Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek lehet ilyet hogy...

Szerintetek lehet ilyet hogy az ovodaban kozoltek hogy nincs Fogmosas?

Figyelt kérdés

Az oviban a szuloin az ovono kozolte hogy nincs fogmosas, es mossuk meg otthon a gyerek fogat reggel es este, mert az oviban nem lehet.

Azert nem

Lehet allitolag, mert az ANTSZ nem engedelyezi mivel

A vc-k es a kis mosdok egy helyisegben vannak.

Lehet ilyet? Hogy alakul ki igy a gyereknek a jo szokas, es az igeny a fogmosasra??? Ebed utan az etelmaradekkal teli szajukkal lefekszenek, mire felkelnek az tok budi lesz nem? Mit

Lehet tenni ez ellen? Keressek masik ovit??


2014. szept. 30. 15:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
nálunk van fogmosás ebéd után az óviban .
2014. okt. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Igen egyertelmu hogy a fogmosast en tanitom a gyereknek. De ugye a gyerekeknel a kozosen tobbiekkel egyutt vegzett dolgok fontosabbak, jobban megragadnak. Sajnalom hogy sok ertelmesnek az jut az eszebe hogy az ovodatol varom hogy a gyereket megtanitsak fogatmosni.

Nem az ovodatol varom mivel mar mosunk fogat ovoda nelkul is.

Na ez a fenti azoknak szolt akik olyan okosnak gondoljak magukat.

A baj az hogy azt latom hogy az ovonok szarnak bele ami a dolguk lenne, sot mar elore ki is jelentik hogy nem mossak meg a gyerekek fogait. Az sem baj ha minden gyereknek a kezebe nyomjak a fogkefet, a fogkremmel, es csak maguk mossak a fogukat, vagy ragcsaljak a fogkefet,csak alakuljon ki egy rutin a gyerekekben a fogmosasra.

Ez jellemzo sajnos orszagunkra hogy ilyen emberek dolgoznak az oktatasban az egeszsegugyben es a legtobb helyen akiknek a fizetes kell, de nem kepes a munkajat rendesen elvegezni.

Es igenis zavar hogy a mi ovinkban miert nem mossak a gyerekek foogait , mashol igen!! Sejtettem hogy ez az ovonok hozzaallasan mullik. Szerencsere van lehetosegem elintezni masik ovit ahol van fogmosas, es remelem akik bunkon beszoltak hogy miert az ovitol varom hogy megtanitsa fogat mosni a gyereket, relem azok gyereke is ilyen ovonok koze kerul akik lustak lesznek megmosni a gyereke fogait!

2014. okt. 1. 09:20
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt szerintem ne keress másik ovit, ha egyébként más szempontból jó helyen vagytok. Nálunk van fogmosás, én örülök neki.

gyanakkor az ANTSZ-es válasz nekem picit sántít. Inkább arról van szó, hogy a gyerekek az oviban töltött időnek csak egész kicsi részét tudják ténylegesen szabad játékkal tölteni és nem akarják egy fogmosásos hercehurcával ezt tovább csökkenteni.

Bent vannak mondjuk 8-9 órát az oviban, ennek nagy része evéssel, öltözéssel, pisiléssel, mosakodással, terítéssel, alvással, sorakozóval stb megy el. A maradék időben ha van valamilyen foglalkozás vagy "kötelező" közös játék, az is elvisz egy órát és gyakorlatilag nincs szabad játékra idő. Tudom, hogy az ovi már az életre készít, de szegényeknek az egész létük ott bent pontról-pontra beszabályozott, muszáj megcsinálniuk, alkalmazkodni kell, állandóan irányítják őket, jó ha napi 2x1 óra jut arra, hogy végre mindenki azt csinálja és azzal amit szeretne, egyedül vagy kis barátokkal.

Bocs ez talán kicsit más téma már, de nekem ez is eszembe jutott a fogmosás elhagyásáról.

2014. okt. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

En szeretnem ha ugyanazt kapna a gyerekem az oviban mint mas gyerek. Persze ettol meg az ovonok lehetnek rosszak, es sajnos elegge ugy latszik, hogy nem jo ovonok akik mar az elejen lepattintjak magukrol a munkat. Tudom keves a fizetes de minek megy ovononek aki nem szivvel lelekkel csinalja??? Nem is ertem.

A baj hogy mindig azt mondtam a gyereknek hogy most anya mossa a fogat, de majd oviba maganak kell mosni, a tobbi gyerekkel egyutt, es majd meglatja a tobbiek is mossak a fogukat. :-(

2014. okt. 1. 10:43
 15/21 anonim ***** válasza:
54%

Furcsa, mert nálunk is így van, de van fogmosás, tehát nem hinném, hogy az ÁNTSZ tiltotta meg. Nálunk nagyon szabálykövetők.

Viszont én úgy gondolom azért nem egy tragédia, ha ez mégis kimarad.

2014. okt. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
27%
Az iskolaban majd nem lesz gond, hogy a gyerek nem mos fogat ebed utan?
2014. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%

Megkérdeztem erről óvónő anyukám és ő is azt mondta amit gondoltam, hogy valószínűleg kényelmi szempontok miatt nem mosatnak fogat a gyerekekkel.

A fogmosás hozzátartozik a szájhigiénia tanításához.

Nem az számít, hogy mennyire hatékonyan mossa ilyenkor a fogát a gyerek, hanem, hogy tanulja, szokja meg, hogy ez a helyes.

Minden óvodában (ill. a legtöbben) egy helységben van a wc a kézmosókkal, ez az ANTSZ szöveg egy nagy kamu.

2014. okt. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Az utolso nagyon jol leirta. Pont ezt akartam mondani csak lehet nem sikerult eleg jol meggogalmaznom. Ez egy megszokas kell legyen a gyereknel es nem az a lenyeg hogy mossa meg.... Csak hogy maga a szokas rogzuljon!!! Es felek az ilyen ovonok akik erre lustak azok masban is ilyenek a gyerekekkel. Ennyire le fogjak tojni a gyereket... Hat nem tul biztato.
2014. okt. 2. 12:06
 19/21 anonim ***** válasza:
En is mostam fogat még közép suliban is.melóhelyen is...
2014. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
72%
Ebéd után, alvás előtt nem mosatják meg a fogukat? Én még ilyet nem is hallottam.
2014. okt. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!