Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Év közben kezdenénk az ovit 3...

Év közben kezdenénk az ovit 3 éves fiammal. Infót szeretnék, Milyenek általában az étkezések, wc-re viszik-e a gyereket, mennyire szigorú a szobatisztaság kérdése?

Figyelt kérdés

Miből állnak az étkezések? Együtt megy az összes gyerek időnként pisilni, v csak ha szólnak akkor viszik? A fiam nem szól ha pisilni kell...

milyen nehéz év közben beszoktatni a gyereket aki nem járt bbölcsibe?


2014. dec. 30. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Tavaly szeptemberbe kezdte az ovit az akkor 3 éves 2 hónapos kislányom. Akkor már több, mint fél éve nappalra szobatiszta volt, és 2 hónapja a délutáni alváshoz sem kellett pelenka, éjszaka még kapott. Az első hónapban nem volt baleset, utána beteg lett és októbertől-deceemberig állandó téma volt a szobatisztaság, mert bepisilt, de csak alvás időben. Reggel 7-re vittem és 4 körül hozta el az apja. Az óvódavezető közölte, hogy miért kap éjszakára pelenkát, ő az egyedüli az egész oviban. Nem mondtam volna el, hogy éjszaka pelusos, de a családlátogatáson kiszúrta az óvónő a pelánkás zacskót. Ez rendeződött, nálunk elég szigorú. Függetlenül attól, hogy kislányomnál nem volt mindennapos, mi mégis kaptunk a vezetőtől, míg más gyerek bekakil, az nem számított. Középsőbe is van, aki még be-be pisil. Az óvónők nem csinálnak belőle gondot, amig a csoportban marad a dolog. Viszont azért próbáld rászoktatni a fiadat, hogy szóljon, ha pisilnie kell.


Reggeli előtt, ebéd előtt és után, felkelés után közös wc-re menetel van. Ha valakinek kell pisilni/kakilni, az szól és kiengedik. Elég régóta nem megy velük senki.


Nálunk elég rendes étkezés van.

Reggeli: tea/tejeskávé, kenyér/briós/zsemle, zala felvágott/lapka sajt,vaj/margarin/sajtkrém, uborka

Ebéd:Leves + 2, minden nap van gyümölcs vagy desszert (alma,befőtt,banán,saláta,túró rudi, stb.)

Uzsonna:hasonló mint a reggeli.


Év közben lesz beszoktatás vagy egyből ott kell hagynod? Ahhoz nem tudok hozzászólni, mert mi szeptemberbe kezdtük az ovit.

2014. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden ovi más egy kicsikét...


Hogy érted, hogy miből állnak? Háromszori étkezés a törvényben előírt irányelveknek megfelelően, törekszenek, hogy minél egészségesebb legyen. Itt többnyire jó a koszt, időnként vannak melléfogások, amit szerintem egy gyerek se enne meg.


Itt a gyerekeket viszik étkezések előtt illetve külön is, ha szólnak. Törvény szerint nem utasíthatnak el valakit felvételnél amiatt, hogy nem szobatiszta, a gyakorlatban nincs kapacitás egy pelenkás gyerek kezelésére, ezért nem veszik fel. A szobatisztaság része az is, hogy szóljon (vagy jelezzen)!

2014. dec. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Húgom kisfiát januártól átírták a bölcsiből az oviba, Csak szóltak a húgomnak, hogy a kisfiú január 5-től már ovis. Egy épület amúgy a bölcsi és az ovi. A gyerek csak a bölcsiben szobatiszta, de ott is csak a pisi megy a wc-be. Amúgy, ha mennek valahová a szüleivel, akkor pelenkás, állandóan bekakál, és egyáltalán nem is szól, még utána sem.

Tudod, miért került át oviba? Mert kellett a hely a bölcsiben. Ennyi. és átveszik így is, hogy nem is szól, ha van valami, sőt, még jól is érzi magát benne. Ha megkérdezzük tőle, hogy van.e a pelusban valami, akkor meg tagadja.


