Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szólnátok az óvónéninek, ha...

Szólnátok az óvónéninek, ha azt látnátok, hogy egy gyermek hozzátartozója több alkalommal elviszi azokat a "gazdátlan" ruhákat, amik az öltözőben ki vannak rakva?

Figyelt kérdés
Ma is ki volt rakva egy felső, a lányom mondta, hogy kié, és ez a hölgy, aki a másik gyermekhez tartozik, elrakta.
2014. szept. 16. 17:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Hidd el a gyerekek jobban tudják ki kié és ki kinek a kije :) majd rájössz.

Én azt kérdezném meg akit a gyerek említett hogy nem e hiányzik egy felsője, mert ha igen akkor tudja kinél keresse , és elmesélném a sztorit.

A többit intézzék el.

2014. szept. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%
Miért, az óvónőtől mit várnál el, ha szólnál neki? Vagy felvállalom én a konfrontációt, vagy tűrök, de nem háríthatom át más valakire, akinek szintén nem feladata őrt állni az öltözőben.
2014. szept. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
47%
Lehet van tesója és az ő felsője volt. Valahogy nem tudom elhinni, hogy senkinek nem tűnne fel, hogy eltűnnek ruhák. Gondolom te is hiányolnád, szerintem félrenéztél valamit.
2014. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
47%
Ráadásul nem is mondtál nevet, mert nem akarsz gyanúsítgatni? Még ennyit sem vállaltál fel, de a problémát azt oldja meg más?? Az 50-es évek névtelen feljelentési jutnak eszembe... Most majd az óvó néni sasolja szerinted egész délután, ki ki jár az ölözőben, távozáskor mindenkinek átkutatja a táskáját vagy mi??? Nem rendész!!!
2014. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
47%

enyém lassan 2 éve ovis.

nyáron bevittem neki egy atlétát, a zsákjába tettem, kánikulai váltópólónak. már el is felejtettem, de múlt héten egyik ovis társa ebben volt :D

először csak néztem, hogy nekünk is ilyen van, aztán megláttam a címkét...

anyukának nem mertem szólni, mert milyen ciki, bármit mondok, az a vége, hogy lopással vádolom, pedig egyáltalán nem olyanok, sőt!

óvónőtől kérdeztem finoman, ő mondta, hogy itt kallódik nyár óta, a kis ovis társ meg kifogyott váltóruhából ezért adta rá, de holnap hozzák vissza.... :)

na a lényeg, hogy többször kérdezték a gyerekektől, hogy kié, ki is volt téve. én elsétáltam mellette, gyerekem meg nem ismerte fel :)

de a te lányod 2 hét alatt tudja, hogy a 20 fős csoportban az az egy szem póló kié? :)


én nem szólnék. majd ha lesz panasz lopásról, akkor jelezd nagyon finoman, hogy lehet, hogy azt láttad... de ebből még nem vonnék le messze menő következtetést...

azért lopással nem dobálózunk, simán lehet az övék.

2014. szept. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Volt ruha eltűnés a héten is. Nem azért szóltam, hogy ezt sasolják, hanem hogy ne tegyék esetleg az öltözőbe a ruhákat "közszemlére". Ami a névtelenséget illeti, a saját nevemet vállalom, de szerintem az lett volna igazán ronda dolog, ha azt mondom xy volt. Olyan helyzetek, amikről írtok, egészen biztos, hogy nem lehettek. (Barát, tesó) Látszik egyébként mennyire sokoldalúak és szélsőségesek a vélemények, ez mutatja mennyi fajta szülő van, na pont emiatt nem fogok nyíltan konfrontálódni senkivel, mert nem vagyok vitatkozós típus, elővigyázatos és őszinte viszont igen.

Köszönöm mindenkinek a véleményeket!

2014. szept. 18. 00:10
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor sem szép dolog egyszerűen áthárítani másra, hogy konfrontálódjon ő. Muszáj az óvónőknek olyan helyre tenni a ruhákat, ahol a szülők ki tudják válogatni a gyerekekükét, ha már nem vették a fáradságot, hogy beletegyék a jelét, ami alapelvárás volt már akkor is, amikor én voltam ovi, pedig az nem tegnap volt, ráadásul egy sima golyóstoll elég hozzá. Ha az óvónő nem teszi közszemlére a gazdtálan ruhákat, akkor hogyan kerülnek vissza a gazdájukhoz? Ha a ti ruhátokkal történik ilyen nektek kell konfrontálódni, vagy lemondani a ruháról. Ha máséval, akkor az érintett szülőnek vagy a lopósnak szólni. Az óvónőknek ez nem feladatuk.
2014. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ezzel nem értek egyet egyáltalán. Szerintem igenis az óvónők és az ott dolgozók feladata, hogy minden tekintetben fenntartsák a rendet! Ha a gyerekek közt konfliktus van, akkor sem én fogok odamenni, és megoldani, maximum jelzem, hogy a gyerekem ezt vagy azt mondta, aztán tegyenek igazságot. Épp ez vonatkozik a ruhákra, ha eltűnik, nem én fogom keresgetni, számon kérni az anyukákat, hanem jelzem az óvónőnek és ő tegye meg ezt. Ugyan a mostani történetben én nem voltam érintett, ezzel a jelzéssel éppen hogy az óvónők munkáját akartam segíteni.

Egyébként annak a kislánynak, akinek eltűnt a felsője (a héten), is benne volt a jele, szóval ez sem garancia.

2014. szept. 18. 18:54
 19/19 anonim ***** válasza:
"Ha a gyerekek közt konfliktus van, akkor sem én fogok odamenni, és megoldani" - Igen, mert az óvónők feladata a gyerekek nevelése. Nem a szülők nevelése, és nem a rend fenntartása büntetőjogi vagy tulajdonjogi értelemben. Rendnek rend van, gondolom, hiszen összepakolják a gazdátlan ruhákat. Nehogy már az óvónő veresse szét az arcát a tévéhíradóból ismert falmíliákkal másnak a pulcsijáért. Nem is értem, ő nem ruhatáros, nem értékmegőrző, nem biztonsági őr, nem rendész, nem nevelőtiszt. Neki a gyerekekkel kell foglalkoznia. Ha egyik szülőnek a másikkal problémája van, nekik kell megoldaniuk.
2014. szept. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!