Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovikezdéskor kiscsoportban...

Ovikezdéskor kiscsoportban minden cuccot vinni kell első nap?

Figyelt kérdés
Gondolok itt ágyneműre, ovis- és tornazsákra, cipőkre,váltóruhára, minden ilyesmire. Szülői értekezlet csak ezután lesz, csak eszembe jutott.
2014. aug. 17. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már első héten is bent alszik, akkor kell ágynemű. Váltóruha, cipő mindenképp kell, legyen több is mindenből (cipő kivételével). Nálunk első hetekben még nem kellett a tornazsák illetve a fogkefe/pohár, de ezek nem is annyira problémásak ha hiányoznak. Nevet vagy jelet mindenre tegyél!!! Kislányoknak egy hajkefét szoktak nálunk még kérni, meg ha meleg van akkor sapit az udvarra. Amit sajnálnál azt ne vidd be az oviba, tuti abban megy ki homokozni vagy összefestékezi.
2014. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Az jó szerinted, ha hagyok bent neki egy kis dzsekit, amiben nyugodtan játszhat? És nem abban játszana, amiben reggel megy?
2014. aug. 17. 20:21
 3/4 anonim ***** válasza:

így van, mindent kell vinni ami kell...

viszont ezt a dzseki dolgot nem értem :D nyár van még, miért játszana dzsekiben? reggeli után mennek ki az udvarra, ami olyan 9-f10 körül szokott lenni, akkor már nincs hideg :)

egyébként a gyerek dolgát könnyíted meg ha nem kell 5x átöltöznie és abba öltözik vissza amiben reggel ment mert így könnyebb megjegyeznie melyik az ő ruhája. ha van külön ovis dzsekitek, cipőtök, akkor abba vidd reggel, abba menjen ki az udvarra, max ha dolgotok van délután akkor viszel magaddal még egy garnitúra ruhát.

és az se mindegy, hogy mekkora hely van nálatok, mert a váltóruha mellett mindenből 2, plusz még kabátok is azért elég sok helyet foglalnak, nálunk nem tudnál felakasztani 2 kabátot... :)

2014. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami bent van, azt előbb-utóbb fel fogja venni, erre gondoltam amikor azt írtam hogy ne vigyél be olyasmit amit sajnálnál. Tehát hiába szánod azt a ruhát csak oda-vissza útra, lehet hogy abban megy ki az udvarra. Tényleg érdemes átgondolni hogyan kell legkevesebbet öltöztetni. Nálunk kiscsoportban kevesebbet öltöznek, pláne így szeptemberben amikor kint-bent ugyanazt lehet hordani. Tehát ha beviszem reggel sortban, akkor abban van bent, majd kint is; amikor bejönnek akkor veszik át a másikat. Télen én kocsival viszem őket, akkor benti nadrág + dzsekiben mennek, reggel így nem kell átöltözni, udvarozáshoz van bent egy overállja.


Cipőből az óvónénik olyat szoktak kérni ami nem fűzős, mert ha nekik kell 25 gyerek cipőjét megkötni, az elég sok idő.

2014. aug. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!