Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti ezen kiakadtatok volna?...

Ti ezen kiakadtatok volna? (Karácsony az óvodában, gondozó ajándékozás)

Figyelt kérdés
Lényeg: Ma volt a karácsonyozás az oviban, amikor a gyerekek bontogatták az ajándékokat a szülői munkaközösség vezetője minden szülőhöz odament és elkért 3200 Ft-t,merthogy 48.000 Ft-ért vettek ajándékot a gondozóknak. Teljesen értetlenül álltam a dolog előtt, ugyanis év elején kifejezetten megkértek minket, hogy ne vegyünk semmit, mert nem fogadhatják el. Kifizettem a pénzt az Szmksnak, de szóvá tettem neki, hogy erről legalább egy e-mailt írhattak volna. Ugyanis kiderült, hogy 5 anyuka (köztük az 2 szmk-s) kitalálta, hogy meg kell ajándékozni az óvónőket. A többi szülőnek egy szót sem szóltak, se e-mail, se telefon. Se számlát, semmit nem mutattak egyébként hogy mire költötték a pénzt. Mikor kérdeztem, hogy mégis mit takar ez az összeg, addigra már mind az öten ott voltak és szó szerint nekem estek, hogy mi van, nem bírok ki 3000 Ft-t? Én nem sajnálom a gondozóktól ezt a pénzt, nekem csak az eljárással és a tájékoztatás hiányával volt problémám.
2014. dec. 16. 15:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
igen
2014. dec. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad volt. Amúgy meg nem mintha nem bírnék ki 3000 Ft-ot, de egy kicsit túlzásnak érzem, ilyen értékben ajándékot venni. Ezek az anyukák mit fognak művelni, ha a gyerek érettségizni fog?
2014. dec. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mit vettek 48 ezerért? Én kiakadtam volna, egyébként, különösen ha elmondták év elején, hogy úgy sem fogadhatják el.
2014. dec. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is kiakadtam volna.

Mit vettek ennyiért egyébként?

2014. dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ajándékkosarat és utalványt. Jó, én is jogosnak érzem. Egyébként nem kiakadásnak indult a dolog részemről, pusztán teljesen ártatlanul rákérdeztem a dologra, de csípőből támadásnak vették. Na, akkor akadtam ki.
2014. dec. 16. 16:10
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hány óvónéninek, dadusnak vettek? Gondolom, csak a ti csoportotoknak, tehát max. 3 fő. Közel ötven ezer forint?! Te jó ég! Hát én is kiakadtam volna rendesen, főleg úgy, hogy nem is tudok róla! Legalább előre tájékoztathattak volna, hogy mit terveznek, mennyibe fog kerülni...

Sok család amúgy is hónapról hónapra él, a karácsonyi időszak még húzósabb, és igenis van, akinek plusz 3000 Ft mondjuk a karácsonyi vacsorát vagy a gyereke ajándékát jelenti!

Miért nem lehetett valami jelképessel megajándékozni az óvónéniket?

Én elkérném a számlát, ugyanis jogodban áll megnézni, hogy az szmk-sok mire költenek. Gondolom, nem te vagy az egyetlen, akinek nem tetszett és értetlenül áll a dolog mögött. Fogjatok össze és határozottan kérjétek meg az szmk-sokat, hogy legközelebb előre egyeztessenek a szülőkkel, mert nem vagytok ti hitelintézet, se jótékonysági egylet, hogy ekkora összegeket gomboljanak le rólatok!

2014. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem tudták a többiek sem, akiket kérdeztem. Mondtam az szmk-soknak, hogy ezek után részemről ez volt az első és az utolsó ilyen eset. Legközelebb ha nem szólnak, nem fizetek ki semmit.
2014. dec. 16. 16:41
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Előzetes egyeztetés nélkül én nem fizetek. Vásárolhat, amit akar, a saját pénztárcájából. Garantáltan legközelebb szól, ha akar valamit. Én nem bírom az ilyen mindenlében kanál embereket akik döntenek helyettem. A minimális tiszteletet elvárom.
2014. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
utólag nem fizettem volna ki ezek után
2014. dec. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt előre meg kell beszélni és utólag igazolni az összeget. Egyébként kik kaptak, hányan? És hányan vagytok egy csoportban? Magánóvoda?
2014. dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!