Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mit tennétek, ha látnátok,...

Ti mit tennétek, ha látnátok, ahogy egy anyuka megüti a gyerekét az óvoda folyosóján a társai szeme láttára?

Figyelt kérdés
A lányom egyszer mesélte, hogy az új kislányt megütötte az anyukája a beszoktatáskor, mert sírt, és az óvónő szólt rá, hogy ne üsse. Ma a saját szememmel is láttam. A szóban forgó anyuka egyik reggel az öltözőpadoknál néhány más szülő és gyerek jelenlétében kiabált csúnyán a lányával, és többször meg is ütötte, csak úgy csattant. Az óvodavezető ment oda hozzá beszélgetni. Mindenkit megrázott a jelenet. Teljesen ledöbbentem. Látszik, hogy nagyon ki van készülve az anyuka, de ez azért már durva... Mit kellene tennie ilyen helyzetben az óvónőknek, vagy az óvodavezetőnek? Hogyan lehet ezt megoldani? (Nyilván nem nekem kell megoldani a dolgot, csak annyira felkavartak a látottak, hogy nem tud hidegen hagyni, és érdekel, hogyan tud reagálni a társadalom az ilyesmire, mik a megoldásai az ilyen problémáknak.)
2014. nov. 17. 14:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

most ez engem is megrázott.

ilyenkor sajnos egy anyuka csak rávezethető a helyes magatartásra (ugyanis konkrétan megmondani mit tegyen, joga senkinek nincs)a rávezetésnek nagyon fontos, hogy nem lehet tolakodó, csakis olyankor, amikor anyuka hajlandó egyáltalán odafigyelni egy-két jó szóra, több alkalomra szükség lenne, a beszélgetések után az is lehet, csak hónapok múlva fog "leülepedni" a fejében és alakulni át máshogy a gondolkodása, ami majd jó tettekben megnyilvánul.

(egy pszichológus után)

2014. nov. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
ha nem először fordult elő akkor szólj a gyerekvédelemnek.
2014. nov. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Milyen az anyuka? Nem lehet vele barátkozni? Azt írod, látszik, hogy "kivan". Ha lenne egy ismerős anyuka barátnője, esetleg jobban megnyílna, tudna beszélgetni valakivel.

Ha erre nem nyitott, akkor az óvodához tartozó nevelési tanácsadóban egy pszichológus tudna segíteni neki. Gondolom, az óvodavezető fel fogja ajánlani, ha nem lesz változás.

2014. nov. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én biztos nem fogok szólni, mert bízom az óvónőkben és az óvodavezetőben, mindnyájan felelősen végzik a munkájukat, és biztosan felajánlanak minden segítséget az anyukának, és ha szükségesnek látják, a gyermekvédelemhez fordulnak, és ha sikerül elindulnia egy építő párbeszédnek köztük, én nem fogok ebbe belekontárkodni.

De ha tegyük fel, gyermekvédelemhez kerül majd a dolog, ők mit tehetnek?

2014. nov. 17. 14:54
 5/15 A kérdező kommentje:
Összetettebbnek érzem a problémát, mint egy stresszes anyuka, ők ugyanis egy nyugat-ázsiai országból származnak, egész más kultúrkörből, ahol az anyuka szerint a gyereket emberszámba se veszik.
2014. nov. 17. 14:57
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

meg szerintem anno a babakommunikációról sem olvasott, a gyereknyelvhez sem ért


azért "van ki" mert nem tud semmit a kicsikről

2014. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos úgy nehéz, ha kulturális háttér erősíti benne ezt a mintát. A magyar jogrendre lehet felhívni a figyelmét, hogy itt ez bizonyos határt átlépve büntetendő, illetve erkölcsileg se elfogadott.


Mondjuk sajnos Magyarországon is sokan a tekintélyelvű, erőből nevelésben hisznek...

2014. nov. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%
Családsegítőnek, gyermekvédelmisnek, védőnőnek szólni, figyeljenek oda rá.
2014. nov. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7%

Nekem pl. olaj lenne a tűzre, ha bárki bele akarna szólni, "okos" tanácsokat akarna adni.

Te sem tudhatod, milyen a háttere az anyukának.

Én iszonyatos lelki-anyagi gondokkal küzdök, emiatt szinte a megőrülés határán vagyok, szinte minden nap üvöltözök a lányommal és igen, van, hogy fizikálisan is bántom, mert már nem bírom elviselni a hisztijeit, van elég bajom nélküle is.

Ha valaki beszólna nekem egy üvöltözés láttán, hát csak még jobban felingerelne.

2014. nov. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó, inkább add örökbe a gyerekedet, még mielőtt annyira elborul az agyad, hogy megölöd!

Ja, utána ilyenkor jön, de hát a tied és szereted....


Egyszer tudd meg, milyen, amikor egy kétszer olyan magas, háromszor olyan erős ember elkezd téged ütlegelni.

Ideges vagy? Gondjaid vannak? Hát szar ügy! Azzal megoldódik, hogy hülyére vered az ovis gyereked?

Úristen! Komolyan, nem hiszem el, hogy van, aki még tapsol az ilyen pszichopatáknak!

Beleszólni? Lehet, hogy tőlem nem beleszólást kapnál, hanem csak betörném az orrodat! Undorító vagy!


El se merem képzelni, hogy az ilyen szörnyetegek mit csinálnak a gyerekkel, amikor nincs közönség?! Aki nagy közönség előtt is elborult aggyal képes verni a gyereket, mit művelhet vele zárt falak között?!

Amikor a híradóban halljuk, hogy agyonverte, megerőszakolta, kínozta, akkor meg szörnyülködünk és csóváljuk a fejünket!

Mindig homokba dugjuk a fejünket, mert nem merünk szólni... gyermekvédelem, védőnő, bármi... mindig intézze el más. Aztán előbb-utóbb csak a fekete lobogó tűnik fel az ovi előtt.

2014. nov. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!