Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kíváncsi lennék kívülállók...

Kíváncsi lennék kívülállók véleményére. (bocsi hosszú lesz) Ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés
Megpróbálom leírni érthetően.2 hete kezdte kisfiam az ovit, unokatestvérével (húgom kisfia együtt). Húgom nemrég ment szét a gyerek apjától. A kisfiú bölcsibe is járt. Még ovi beíratás előtt arról volt szó milyen jó, hogy egyidős a két gyerek járhatnak majd egy csoportba együtt, biztos a besszoktatás is könnyebb lesz stb...Az utsó percig így tudtuk. Beadtuk a felvételi kérelmet,majd mikor ment az oviba a férjem intézni a papírokat (Én pont szültem a kisebbiket) akkor szembesítették, hogy húgomék külön kérésére, arra hivatkozva, hogy az én gyerekemtől megvadul a fiuk..., külön csoportba rakták Őt...hát kényelmetlen volt a szitu,de mondtuk, hogy ok hát ha ők így látják ám legyen... Eljött a nyílt nap, ahol az udvar fel van osztva a 3 csoport részére. Húgom kisfia, persze jött a fiamhoz játszani, nem értette meg, hogy neki mért nem szabad... Ezt látva a testvérem mégis úgy döntött legyenek egy csoportba,így átkérette. Megvolt a beszoktatás hete, egész könnyen vettük az akadályokat, de egyre egyre többet hallottuk, hogy a húgom kisfia nem fogad szót... verekszik harapdál stb.... Engem nap mint nap várnak úgy az óvónénik, hogy dicsérik a kisfiamat, a dadusnéni imádja... már-már kényelmetlenül éreztem magam, direkt nem említettem tesómnak, nehogy rosszul essen neki. Pár napja azzal fogadtak, hogy nagyon megharapta a tesóm kisfia az enyimét, (már előfordult többször) bő 1 napig látszott a kerek fogsornyom a kicsin. Nem csináltam belőle fesztivált,mert tudom, hogy milyen ismerem, szeretem a húgom kisfiát is. De mondta a dadusnéni, hogy az a baj nem csak az enyémet harapdálja hanem a többit is. Egy kislányt is megharapott eléggé aznap. Nem hívtam fel a húgom, gondoltam az ő gyereke intézze Ő ahogy akarja. Este hívott, hogy az ő fiának is van harapás a hasán. Mondtam, hogy nem hiszem, hogy az enyém harapta meg, mert mikor itthon is van ilyen vita a két gyerek közt az enyém max ordít,de nem harap....de mondtam neki, hogy azt nem tudhatom, hogy más gyerek akit megharapott nem-e harapta vissza. Másnap reggel a férjem vitte a gyereket. Bejött a húgom élettársa is és összehívta a két fiút. Leszidta őket, hogy nem szabad rossznak lenni stb... az én csemetém majdnem sírva fakadt, míg a húgom fia az okítás közben is ütögetett verekedett stb... Nagyon mérges lettem mikor ezt elmesélte a férjem, mert nem az a baj ha akkor rászólnak a gyerekekre mikor látják pontosan mi történik, hanem hogy másnap dorgálják le, egy olyan dologért amit nem valószínű ,hogy elkövetett! Nagyon összevesztünk ezen,már ott tart a történet, hogy anyukánk szerint nem kell összejárni a két gyereknek. Az óvóvők szarok mert ez előfordulhatott, ki kell venni húgom kisfiát az oviból stb.... Rosszul érzem magam,mert azóta nem tudok anyukámmal kötetlenül beszélgetni. Húgom kisfia szegény minden nap megkérdi az oviba, hogy ugye délután jöhet-e játszani...stb...Ti hogy oldanátok meg a szitut? Azért is vagyok mérges,mert húgom arra fogja, hogy rossz a gyerek, hogy elváltak,meg pszichológus kell a gyereknek stb... egy hülyeség nem neveli határozottan... nemrég a férjembe is akkorát harapott ruhán keresztül ,hogy 2 napig látszott. Akkor azzal magyarázta, szeretetből tette.... minden rosszaságára keres a húgom kifogást...
2014. szept. 20. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Keresnék egy másik óvodát.
2014. szept. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mért? A fiam nagyon szereti, szeret ott lenni, jól beilleszkedett, és elméletileg szeretik az Óvónénik, és a dadusok... mért hoznám el?
2014. szept. 20. 17:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a jó, ha mégis inkább külön csoportban lennének, mint ahogy azt az elején próbálta a húgod.

Csak akkor jó lenne, ha az ő kisfia menne a másik csoportba, ha a tiéd már ilyen jól beilleszkedett, és szeretik is.

Nem tudom, hogy a húgod hajlandó lenne-e erre, megértené-e a helyzetet, de én ezt látnám jó megoldásnak.

2014. szept. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Az első vagyok. Kérdeztél,én válaszoltam.Teljesen mindegy,hogy melyik csoportba jár,mert az udvaron találkoznak. A gyerek pedig egyre vadabb lesz.mert nincs aki nevelje. Remélem nem egy osztályba fogod íratni az iskolában,hogy álandóan összehasonlítgassák az unokatesójal.nem válik javára.
2014. szept. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretném az összehasonlítást, ezért se mondtam el a húgomnak, hogy a fiam dicsérgetik... abban valószínű hibáztak az óvónők, hogy ugyan bünti székre ültették,de nem maradt rajta, és nem foglalkoztak vele. A húgom azt kérte neveljék meg mire mondták az óvónők, hogy ők nem fegyelmezhetnek... Abban azért vagyok biztos, hogy a fiam nem harapott vissza, mivel másnap egy másik kisfiú harapta meg... Annyit kértem az óvónéniktől, hogy próbáljanak szólni mikor mindenki benn van a csoportszobába, hogy ezért büntiszék jár stb... tényleg nem lenne jó ha minden nap ezzel várnának, de majd az enyém is megtanulja megvédeni magát, nem járt még közösségbe...
2014. szept. 20. 18:20
 6/7 anonim ***** válasza:
külön csoport ,vagy másik ovoda ezt beszéjétek meg egymásal.
2014. szept. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Külön csoport, de ha az udvaron találkoznak, akkor másik óvoda.

Tesód kisfiának pszichológus (az, hogy olyanokat harap felnőttekbe ruhán keresztül, hogy napokig látszik, nem normális dolog), Nevelési tanácsadó (már Szakértői Bizottság a neve, de a régi Nev.Tanra gondolok)

És minimalizálnám (esetleg szüneteltetném) a találkozást a két gyermek között, amíg a tesód gyermekének a viselkedése nem változik.

2014. szept. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!