Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » MSzP-s szavazók! MSzP szimpati...

MSzP-s szavazók! MSzP szimpatizánsok! Ti hogyan látjátok? Valóban hiba (vagy árulás) a frakció részéről, hogy nem veszt rész az alkotmányozási vitában?

Figyelt kérdés

- A Hír TV-ben elkaptam egy "Tömjén" Zsolt-tal készített riport egy részét, amelyben azt állította, hogy az MSzP elárulta (elárulja) a választóit azzal, hogy nem vesz rész a vitában, majd azt is kijelentette, hogy most ez a felelősség is Rájuk hárul, hogy baloldali értékek is bekerüljenek az alkotmányba. (Ezt a szándékot azonban én nem hiszem el!)

- Ma pedig Lázár János történelmi hibának nevezte a távolmaradást.

"Pici" eszemmel és nem igazán MSzP-s, inkább Orbán Viktor ellenes szívemmel úgy érzem: Nem mindegy?

Ha a 2/3 leszavazza, az ellenzék javaslataiból még egy névelő sem kerülhet az Alkotmány szövegébe!


Valószínűleg minden válasz hasznos, átgondolt, őszinte és tisztelettudó lesz, de valóban csak az MSzP-sek véleménye lesz döntő. (Egy MSzP gyűlölőnek nem lesz nehéz szidni a pártot, a frakciót és a párt támogatóit!)


2011. márc. 22. 12:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor bocsi, hogy belekotygok, Kedves Kérdező, mert én meglehetősen utálom az MSZP-t.


De ezúttal valahol igazat kell nekik adnom. Az ellenzéknek most politikai haszon szempontjából alighanem tényleg jobb, ha kimarad az alkotmányozásból és azt a Fidesz egypárti, diktatorikus törekvéseként próbálja eladni a közvélemény és a saját választói felé, mintsem, hogy a nevét adja hozzá.


Fordított esetben valószínűleg a Fidesz sem cselekedne másként.

2011. márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Ezt kénytelenek meglépni, mert ha majd elfogadják a Fidesz pártalkotmányát, úgy, hogy az MSZP részt vesz benne, akkor Szíjártó-droid meg a többi nagyokos majd pont azzal fognak jönni, hogy ez egy háromharmados alkotmány amit az összes párttal közösen hoztak létre, így az MSZP-nek semmi joga nincs bírálni. Meg különben sem lehet az ellenzéknek semmi befolyása az alkotmány létrehozásában, úgy meg minek. A hülye Jobbik meg persze ugrik a gumicsontra, hogy ők végre valami hasznosat csinálhatnak, ahelyett, hogy kivételesen okosak lennének és ők is bojkottálnák a Fidesz alkotmányt.
2011. márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
53%
Nem a fidesz TV-t kell nézni,és akkor nem lesznek ilyen téves képzeteid.
2011. márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nagyon helyes hogy nem asszisztálnak a színjátékhoz. Nem árulja el a választóit.
2011. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
51%
:DD Ez egy vicc. Nem vesz részt, de a fizetését felveszi. A FIDESZ képviselői ugyanezt csinálták a látványos kivonulássaikkal. Hát próbálnám én meg hogy nem veszek részt a munkahelyemen a munkában, de azért fizetnek engem továbbra is. Ez az egész számomra nem azért felháborító mert most az MSZP teszi, hanem azért mert egész egyszerűen ilyet senki nem tehet sehol, ill igen, csak akkor elküldik a munkahelyéről. Ezek meg felváltva nem kívánnak részt venni az érdemi munkában. ( a felváltva azt úgy értem, hogy a FIDESZ, és most az MSZP ) Kapnak ők annyi fizut, ami segít nekik lenyelni azt a békát, hogy esetleg nem kerül be a javaslatuk a végső verzióba, de könyörgöm, ha már ezt vállalták, akkor ne gyerekeskedjenek, mert ez a viselkedés nekem olybá tűnik. Az én munkahelyemen sem mindíg az van amit én akarok, és gyanítom, hogy a többi bérből élőnél is ez a helyzet, és töredékét sem keresi meg az átlagember annak amit a képviselők. De nekik még az orrukat is fel lehet húzni ha úgy akaják.
2011. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%

Én MSZP szavazó vagyok. 4, 8 és 12 éve is rájuk szavaztam. Erről a négy évről az a véleményem alkotmányozástól függetlenül, hogy a kétharmados többség ellen bárki bármit mondhat vagy tehet, semmi eredménye nem lesz. Esetleg a jegyzőkönyvekben lesz nyoma, hogy elmondta.

