. Te gondolom erre is azt mondod, jót tesz a gyereknek, szokja a közösséget. Én (ha adott esetben megtehetném) biztosan azt tartanám szem előtt, hogy hogy érzi magát a gyerekem bent.Ha nem tetszik neki, nem erőltetném. És legfőképp nem a fogmosás megtanulása lenne az indokom a közösségbe járatáshoz...
2014. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
55%
itt is az a szoksá,h. 2,3-3 évesen mindenki oviba megy. de ha így viselkedne a gyerek,én biz nem engedném. nekem jobban fájna,h. a gyerek ott szenved a társadalmi elvárások miatt,mint h azt kelljen hallgatnom mindenkitől,miért nem megy. nem foglalkoznék senki véleményével. nekem anyaként az a dolgom,h. a gyerek érdekeit nézzem.
2014. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
65%
11es, akkor te azt tanítod a gyerekednek, hogy amihez nincs kedve vagy amit utál azt ne csinálja? Biztos jó lecke ez a gyereknek?
2014. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
53%

az óvoda 5 éves kortól kötelező. addig a szülő dönti el érett-e a gyerek arra,h. közösségbe kerüljön,kiszakadjon a családi fészekből. ez a gyermek még nem érett rá. 5 évesen biztosan meg fogja érteni,h. mi zajlik egy oviban,h. nincs mitől félni,stb.

nem gondolom,h. azért,mert nem 3 évesen megy oviba,azt tanulja meg,h. amihez nincs kedve,azt ne csinálja. fél. ez nem összehasonlítható a nincs hozzá kedvével.

2014. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
62%
Nézd 11-es. A fogmosás speciel egy konkrét példa volt, örülök, hogy csak ennyi jutott be, meg a "kioktató stílusom". Ha egy gyerek nem tanulja meg oviban kezelni a hisztijét, megosztani a játékait, közösségben lenni és esetleg figyelmet, akkor azzal mi lesz majd iskolában? Az óvoda mind mind ezt a célt szolgálja. Nem véletlenül óvónők dolgoznak ott, és nem bébiszitterek. Természetesen mindenki azt csinál a gyerekével, amit akar, de egyelőre senki nem tudja, hogy a kérdező kislánya miért is van megijedve. Lehet egyszerűen nem érti miért kell ez az óvoda, csak annyit lát, hogy őt most otthonról "kirakják". Hát szó se róla, én is megrémülnék. Lehet csak másként kell neki elmagyarázni, kihangsúlyozni, hogy majd a kistesó is menni fog ennyi idősen stb stb. A kérdező segítséget kért, de néhányan rögtön lehurrogtátok, épp csak azt nem írtátok oda, hogy hát milyen anya az ilyen, aki pár hiszti után nem hajlik meg a gyermeke akarata előtt. Egyébként se a védőnő, se pedig a gyermekorvos nem ellenség, ha ők is és anyuka is úgy látják, hogy érett már a kislány, akkor lehet vinni.
2014. aug. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
55%
13: nem, én azt gondolom itt nem egy 8-10 éves gyerekről van szó, hanem egy kicsiről, akinek nem mellesleg otthon marad az anyukája is. De ezt persze úgyis mindenki saját maga dönti el, nekem biztos a gyerekem lenne a legfontosabb, nem a doki, védőnő, szomszédasszony véleménye.
2014. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
37%
Épp akartam kérdezni, hogy nem kötelező-e hároméves kortól az ovi, de látom, írta valaki, hogy csak 5 éves kortól az. Ebben az esetben, ha ennyire nagyon nem akar oviba menni, én jegelném a témát még vagy fél évre, mert láthatóan még sok neki, nem érett rá, stresszként éli meg. Alapból egyébként én egyetértek azzal, hogy az ovi a szocializáció fontos lépcsőfoka, de ha ennyire nem érett még rá, ennyire szörnyű neki, nem esik be az eső, ha picit később kezdi.
2014. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Aki megtisztelt válaszával, mindenkinek megy a zöld kezecske, nem a pontozásról szól ez! - és érdekel mindenki véleménye, egyszerűen csak meglepett az, hogy emiatt rossz lennék! Írta valaki, hogy nem helyes, ha ,meghátrálunk, ezzel én is egyet értek, ezért is gondoltam azt, hogy elkezdjük, s ha komoly gondok lesznek, akkor veszem csak ki... hisz annyi minden lesz még az életben ami nehéz, ahol nem lehet meghátrálni... próbálom több szemszögből megközelíteni vele az ovit, és azt is tudja, hogy jövőre a Húgi is megy, egy csoportban fognak lenni, ő fog "vigyázni rá" , de most még ő nem mehet, mert pici... nagyon nehéz ez , hogy hol a határ, mivel teszünk jót...?
2014. aug. 10. 14:25
 19/42 anonim ***** válasza:
38%

Nem adnám óvodába semmi pénzért ha így áll hozzá.Még olvasni is rossz,mennyi szorongás van ebben a kislányban emiatt...

1,5 éves a hugi, 1-1,5 éve múlva már ő is megy oviba,akkor vinném mind a kettőt,hacsak a nagy véleménye addig meg nem változna.

Ez,hogy szocializáció meg ne haragudjatok de butaság.Nem az oviban szocializálódik a gyerek,ha mentek a családhoz,játszótér,,barátok,játszóház,posta,kis bolt,nagy bolt,sétálni össze-vissza akkor szocializálódik bőven annyit a gyerek amennyit kell.

Természetesen ha vágyik a közösségbe menjen,de ha ennyire nem akkor biztos nem adnám be,hogy szokja meg nem is tudom még milyen szavakkal illette valaki...nagyobb problémát okozhat az,ha erőlteted mint az ha nem.

Kérdezz meg egy gyerekpszichológust,pont a múltkor olvastam Vekerdy egyik könyvét nagyon hasznos,Érzelmi biztonság a címe,na ő gyönyörűen leírta,azt amit most én is neked.

Persze ha gondolod próbáld meg,legfeljebb kiveszed de ha ennyire tiltakozik akkor jobb nem lesz.Dolgoztam oviban,és sajnos tudom,hogy 2 óvónőnek meg egy dadusnak nincsen ideje majd a tiedet pátyolgatni a másik 27 mellett,ha folyton sír vagy nyávog az idegesítőleg fog hatni rájuk.Van gyerek aki soha nem szokja meg az óvódát,felesleges most erőltetni,ha nem muszáj,lehet egy 1 év múlva meg már szívesen menne.

2014. aug. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
31%

"hisz annyi minden lesz még az életben ami nehéz, ahol nem lehet meghátrálni... "



3 éves,könyörgöm ne mondj már ilyeneket...

2014. aug. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!