Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Maradjon még az óvodában,...

Maradjon még az óvodában, vagy menjen iskolába a nyári születésű gyerek?

Figyelt kérdés
Gyermekem a nyáron, június végén tölti be a 6. életévét. Tudom, nincs mese aki betölti aug.31-ig a 6-ot, kötelező az iskola. De a nyári gyerekeknél ez még megkérdőjelezhető. A differ tesztje, és egyéb tesztje szerint már iskolaérett, logikailag, értelmileg 1 évvel előre van (ez az én érdemem, sokat foglalkozok vele, de én nem látom a gyermekem sem lelkileg, sem fizikailag iskolaérettnek. Járunk nevelési tanácsadóba az étkezési problémája miatt, bár ez nem kizáró ok - ha az oviban sem eszik, akkor a suliban sem fog. Hozzáteszem, mi megyeszékhelyen lakunk, nagyváros. Ismerek olyan gyerekeket, akik szintén nyáriak, mégsem mentek iskolába, itt inkább vidék, falura jellemző. Mit tegyek? Van még anyuka aki dilemmában van?
2014. nov. 22. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én dilemmában voltam, lányom július végi, logikailag, értelmileg iskolaérett lenne. Ráadásul ő nagyon várja már az iskolát. De szociálisan, önállóságban, önbizalomban még egyértelműen nem az, így az óvónőkkel teljes egyetértésben még marad egy évet. Ha nem lenne kifejezett ok rá, egyértelműen iskolaérett lenne, akkor menne szeptemberben.
2014. nov. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

állítólag akkor iskolaérett egy gyerek, ha felfogja hogy valami ezzel megváltozik, hogy majd teljesítményt várnak el tőle, hogy új dolog köszön be, aminek súlya van


(én anno lazán mentem iskolába, nem is értettem anya min izgul, mentem a tömeggel mint egy birka, úgy gondolom nálam várhattak volna igazán még egy évet, amúgy is észrevettem mindig a szalajtósak a kitűnő tanulók)

2014. nov. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. A nevelési tanácsadóban csináltak iskolaérettségi felmérést? Az úgy tudom, elég jól kiszűri, ha egy gyerek még nem iskolaérett.
2014. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én biztosan vinném. Én aug 23ai vagyok, mentem suliba 6 évesen, és nem volt hátrányom, ha nyári gyerekem lenne biztos vinném. Fiam májusi és természetesen menni fog.
2014. nov. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

"logikailag, értelmileg 1 évvel előre van (ez az én érdemem"


Jézusom, ez most komoly...?!

2014. nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hát ha minden szempontbol iskola érett akor viném az étkezési gondott pedig közben megoldanám ,
2014. nov. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
de csak akkor ha oda tud figyelni ,nyugton tud ülni ,az én fiam nyári gyerek ő csak 7 évesen ment mert nem tudott még oda figyelni 6 évesen és nem volt tejesen iskola érett.
2014. nov. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az 5. válaszolónak üzenem, mit jézusomozik, igenis az én érdemem, hogy a gyermekem logikailag, szellemileg érett, mert sokat foglalkozom vele és ez látszik is rajta. De nem foglalkozom a rosszindulatú beszólásaiddal!
2014. nov. 23. 11:19
 9/11 anonim ***** válasza:
De most akkor ezt neked kell eldöntened,hogy megy -e vagy nem iskolába? Ha fizikailag,érzelmileg úgy gondolod,nem érett,akkor kérheted,hogy maradjon. Az óvónők mit mondanak? Ők is javasolják,vagy ők nem?
2014. nov. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, az óvónők mindenképpen ki akarják "paterolni" az óvodából. De én nem érzem a fiam iskolaérettnek. Kedden lesz megbeszélés, majd ott kiderül. Bármi is lesz, ha lesz nevelési tanácsadó, ott úgyis a végső szó a szülőé lesz, bár mi már másfél éve járunk oda.
2014. nov. 28. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!