Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Maradjon még az óvodában,...

Maradjon még az óvodában, vagy menjen iskolába a nyári születésű gyerek?

Figyelt kérdés
Gyermekem a nyáron, június végén tölti be a 6. életévét. Tudom, nincs mese aki betölti aug.31-ig a 6-ot, kötelező az iskola. De a nyári gyerekeknél ez még megkérdőjelezhető. A differ tesztje, és egyéb tesztje szerint már iskolaérett, logikailag, értelmileg 1 évvel előre van (ez az én érdemem, sokat foglalkozok vele, de én nem látom a gyermekem sem lelkileg, sem fizikailag iskolaérettnek. Járunk nevelési tanácsadóba az étkezési problémája miatt, bár ez nem kizáró ok - ha az oviban sem eszik, akkor a suliban sem fog. Hozzáteszem, mi megyeszékhelyen lakunk, nagyváros. Ismerek olyan gyerekeket, akik szintén nyáriak, mégsem mentek iskolába, itt inkább vidék, falura jellemző. Mit tegyek? Van még anyuka aki dilemmában van?
2014. nov. 22. 12:10
1 2
 11/11 Comenter válasza:
Szerintem 1évet maradjon még az óvodában saját meglátásom szerint, mivel akármennyire is érett az iskolába legtöbben évvesztesek és így nehezebb lenne a közös hangot megtalálni a többi gyerekkel.
2014. dec. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!