Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez csak szerintem hátrányos...

Ez csak szerintem hátrányos megkülönböztetés?

Figyelt kérdés

Nagycsoportos lányom januárban lesz 6 éves. 5 éves korában kezdett el hangszeren tanulni. Nem egy isten adta őstehetség, de ügyes és lelkes.

Az óvodában indult egy zenei tehetséggondozó program, aminek az első alkalma egy színházlátogatás volt az Erkelbe, a továbbiakban pedig rendszeres zeneórákat tart egy külsős zenetanár a kiválasztottak csoportjának, és később is segítik őket (ez még nem világos nekem, hogy hogyan). Első körben beválogatták a lányomat, így ment a színházlátogatásra, de amikor indultak volna a zeneórák, az óvónők azt mondták, hogy úgy döntöttek, az órákra mást válogatnak be helyette, mert őt már úgyis járatom hangszeres órákra, úgyhogy ők inkább másnak adnák meg a zenetanulás lehetőséget.

Egyfelől értem az óvónők érvelését. Másfelől viszont hátrányos megkülönböztetésnek érzem ezt. Mi köze van az óvodai tehetséggondozó programban való részvételhez annak, hogy ő óvodán kívül mit csinál, ha amúgy a képességei alapján bekerülne a csoportba? Ahogy a szavaikból kivettem, amúgy is egészen más tematikájú ez a tehetséggondozó program, mint amilyenek a hangszeres órák egy magántanárnál, úgyhogy kicsit igazságtalannak érzem, hogy emiatt kimarad valami jóból.

Ti mit gondoltok erről?


2014. okt. 1. 17:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
30%
Nincs igazad. A gyereked mar jar valahova, ha most be válogatnák, elvenne valakitől a helyet.
2014. okt. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Ha ezt te nehezményezed és szeretnéd, hogy a kislányod részt vegyen ebben a programnak, akkor ezt mondd el az óvónőknek. Az ő érvelésük is érthető, a te szempontod is. Szólj nekik nyugodtan, hátha még bekerülhet.
2014. okt. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is szólj. Azért mert megteheted, h jarasd az ovin kivul is azert nem kell kizarni sőt! Erről előtte meg kellett volna h kérdezzenek, h mit gondolsz ha a lányod helyett egy rászorulóbb kisgyerek járna, akkor lehet h te is azt mondod, h ok, de igy a.hatad mogott..
2014. okt. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Mindenképpen felhozom a témát majd az óvónőnél, csak kíváncsi vagyok, milyen az általános megítélése egy ilyen helyzetnek.
2014. okt. 1. 18:14
 5/31 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen jogos, hogy inkább egy hátrányosabb helyzetben lévő gyerek megy helyette, akinek a szülei nem engedhetik meg maguknak az önköltségeset.
2014. okt. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
30%

"de igy a.hatad mogott.."


Mi az hogy a hata mogott??? Miota kell a szulot beavatni a pedagogus donteseibe? Max akkor, ha erinti. Az erintene, ha menne az o gyereke.

2014. okt. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Nem hátrányos helyzetű gyereket választottak helyette.

És én sem vagyok amúgy nagyon eleresztve. Születése óta egyedül nevelem, gyerektartás nélkül, dolgozom, tanulok, és bár valóban igyekszem mindent megadni neki, azért nagyon nem azon a szinten vagyunk, amire csak legyinteni lehetne, hogy "áh, ők úgyis megtehetik..."

2014. okt. 1. 19:05
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Indokold meg, hogy szerinted miert a te gyerekedet kellene valasztania. A te gyereked mar jar. Vagy onnan kivenned?
2014. okt. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
32%

Hogy lenne ez már hátrányos megkülönböztetés ne röhögtess. Akkor aki nem mehet sem színházba sem órára azt duplán hátrányosan megkülönböztetik vagy hogy gondolod?

Ha minden gyerek mehetne csak a te egy gyereked nem az oviból akkor az lenne, de így nagyon nem.

2014. okt. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
De még ha magasan felül is málnánk a másik beválasztott család anyagi lehetőségeit (ami amúgy mint mondtam, nem így van)... Ez nem egy szociális program. Ez egy tehetséggondozó program, aminek elvileg semmi köze a szociálisan hátrányos vagy előnyös helyzethez.
2014. okt. 1. 19:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!