Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy gyakornok óvónő lehet...

Egy gyakornok óvónő lehet egyedül a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
2014. szept. 28. 13:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyakornok szó igazából csak az életpálya modellben és ott is fizetés szempontjából fontos. Ez egy elnevezés a pályakezdőkre. Viszont tanároknál a feljebb jutásnak követelményei vannak valószínű az óvónőknél is.
2014. szept. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Pontozzon le, aki nem, ért hozzá, az a legokosabb döntés, nemde???

2.

2014. szept. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

pont meg akartam kérdezni, nekem 2 év 1 hónap munkaviszonyom van,ezek szerint már pedagógus 1 vagyok,és akkor ez mennyi bruttó/nettó keresetet jelent egy gyakornokhoz képest?

jó lenne tudni érdemes -e egyedül felköltöznöm Pestre,meg tudok -e élni ebből a pénzből vagy sem.köszi és bocs az offért.

2014. szept. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Végzett, diplomás, lehet egyedül - azon az elven, amelyiken a 62 éves nyugdíj előtt álló is. Megmondom őszintén, én jobban bízom egy tapasztalatlan 20 évesben, mint egy tapasztalt, de lassú, gyenge idősebben.

Egyébként megsúgom: hivatalosan senki sem lehet egyedül óvodai csoporttal, se dajka, se gyakornok, se ped1, se ped2, de még a vezető sem. Gondolj bele, ha bármi baj van, muszáj intézkedni és addig a többivel mi lesz?

Ha hány egy gyerek pl, egyszerre öltöztetsz, takarítasz, telefonálasz a szülőnek, megnyugtatod a beteg gyereket és még a többi gyerekkel is foglalkozol? És ez még csak a leghétköznapibb példa volt, szóba se hozok olyat, h asztmaroham, lázgörcs, mászókáról leesés...

2014. okt. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Pedig sokat van egyedül egy óvodapedagógus a csoportszobában, legalábbis ahol én dolgoztam, ott sokat voltam (pályakezdéstől). Reggel 6:00-7:30 között például egyedül amikor nyitottam, valamint este 17:00-18:00 között is (nyilván volt dajka is, de nem a csoportban végezte a teendőit, hanem reggel a reggelit készítette elő-este pedig a takarítással foglalkozott - de ezek a kevesebb gondok, mert ebben az idősávban még/már kevés gyerek volt általában.

A nagyobb gond napközben pl. reggeliztetéskor/uzsonnakor volt, amikor egyedül voltam bent a gyerekekkel - volt akit reggeli közben hoztak, volt akit délután akkor vittek el és a másik 20gyerek közben evett az asztalnál, de mégis el kellett fordulni a szülőkhöz, akik sajnos sokszor (végülis érthetően is) olyankor akartak beszélgetni a gyerekükről. Aztán a délelőtt is egyedül zajlik, amíg a váltótárs be nem érkezik (ez vagy 10:30 vagy 11:30 volt nálam), a dajka pedig takarított, konyhában tevékenykedett és csak ritkán tudott bejönni a csoportba segíteni nekem. A legnagyobb gond persze a mosdóhasználat, főleg kiscsoportban, amikor bizony mérlegelsz, hogy kimész megtörölni neki és addig otthagyod a 20-25 gyereket vagy a dajkát mész el keresni az épületben és ugyanúgy otthagyod a gyerekeket - köztük egyet a WC-be sírva. Ezek az én tapasztalataim csupán, pályakezdőként is nagyon sokat voltam egyedül és hiába volt mentorom egy másik szobában, átmenni hozzá napközben...hát nem lehetséges, hiszen csoportban vagyok - egyedül. Ez egy relatíve kicsi óvoda volt, három csoporttal, de nekem ilyen tapasztalataim vannak.

2014. okt. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A gyakornok azt jelenti, hogy pályakezdő, tulajdonképpen.


2 évig ez a megnevezése az embernek, a ped1 előtt. Egyébként csoda, ha egy csoportban két óvónő van, olyan kevés az jelentkező, nemhogy még mentorálja.


De egyébként a pályakezdőket mentorálják még módszertanilag, de nyilván lehet egyedül a gyerekekkel.

2014. okt. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Én is gyakornok vagyok, szeptembertől kezdtem dolgozni óvónőként. A főiskolai és a 8 hetes gyakorlatok az önállóságra készítenek fel. Kezdetben kicsit tartottam attól, hogy egyedül hagynak 20 kiscsoportossal, de mostanra már jól tudom kezelni a helyzetet. :)
2014. nov. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!