Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti ezen kiakadtatok volna?...

Ti ezen kiakadtatok volna? (Karácsony az óvodában, gondozó ajándékozás)

Figyelt kérdés
Lényeg: Ma volt a karácsonyozás az oviban, amikor a gyerekek bontogatták az ajándékokat a szülői munkaközösség vezetője minden szülőhöz odament és elkért 3200 Ft-t,merthogy 48.000 Ft-ért vettek ajándékot a gondozóknak. Teljesen értetlenül álltam a dolog előtt, ugyanis év elején kifejezetten megkértek minket, hogy ne vegyünk semmit, mert nem fogadhatják el. Kifizettem a pénzt az Szmksnak, de szóvá tettem neki, hogy erről legalább egy e-mailt írhattak volna. Ugyanis kiderült, hogy 5 anyuka (köztük az 2 szmk-s) kitalálta, hogy meg kell ajándékozni az óvónőket. A többi szülőnek egy szót sem szóltak, se e-mail, se telefon. Se számlát, semmit nem mutattak egyébként hogy mire költötték a pénzt. Mikor kérdeztem, hogy mégis mit takar ez az összeg, addigra már mind az öten ott voltak és szó szerint nekem estek, hogy mi van, nem bírok ki 3000 Ft-t? Én nem sajnálom a gondozóktól ezt a pénzt, nekem csak az eljárással és a tájékoztatás hiányával volt problémám.
2014. dec. 16. 15:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon durva...
2014. dec. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora kiadást előre meg kell beszélni és nem fizettem volna ki.
2014. dec. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hú, én is totál kiakadtam volna, nem is fizettem volna ki, mert általában nem hordok készpénzt magamnál, ennyit sem.
2014. dec. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

nálunk holnap lesz az ünnepség. szmk-s anyuka megírta, hogy ő 5.000.-os vásárlási utalványra gondolt a két óvónőnek, a dadusnak meg személyesebb ajándékot gondolt, ismerjük a családját mert oda jár a gyereke, azt is leírta, az picit olcsóbb lesz. akinek nem tetszik, az írja meg x napon belül vagy ha más, jobb ötlete van.

szóval 600.-/főre jön ki nálunk... durva, hogy nálatok 16.000.-os ajándékot kapnak az óvónők, nekem a férjem nem vesz ennyiért :O

2014. dec. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Márpedig előfordulhat, hogy az ember nem bír ki 3000 forintot. És az eljárás sem korrekt. Ott kifizettem volna, ha van nálam pénz, mert nem szeretem kivonni magam ilyesmi alól. De utólag elmondanám a kifogásaimat az összeget illetően meg az intézés módját illetően is. Mert különben legközelebb is így fogják csinálni.
2014. dec. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem fizettem volna ki.

Nem csak azért, mert nekem igenis megterhelő 3000Ft, hanem, mert nem beszélték meg a többiekkel és nem tudnak elszámolni az összeggel.


anya óvónő volt több, mint 30 évig, általában bonbont, kávét, vagy valami szép díszt kaptak a szülőktől, esetleg virágot különböző alkalmakkor, de ezek értéke sose volt több pár ezer forintnál.

El se várja a pedagógus a drága ajándékot és irreális is 50 ezerért vásárolni 3 embernek (2 óvónő+dajka).

Vagy elég sznobok a szülők és tényleg valami puccos ajándékkosarat vettek, vagy saját zsebbe is ment abból a pénzből...

2014. dec. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
igen ki,és nem fizetem volna ki ,nálunk 700ft adtunk be az szmknak 2 óvonéninek +dadusnak vetek ajándékot karácsonyra,és előtte megkérdezte hogy ki akar beszálni .
2014. dec. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Részemről én se fizettem volna ki ilyen esetben. Ha előre meg van beszélve akkor talán, de biztosan szóvá tettem volna az összeg mértékét.

De konkrétan holnap reggel oda oda jönne hozzám valamelyik szmk-s szülő hogy adjak oda 3000Ft-ot, hát kiröhögném, és megkérném hogy szedje már le a homlokomról a hülye vagyok feliratot.

2014. dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is jogosan akadtál ki, tavaly én voltam az szmk-s, és ilyet soha nem csináltam volna. Valamint az ajándék ára is elég húzós. Nálunk idén 500Ft/főre jött ki, igaz sokan járnak a csoportba, így fejenként 6000 Ft körüli ajándékot kaptak az óvónénik meg a dadus. Szerintem ez se kevés.
2014. dec. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Igen, kiakadtam volna. Lehet, hogy az Szmk-soknak nem sok 3000 ft, de azért előzetesen egyeztetni kellett volna, hogy egyetértek e vele vagy sem.
2014. dec. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!