Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikortól van nálatok az...

Mikortól van nálatok az oviban őszi szünet?

Figyelt kérdés
2014. okt. 15. 18:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nálunk sem lesz őszi szünet ,lányom megy 27-30ig óviba .
2014. okt. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Október 23.-tól november 03.-ig.
2014. okt. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
okt. 27-31-ig. De ovi van, de csak 1 csoporttal leszünk. kb. 20-25 gyerek lesz, a 120-ból.
2014. okt. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
44%

Elég nagy pofátlanság az oviktól őszi szünetet tartani.

Különben is, egyre több ilyen-olyan szünetet tartanak, egyáltalán nem törődnek sem a gyerekekkel, sem a szülőkkel, sem az ide vonatkozó szabályokkal. Kíméletlen nyomást gyakorolnak a szerencsétlen szülőkre ezekkel a dolgokkal, és a gyerekekre, akik természetesen nem szeretik az összevont csoportokat,meg az ilyesmit.

A nyári szünetek is olyan hosszúra nyúlnak már, hogy egyre nehezebb megoldani közben a gyerekek elhelyezését, talán úgy gondolják, hogy a szülők külön-külön vegyék ki a szabadságukat, a maradék pár hétben pedig szálljanak be a nagyszülők, bébiszitterek, rokonok, barátok és üzletfelek.

Ideje lenne már ebben a témában rendet tartani, nem kellene tűrni ezt a stílust.

2014. okt. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én pont ugyanezt gondolom erről a témáról mint az utolsó 14-es csak eddig nem mertem leírni!

Szerintem "hivatalosan" nincs is oviba őszi szünet!

Az iskolákba az Oktatási Minisztérium előírja de Óvodába nem szabadna lenni őszi szünetnek!

Ez csak sztem pár év alatt alakult így ki!mert mondjuk a fiam középsős csoportjában is van 1-2 olyan gyerek akinek a nagytesója iskolás már és evidens hogy a szülő nem viszi a kissbbet ha úgyis otthon van a naggyal!

na már most nekem még nincs iskolás korú gyerekem,akkor rám miért vonatkozik az hogy ne vigyem a 4 éves fiam???

Ok,itthon vagyok a 21 hós öccsével,ergo nem probléma,megtudom oldani...de ahogy "finoman" előadták,hogy hát akik otthon vannak azok nem szokták ilyenkor vinni a gyerkőcöt...persze ha meg mégis azt mondom,hogy én mégis vinném(mert hogy örülök,hogy végre nem beteg,úgy örülnék ha azért a foglalkozásokból nem esne ki pl:torna,rajzolás stb)akkor meg kb én vagyok a car anya mert hogy hogy bedugom oviba mikor "itthon meresztem a hátsómat a kistesóval".Arról nem is beszélve ha fiamnál ilyen hosszú idő kimarad az oviból utánna olyan nehezen illeszkedik vissza az ovis életbe,utánna még kb 1 hétig pityeregve,szomorkásan megy oviba mondván "anya olyan jó itthon lenni veled".Ha meg huzamossabb ideig megy oviba,akkor olyan örömmel,futva rohan be a szobába!!!

De megint csak hangsúlyozom,nem azért vinném mert útba van itthon a gyerekem!!!


na bocsánat,kicsit hosszú lettem!

2014. okt. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én pedig szeretném annak a "kedves" embernek megköszönni, aki lepontozott, mert azt írtam, hogy szerintem nincs szünet.. Persze, miért is tudnám, amikor a családomban többen is dolgoznak különböző óvodákban és sehol nem tartanak őszi szünetet
2014. okt. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!