Az alkotmányozással pártállástól függetlenül nem értek egyet, hiszen ez a kérdés nincs benne az ország 20 (esetleg 50) legfontosabb megoldandó problémájában.

Ha befolyásolni úgysem tudják, a legjobb, amit tehetnek, hogy nem vesznek benne részt, hiszen nagy színjáték az egész, ez már most látszik.

2011. márc. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

- Theroux-nak: Köszönöm, ez egy rokonszenves hozzászólás, korrekt válasz volt.


- Walter Sobchak-nak: Ezt a választ is köszönöm. Szó szerint egyetértek, mivel ilyesmire gondoltam én is.


2011-03-22 12:42-nek:

Ha időnként nem néznék bele a “Fidesz-TV” műsorába, sosem tudnám meg, mi befolyásolhatta a szomszédom vélemény-alkotását.


- 2011-03-22 12:46-nak: Neked is köszönöm a megtisztelő hozzászólást.


- 2011-03-22 12:58-nak:

Ahogyan már a kérdés kiírásakor, látatlanban kijelentettem: Mint végeredményben kiismerhetetlen pártállásúnak a véleményét ugyanúgy tiszteletben tartom, mint a többiekét, de – érzésem szerint - a kérdésre – Jelesül, hogy az MSzP szavazók, MSzP szimpatizánsok szerint valóban bűn-e a parlamenti frakció részéről, hogy bojkottálják az Új Alkotmány parlamenti vitáját, melyet a KDNP elnök-frakcióvezetője rótt fel Nekik hibaként, felelőtlenségként - nem kaptunk választ.


- 2011-03-22 13:01-nek: Köszönöm, különösen a megoldandó kérdések rangsorba állítását tartom hasznosnak!

2011. márc. 22. 15:39
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi köze a képviselői fizetésekhez. Egyetértek azokkal,akik szerint helyesen teszik,hogy nem vesznek részt benne. Ha részt vennének, a Fidesz a 3 párt konszenzusaként tálalná az egypárti Alkotmányt.

Ezért a saját szavazóik joggal bírálhatnák az MSZP-t.

Én sem vagyok ugyan MSZP-s,de egyetértek velük.

2011. márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
56%

Értem én hogy nincs köze a fizetéséhez, hanem elvből nem vesz részt. :)

Csak próbáltam rávilágítani, hogy nekem mint régi MSZP-s szavazónak ez hogy jön le ha egy átlagember szemével nézem.

Az alkotmányra visszatérve meg: Azt is értem, hogy azért nem vesznek részt, mert 2/3-al szemben nincs esélyük érdemben befolyásolni a dolgok alakulását, de én állampolgárként elvárhatnám, hogy akkor is mondja el a véleményét, ha az csak a jegyzőkönyvbe kerül bele, és nem azért várnám én ezt el, mert gonosz állampolgár vagyok, és az a heppem, hogy feleslegesen tépjék ott a szájukat, hanem azért, mert ez a dolguk, ha tetszik nekik ha nem.Ha meg nem akarnak ott dolgozni, akkor mondjanak le, ennyi erővel én is lehetnék képviselő, mert ez a kivonulósdi nekem pl jobban menne, nőként dekoratívabb látványt tudnék nyújtani :D

Az új alkotmány nekem több okból büdös, és az hogy ebbe az MSZP simán belenyugszik, mert inkább kávézik a folyosón, minthogy felszólaljon ellene, az meg méginkább visszatetsző.

2011. márc. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

én se adnám ehhez a nevemet a helyükben. És akik a pénzzel jöttek: mivel a bizottságban nem vesznek részt, és onnan vonultak ki, így a bizottsági pénzt értelemszerűen nem kapják meg, mert lemondták a részvételt.

A parlamentben ott vannak, szóval azért meg jár az alapjuttatás (egyébként mostanában volt hí, hogy mivel az országgyűlés most úgyis az alkotmányozással lesz elfoglalva, és más érdemi munka nem lesz - nem mintha eddig lett volna bármi értékelhető - így az mszp országszerte fórumokat fog tartani, és az azokból kialakuló javaslatokat a ház elé terjesztik majd mikor vége a nagy alkotmányozásnak - szóval azt kell mondjam, hogy többet fognak most dolgozni, mint eddig bármikor)

2011. márc. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!