Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy működik a váltóruha az...

Hogy működik a váltóruha az oviban?

Figyelt kérdés
Bentire és kintire gondolok egyaránt. Amiben viszitek oviba abban marad a gyerek és visztek pót ruhát ha baleset történne, vagy arra való a benti váltóruha hogy átöltöztesd abba amikor megérkeztek? A kintit pedig arra használjátok hogy a bentit lecserélitek? Vagy abból is kell 2 garnitúra? Ki miből,mennyit tesz a gyereknek?
2014. szept. 2. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam abba megy ki az oviba az udvarra, amibe reggel viszem. 1-1 váltás mindenből van a zsákjában. Nincs külön ovis cipő, és kabát sem.
2014. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lányom régi ovijában külön kértek kinti és benti ruhát, tehát időtől függetlenül, ha kimentek az udvarra, átöltöztek. Én biztonság kedvéért az elején két garnitúra pótruhát tettem (összesen), később már csak egyet, mert sose volt semmilyen baleset. Most az új oviban nem kérnek külön kinti és benti ruhát, de úgy látom, jobb lesz, ha átöltöztetem bentre, mert elég meleg van az oviban, ezen kívül van egy váltás minden ruhadarabból, olyan, amit kint is, bent is felvehet, baleset esetére.
2014. szept. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nálunk úgy csináljuk, hogy reggel mikor beérkezünk akkor nadrágot és cipőt cserélnek a gyerekek. tehát van egy benti nadrág-szandi garnitúra, ezen felül van az ovis zsákban váltóruha, mindenből 1-2 darab, ha leeszi magát, elszakad, bepisilne, stb.

abba megy ki amibe bevittem. szerintem nem praktikus fordítva csinálni, főleg ősszel-télen, mert bent meleg van, kint hideg. ha meleg ruhát adsz rá, bent meg fog sülni. ha lengébbet akkor meg reggel megfázik.


tavasszal-nyáron meg egyből az udvaron adom le, akkor meg azért nem lenne értelme bemenni átöltözni :)


a benti nadrágból minden hétfőn beviszek 2db-ot, ha egyik koszos lesz, akkor a másikat veszi fel, pénteken meg hazahozom azokat.

váltócuccokhoz meg nem nyúlok, szünetekben hazahozom és kimosom, eddig talán 2x nyúltak bele a zsákba, pedig 2 éve ovis (direkt olyanokat teszek bele, amik nem hiányoznak, éppen kinövőben vannak) :)

2014. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináljuk, hogy beviszem egy ruhába, amiben utána kint játszik az udvaron. Van egy benti ruhája, amit érkezéskor vesz át, illetve, ha ki/bemennek az udvarra/ról. Ezen kívül van egy váltás a zsákjában baleset esetére. De mivel az udvaron borzalmasan össze is koszolhatják magukat, ezért úgy is lehet csinálni, hogy reggel beviszed egy ruhában és külön van az oviban benti/kinti ruha. Amiben vitted pedig marad a vésztartalék baleset esetére, illetve hazamenetelhez.
2014. szept. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Ja, igen, a póló marad, abból csak tartalék van, a nadrágot, cipőt cserélgeti bentre/kintre!

2014. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a fiam abban van bent,amiben elviszem,csak a szandit cseréli át bentire

a polcra kikészítek kinti ruhát

a zsákjában van mindenből két váltó

van ovis kinti cipője külön,de kabát az nincs

2014. szept. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kinti-benti ruha? és ha egy nap többször kimennek , akkor minden alkalommal öltöznek a gyerekek? Oké, hogy egyedül kell már öltözni, na de mire 20-25 gyerek átöltözik... azt értem, hogy télen kell vastagabb naci, de jó időben is váltogatják? nem hallottam még ilyet... Kislányom most kezdte az ovit, de neki csak egy naci-trikó-póló-zokni van a zsákban... igaz, nem mondták külön mi kell, csak én gondoltam, hogy így jó, de akkor lehet rákérdezek...
2014. szept. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, ahányszor kimennek/bejönnek az udvarról, átöltöznek, ez jó idő esetén délelőtt és délután, tehát napi 4 öltözés. Ez azért van, mert kint az udvaron homokoznak, földön játszanak, elesnek, stb., így nagyon koszosak lesznek. Miután bemennek, leveszik a kinti koszosat, hogy ne a csoportszobába hulljon le róluk, illetve ebéd utáni alvásnál se a homokos nadrágban feküdjenek az ágyba. De hallottam már olyat, ahol a déli alváshoz pl. pizsibe is át kell öltözni.
2014. szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy van ahogy az 1. válaszoló írta.
2014. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ma meg tegnap abba ment amibe egész nap volt egy polo+nyári ruha+zokni,van bent a zsákjában váltoruha ha össze koszolná nagyon magát,de mikor esős idő volt és hüvös akkor egy vastagabb melegitő nadrág + polo és egy ruha bent levetük a nadrágot és csak polo ruha maradt rajta igy nincs melege.
2014. szept. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!