Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha nem viszem a nagycsoportoso...

Ha nem viszem a nagycsoportosomat oviba 3-hétig, mert szigorú ágynyugalmat javasot nekem a doki, akkor is igazolatlan?

Figyelt kérdés

Félidős terhes vagyok, a méhlepény levállni "készűl".Erős görcsök és vérzés áll fent. A doki azt mondta (3-perc séta a kórház),hogy ha tudok itthon feküdni akkor maradhatok kint.

Az ovi oda vezető út 45-percre van. Ezt a 45-percet 4× kell megtennem ha elviszem.Nagy részét csak sétálva tudjuk megtenni.

A férjem napi 12-órában dolgozik.

Nincsen sem rokon ,sem barát vagy ovis közel lakó aki segiteni tud.

Mit tehetek?

Nagyon várom a válaszokat,kétségbe vagyok esve! :(((



2014. nov. 29. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

uh, ez durva! Bennem felmerült, hogy ha otthon van a gyerkőc akkor hogy tudsz pihenni? nekem is ez volt a helyzet terhességemnél, nálunk ezért nem jön a tesó, egyszerűen nem merem bevállalni mert ha végig kórházba lennék, nem tudnám kire bízni a gyerekemet :(


bocs az offért

dehogy igazolatlan. betelefonálsz az oviba, hogy lebetegedtetek, ennyi. majd a férjed elmegy a gyerekorvoshoz, elmondja mi van, és ad igazolást a hiányzásról. ennyi. hidd el, ilyen helyzetben mindenki megértő és segítőkész, senki nem fog kukacoskodni! majd az oviban is elmondhatod, de az orvosi igazolás kell, mert csak 3 napot igazolhat a szülő

kívánom, hogy minden rendben legyen nálatok!

2014. nov. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Írass neki a gyerek orvossal igazolást.

De mi lesz ha megszülsz? Akkor is otthon lesz 1 hónapig?

2014. nov. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Érdekes nálunk sose kértek igazolást a hiányzásokról pedig az én fiam is elmúlt már 5 éves.
2014. nov. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Nekem a terhessegem elejen kellett hetekig fekudnom, akkor 3.5 eves volt az ovis lanyom. Mi akkor elutaztunk az en szuleimhez, akik masik varosban elnek, termeszetesen vittem a gyereket magammal es nem ment addig oviba. Ez 6 het volt osszesen, de beleesett 2 het szunet, de igy is 4 hetet le kellett igazolnom. Ilyen sok idot pedig nalunk ugy lehet, hogy szolsz az ovononek hogy ez a helyzet es a gyerek nem jon majd x hetig. O ad egy formanyomtatvanyt, ennek a neve tavolmaradasi kerelem. Ki kell ezt toltened, semmi kulonos csak annyi hogy te xy kerelmezed hogy xz nevu gyerked ettol eddig nem jon oviba. Van meg egy olyan alatta hogy indoklas, ide annyit kell hogy csaladi utazas, vagy a te esetedben pl szulo egedzsegugyi helyzete vagy ilyesmi. Es ennyi. Az ovono ezt majd lepecsetelteti az igazgatoval, es majd kapsz belole rgy masolatot. Nalunk legalabbis igy mukodik ez. Kerdezz ra az ovonotoknel mert igazolni mindenkeppen kell, 3 het sok ido.
2014. nov. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
És otthon hogy fogsz az ágyban pihenni egy 5-6 éves gyerek mellett?
2014. nov. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
hogy fogsz tényleg nyugalomba maradni a 6 éves mellet ha nem viszed oviba ? szerintem férjedel beszéld meg hogy vigye mindenkép oviba mert akkor lehetnél csak nyugiba ha a gyerek oviban van ,vagy te a korházban ,de az ugy nem megy hogy te is otthon és a gyerek is ,az minden lenne csak nem pihenés .
2014. nov. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovinkban volt gond a betegségeken túli hiányzásokból, mert megpróbálták limitálni, mégpedig évente az őszi szünettel együtt 10 napban. Utánajártam, felvettem a kapcsolatot az Oktatási Hivatallal, akik kiküldték a hivatalos állásfoglalásukat, és az ovinak finoman szólva nem volt igaza. Szülő által előre jelezve és igazolva a hiányzást BÁRMENNYIT távol lehet a gyerek, még nagycsoportban is, csak 10 nap igazolatlan után értesíthetik a jegyzőt. Azóta módosították a házirendet.

Ha gondod van, írj privit, elküldöm neked a hivatalos állásfoglalást.

Viszont ezt a te helyzetedben nem érzem megoldásnak, mert ebből minden lesz, csak ágynyugalom nem.

Vedd inkább fel a kapcsolatot a védőnővel, jegyzővel, az óvoda vezetőjével, valamelyikük segíthet. Pl. az önkormányzat kiküldheti hozzátok akár a szociális gondozóját, hogy kísérje el a gyereket, vagy ha falun éltek, és van falugondnoki szolgálat, akkor azt. De még az is megeshet, hogy a ovi tud a többi szülőtől segítséget kérni.

Ha esetleg külterületen élsz, akkor meg alanyi jogod, hogy igénybe vedd a tanyagondnoki szolgálatot, csak jelezned kell az önkormányzat felé. Ne hagyd lerázni magad!

A gyerkőcnek jó kaland lesz, te meg nyugodtan pihenhetsz.

Ügyes legyél és vigyázz magadra!

2014. nov. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Szia, ha megteheted, fogadj egy bébiszittert, aki a gyermekeddel napközben elvan.

Neked feküdnöd kell, ő meg tudná etetni, ebédet főzni, stb. Nem is bébiszitter, inkább segítő, aki mindent megcsinál.


Gyerekorvossal írass igazolást erre a 3 hétre. (de miért csak 3 hét? Utána megy oviba?)

2014. nov. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Igen, ha a gyerekorvos nem ír orvosi igazolást, az igazolatlan.


Ovis csoporttárs szülője esetleg nem tud segíteni?

2014. nov. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ha már nagycsoportos kötelező menni vagy megvonják a családit, muszálky a férjednek megoldani a dolgot amúgy se lehet feküdni egy ekkora gyerek mellet
2014. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!