Kell a sok pótruha, arra való az (anyukám mondta, ő 38 éve óvónő :))


Viszik a kicsiket wc-re. Étkezés: tízórai, ebéd, uzsonna.



Beszoktatni azt a gyereket nehéz, aki nem volt másra hagyva. én is dolgoztam oviban. Jött év közben egy kisfiú, 3 éves volt. Addig a napig nem volt másra hagyva. Hetekig ordított...

2014. dec. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a legtutibb ha ott helyben az oviban kérdezel ...


nekem mind a 3 gyerekem év közben kezdett

túlkép nem volt macerásabb mint ha év elején

sőt a többi gyerek már jól tud mindent szal tudnak segíteni meg az óvónéni is jobban ráér ezekre (ok ők vegyes csoportba jártak/járnak) nekem egyik sem volt bölcsis


pisilni van mikor kollektíve mennek : alvás előtt, udvar előtt, a többi időben szólni kell az óvónéninek h kimenne és kimegy magától

az elején kikísérik h rendben van e ránéznek ...


étkezés :

folyamatos reggeli van - vagyis érkezési sorrendben esznek a gyerekek 1 asztal van megterítve és mondják h ki mehet enni - az kimegy kezet most és eszik

valami reggeli ital (tej kakaó tea karamell) péksütik kenyér valamivel zöldségek(paprika pari ubi) ilyesmi van


10órai: gyümi müzliszelet zöldségek


ebéd: 2 v.3 fogás : leves + főétel + gyümi/süti/ivólé v. egytál étel + süti/gyümi/ivólé(vagy valami hasonló ...


uzsi : tea viz péksüti vajas körözötes túrós stb... kenyér

mondjuk én nem erre figyeltem h mi volt a kaja hanem arra h mennyit ettek esznek ...


nálunk minden héten vinni kell egy kis gyümit/zöldséget/müzliszeletet/szörpit/lekvárt/gyümilét stb... vagy amivel ki lehet egészíteni a étkezést uzsira 10óraira

2014. dec. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ruha:

hmm gyerektől függ

én mindnek bevittem eleget de érdekes módon ott szépen ettek :-D

csak otthon volt malackodás :-D

ha nem stabilan szobatiszta akkor nem árt egy zacsit is betenni a pot ruhák mellé h legyen mibe csomizni a pisis ruhát

(a mostani dadus nem öblíti ki a régi ha kellet ki is mosta)

nagyon meleg van az ovikban szal nem kell agyon öltöztetni őket bent


a gyerekeim ált póló+melegítőnaci felállásban voltak az elég volt télen

esetleg egy vékony hosszú ujjú felső

na jó a lányok néha harisnya+szoknya/egyberészes ruha


ha nagyon beöltözteted akkor megizzadhat ! az nem jó mert könnyebben megfáznak

2014. dec. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne, ha a saját ovitokban érdeklődnél, mert eltérőek.


A mi ovinkban:

8-ig van közös felügyelet, utána mindenkit visznek a saját csoportjába. Fél kilencig be kell érni, utána bezárják a külső kaput, ekkor ülnek le közösen a gyerekek reggelizni. Az ételek nagyjából ugyanazok, amiket felsoroltak, nem ismétlem.

Utána kis benti játék, csoportfoglalkozás, az iskola előkészítősöknek speciális foglalkozás. Van, amiben részt vesznek a kicsik is, de van, hogy velük a másik óvónéni külön játszik vagy mást csinálnak.

Ha jó az idő 30 perc- másfél óra között vannak az udvaron.

Fél 12-kor be, ekkor mindenkinek kézmosás, wc, 12-kor ebéd közösen.

Fél egy után nyitják a kaput, de csak addig, amíg az ebéd után elmenősöket elviszik. Egy óráig mese, vagy néznek egyet, vagy az óvónéni olvas.

Egytől háromig alvás, csendespihenő.

Háromkor ébresztik őket, utána uzsonna. Uzsonna után vagy benti játék vagy megint kimennek az udvarra.

