Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek lehet ilyet hogy...

Szerintetek lehet ilyet hogy az ovodaban kozoltek hogy nincs Fogmosas?

Figyelt kérdés

Az oviban a szuloin az ovono kozolte hogy nincs fogmosas, es mossuk meg otthon a gyerek fogat reggel es este, mert az oviban nem lehet.

Azert nem

Lehet allitolag, mert az ANTSZ nem engedelyezi mivel

A vc-k es a kis mosdok egy helyisegben vannak.

Lehet ilyet? Hogy alakul ki igy a gyereknek a jo szokas, es az igeny a fogmosasra??? Ebed utan az etelmaradekkal teli szajukkal lefekszenek, mire felkelnek az tok budi lesz nem? Mit

Lehet tenni ez ellen? Keressek masik ovit??


2014. szept. 30. 15:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%

Ha elmarad a déli fogmosás, attól még nem fognak a gyerek fogai elromlani.

De én sem mosnék fogat olyan helyiségben, ahol a másik gyerek éppen WC-zik.

Az ÁNTSZ nem véletlenül nem engedi.

2014. szept. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Érthető, hogy az Nem engedik. Attól, hogy ebéd után nem mosnak fogat, még nem dőlt össze a világ! Keress másikat, igen, ha ezt nem tudod elfogadni.
2014. szept. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
23%
-az
2014. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Hát ez fura.

Anya óvónő, én is dolgoztam dajkaként 2 helyen is.

Mindenütt egy nagy helységben vannak a wc-k és a csapok is. Minden óvodában volt fogmosás természetesen.

Ez nagyon furcsa, hogy ilyet mondott a ti óvónőtök.

2014. szept. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
22%
Orbit? Winterfresh?
2014. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%

"Hogy alakul ki igy a gyereknek a jo szokas, es az igeny a fogmosasra???"


Úgy hogy azt neked kötelességed a gyereknek megtanítani,nem az óvódának.


Egyébként szerintem tök felesleges az ovis fogmosás,bőven elég reggel meg este megmosni.Az emberek többsége sem mossa napközben a munkahelyén.Vagy a te gyereked minden étkezés után fogat mos akár naponta 5-ször is? Ha igen,akkor remélem azt is tudod,hogy a túlzásba vitt fog tisztítás is káros.

2014. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk a fürdőben van a wc.most akkor hogy mossak fogat????
2014. szept. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

furi, hogy mondani kell, hogy mossátok meg a gyerek fogát otthon reggel és este. jó szokás és igény a fogmosásra pedig nem az oviban fog kialakulni, ez szintén a te dolgod. gondolj bele, oviban 3 évet mosnak fogat, 3-6 éves koruk között. iskolában már nem fog délután fogat mosni és valószínűleg a munkahelyén sem, tehát nem ez a fontos időpont.


viszont ott alszanak, alvás előtt meg meg kéne mosni, ez lenne a jó. és valóban furcsa. mi ovinkban az első 3 hónapban nem volt fogmosás, amíg káosz volt a lefekvés előtti mosdó használat, de akkor is öblögettek, ezen nem akadtunk fent, de erről az antsz-es dologról még nem hallottam. lehet nem ártana utána járni, hogy tényleg van-e ilyen mert el tudom képzelni, hogy ez csak egy kifogás, hogy kevesebb gond legyen nekik :(

2014. szept. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%
tudod mit csinál a 22 kiscsoportos fogmosás címén a mosdóban? A fogkeféjükkel kevergetik a lefolyó vizet a csapban (tapasztalat). amíg az óvónéni háttal áll, mert épp a 23. fenekét törli. Még mindig szeretnéd, hogy legyen délutáni fogmosás? :) és szerintem ez nem óvodafüggő, mindenhol ugyanannyi gyerek jut a két szem óvónénire
2014. szept. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenhol egyben van a wc és a mosdó, hát kezet is ott mos a gyerek, ahol a fogát... Fura, hogy ezt mondják az óvónők, én még sosem hallottam ilyet, h nincs fogmosás oviban, pedig jó pár óvodában jártam már a gyakorlatok, majd a munkám miatt.
2014. okt. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!