Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ovodaba felvett gyerek...

Az ovodaba felvett gyerek mennyit hianyozhat igazolatlanul? Lehet olyat csinalni, hogy csak het harom felnap, vagy max negy felnapra viszem?

Figyelt kérdés
Mondjuk csak hetfo-kedd-szerda (esetleg csut) es pentekenkent nem viszem? Lehet hivatkozni allando kozos programokra? Pl. Tanchazba jar, babaangolra stb? Ha igen, ezt igazolni is kell?
2014. aug. 25. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

állami óvoda szerintem ezt nem tolerálja, nálunk mindennel el kell számolni, orvosi igazolással is

magánóvodában biztos meg lehet csinálni

2014. aug. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Es vissza lehet mondani az ovit? Vagy halasztani?
2014. aug. 25. 20:29
 3/14 anonim ***** válasza:
attól függ hány éves? most kezdi az ovit?
2014. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Ezeket az oviban kéne megkérdezned. De ne vedd el a lehetőséget olyan gyerektől, akinek egész héten szüksége lenne az ovira. Vagy vidd magánovodába.
2014. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

5 éves kortól kötelező az óvoda napi 4 órában,tehát szerintem csak akkortól kötelező vinni mindig ha egészséges,de beszéld meg az óvónővel,vagy az óvoda vezetővel.

Ismerősöm mindig ovi időben utaztak el,de volt olyan ismerős is akinek vagy 2 hónapig otthon volt a gyerek,mert megszületett a kicsi.Én nem hiszem,hogy muszáj vinni,de ha megkérdezed esetleg megírhatnád.

2014. aug. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Az új rendelet szerint 3 éves kortól kötelező, nem tudom, hogy hol olvastátok az öt évet, de linkelhetné valaki, mert ha nem muszáj én se vinném olyan környezetbe ahol inkább a visszafejlődés az esélyesebb. :/
2014. aug. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Kedves előző, 3 éves kortól a körzetes óvodának kötelező felvenni a gyereket, illetve 5. évet betöltött gyereket kötelező oviba járani, a kettő nem ugyanaz.
2014. aug. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
még nem kötelező 3 évtől oviba járatni, még mindig 1 évvel az iskola kezdés előtt kötelező
2014. aug. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"A Nemzeti Köznevelési törvény (2011. évi CXC tv.) 2014. szeptember 1-től a 3 éves gyermekek számára kötelezővé teszi az óvodába járást. A változás először azokat a gyerekeket érinti, akik 2011-ben születtek és 2014. augusztus 31-ig betöltik a 3. életévüket."

Ezt írja a törvény, de gyakorlatilag nem megvalósítható. Jelenleg 5 éves kortól kötelező az óvodába járás, 3 éves kortól pedig kötelező beíratni a gyermeket a körzetileg illetékes óvodába.

2014. aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Nekem ok ismerősöm van akinek a 3 évet betöltötte a gyereke mégsem íratták az oviba be.Ha kötelező lenne,akkor a védőnők is szólnának,de nem szólnak senkinek sem.Én szerintem még nem kötelező csak 5 éves kortól.
2014. aug. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!