Ötig vannak a saját óvónéni felügyelete alatt, utána ismét vegyes csoportok.

Nálunk elég speciális, de a fociedző, karateedző jön a gyerekekért és ők viszik át edzésre a gyerekeket és oda kell menni értük, ahol a külön program van.

Arra érdemes készülni, hogy van gyümölcsnapok, vagy gyümölcshetek vannak, amikor nektek is be kell vinni gyümölcsöt.

A mi ovinkban elég sok a külön program, ami fizetős. Gézengúz koncert, ugrálóvár, ilyen-olyan apróságok, egészségnap stb., havi egy mozgásfejlesztés (ezt a karateedző tartja), kora ősszel és tavasszal kimennek a játszóterekre, sétálni.

Eleinte kikíséri a kicsiket a dadus néni, segít popsit törölni, eligazodni, hogy hol a jele, törölközője stb. Később, ha már rutinos, egyedül is mehet.

Szerintem a gyerek habitusától függ, hogy mennyire könnyű a beszoktatás. A fiam sem járt bölcsibe, első nap fél órát maradtam, második nap már ott aludt, mindenféle könnycsepp és nehézség nélkül. Azóta is imád járni.

2014. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

természetesen megyek az oviba, de csak 5.-e után és szerettem volna addig informálódni.


a vegyes csoport mit jelent? Kortól fgtlen Ugye? Ez jobb?

2014. dec. 31. 08:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, a vegyes csoportban 3-6 évesig vannak a gyerekek.

Hogy jó-e? A csoporttól függ. Hallottam már olyat, hogy a nagyok bántották a kicsiket...

Szerencsére nálunk szó sincs ilyenről, pedig a csoport nagy része már iskola előkészítős. Nagyon aranyosak, főleg a nagyobb lánykák, szeretettel ajnározzák, szeretgetik a kicsiket, segítenek nekik (hol a jeled, hol a cipőd, fordítva veszed a pulcsit ilyesmik), nagyon szeretik őket.

A nagyfiúk néha vadulnak, de nem agresszíven (azt amúgy is büntetik az óvónénik), bevonják a kicsiket a rohangálós játékaikba.

2014. dec. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg talan azzal egeszitenem ki a valaszolkat, hogy a harom eves gyerekek maguknak teritenek (naposi munka csak kozepsoben kezdodik), nyilvan segitenek neki, de latni fogja, hogy a tobbiek mit csinalnak, szolni if fognak a gyerekek, ha valmit ront, szoval gyorsan belerazodik majd! Szedni az ovonok szednek nekik, amig picik.

Vannak idopontok, amikor egyutt mennek pisilni (udvar elott, ebed elott a kezmosasnal- ha kell, ebed utan) MI, ha tudtuk, hogy a gyerek bepisil alvas kozben, megegyszer megkertuk, az "estimese" utan, hogy menjen ki. EZenkivul en nem felnek, hogy ne szolna, lehet, hogy surun lesznek balesetek, de hamar raall, hogy szolni kell. Kosd a lelkere, hogy szoljon, mert sajnos nem mindig jutunk oda, hogy kerdezgessuk, bar ha szolsz az ovonoknek, lehet, hogy igyekeznek figyelni (mi igyekszunk, csak van harminc gyerek, aki sok). Meg annyiban tudsz segiteni, hogy reggel, mielott behozod a csoportba, ultesd wcre.

Attol pedig ne felj, hogy ne fogadnak be, az ovonoknek is tobb ideje lesz ra (mert a tobbiek mar ismerik a szabalyokat), a gyerekek is befogadoak. Arrol nem beszelve, hogy az ovonok segitenek majd, nekik is erdekuk, hogy minel jobban erezze magat a gyerek. Legalabbis en magunkbol indulok ki! :)

2014. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lányom vegyes csoportos 3-6 évesek.Jó is meg rossz is. Nekem a basjom az, hogy csak ketten vannak kiscsoportosok. Én tiszta csoportba viszem legközelebb a másik gyerekemet.
2014. dec. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!