Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Nagyon tanácstalan vagyok! :( Kisfiam középsős. Az egyik óvónénit és a daduskát nagyon szereti,viszont a másik óvónővel nem tudnak "közös hullámhosszra" kerülni. Ha ez az óvónéni kezdi a napot,akkor még mindig sírva megyünk oviba :( Látom,hogy tart tőle (katonásabb...határozottabb)

Az óvónőtől nem lehet kérni semmit,mert akkor "csakazért se" csinálja úgy .Kisfiam nehezen viseli,hogy reggel nem kap néhány kedves szót,de az óvónő szerint az a megoldás,hogy reggel levegőnek nézi, ha sír. Ezért a fiam sír :(

Gondolkozok az óvoda váltáson...de honnan tudhatom,hogy ott mind a két óvónő el fogja fogadni/ és ő is mindkettőt elfogadja ? ...érdekelne a véleményetek.


2014. nov. 18. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Más nem panaszkodik erre az ovónőre? Az nem normális, hogy hagyja a gyereket sírni és csakazértse foglalkozik vele. Ez nem szigorúság, hanem szimpla parasztság.
2014. nov. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

pedig nekem is ez a tapasztalatom(tesóméknál)!


nem az ő gyereke, nem az ő gondja alapon. sokszor megesik, hogy látják, hogy a gyereknek szeretetre van szüksége és meg nem mozdul.(de ez megy szinte mindenhol, én meg a pici babával "vagyok ki" hogy pl orvosi váróban a maga módján puszit küldött mások felé, akik rá se bagóznak, ő meg hosszasan nézte őket és láttam, ahogy tudomásul veszi, ők csak "dísz")

2014. nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

*még annyit hogy amikor kivettem a kocsibólszétnézett, mosolygott, sikongott, örült (új hely, minden érdekes)kis idő múlva meg lett egy pókerarcú babám.


sajnos ez az élet, anyukának bárhogyan fáj, de szóval így felelősségre sem vonható az óvónő, sok csalódás éri még sajnos őket, ők még csupa szívvel születnek, meg kell tanulniuk, hogy a társadalom nem erről szól, sajnos, de ez van.

2014. nov. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
2-3 vagyok, bocsi hogy ennyit írok, de szerintem egy fontos még eszembe jutott, ugyanis én ebből jöttem rá arra, hogy nem puszira, meg stb kell "tanítgatnom" hanem olyan dolgokra, amivel másokkal fel tudja venni a kommunikációt. tehát jelezze a szeretetszükségletét, kérdező estében ne sírjon pl egy sarokban, hanem kérje az óvónénit, mutassa a játékát, ha valami nem megy, ne elkeseredjen, próbálja a kommunikáció több formáját.
2014. nov. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*és az én reakciómnak is hasonlónak kelllennie mint egy idegené!

példa amikor a babám gügyög, mindig hatalmas ömlengéssel fogadom, és amikor másoknak teszi, azok csendben maradnak(jóinulatból hagyják szóhoz jutni, nem vágnak bele, bíztatják ilyenekkel, hogy "igen.., éspedig.úgy van, jól mondod?" ezt is láttam a babán, hogy várta volna azt a kitörést, amit én szoktam ezekre előadni, és nem értette a beköszönt "csendet" másoktól.


most már tényleg befejeztem :)

2014. nov. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
en beszelnek a vezetovel es elmondanam milyen az ovono
2014. nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2es, mondjuk nem igen értem a hozzászolásaidat :)

mi köze a kettőnek egymáshoz? orvosi váróban vad idegenek nem küldenek puszit a babádnak. én se dobálok puszikat egy váróban miközben beteg a gyerekem és érte aggódom, mikor jutunk már be...

itt az óvónő 1,5 éve van a kérdező gyerekével, ő vigyáz rá, valami kapcsolat már kialakult köztük...


kérdező, szerintem azért itt több gond lehet. önmagában egymogorva óvónő miatt szerintem nem sír egy gyerek minden nap, mikor ott a 20-25 kispajtása akikkel mehetne játszani is akár sírás helyett. tavaly próbálkozott az óvónő? nem lehet, hogy feladta? vannak olyan gyerekek akiket nem lehet megvígasztalni, jobb ha kisírják magukat, nem lehet, hogy erre jutott az óvónő a gyerekeddel kapcsolatban?

én megfontolnám a váltást, azért 1,5 éve sírva menni oviban, nem jó. valami más is biztos van, lehet nem sikerült beilleszkednie?

2014. nov. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A beszoktatás elején is így reagált az óvónő,hogyha sírt akkor levegőnek nézte...a kisfiamnál pedig volt egy (sikertelen bölcsödei beszoktatás miatt)erős szeparációs szorongás 2 évesen ...ezért nehezebben viseli az "elvesztem -levegőnek néznek" érzést. Erről tud az óvónő is,de akkor is így reagál,ha sír...és a kisfiam szerintem már félelemből sír. Persze pár perc után abbahagyja,mert a többi gyerek megvigasztalja és megy velük játszani ...na de a másik óvónő miért tud reggel szólni hozzá egy kedves szót,mondatot? Számtalanszor megfordul a fejemben az oviváltás gondolata...de napközben jól érzi magát, a másik óvónénit szereti,a daduskát imádja ...3-ból 2 oké :) Honnan tudhatom,hogy más óvódában jobb lenne a helyzet?
2014. nov. 19. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!