Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Testvérek egy csoportban/ne...

Testvérek egy csoportban/ne egy csoportban (vegyes)! Kinek mi a véleménye? Többi lent!

Figyelt kérdés

4,5 éves a nagy fiam, és most a kisebbik is megy hamarosan oviba.Nincs köztük két év korkülönbség.

Nagy dilemmában vagyok, hogy egy csoportba, vagy külön csoportba írassam Őket??Csak vegyes csoportok vannak az óvodában, és itt az az elv, hogy a testvéreket semmiképpen sem külön, mert akkor "NEM ALAKUL KI AZ EGYÉNISÉGE" !!

Ezzel mondjuk nem értek egyet, mert még óviba sem jár a kisfiam, de már most teljesen más egyéniség, mint a nagyobb :D

Sok szülő elfogadja ezt a szemléletet, és külön járnak a gyerkőcök, még ikrek is.

Nálunk a fiúk, nagyon mások, nem csüng a kicsi a nagy nyakán, teljesen más játékok érdeklik, de sokat játszanak együtt is, ha kéri az egyik a másikat.Nem veszekednek(persze néha összekülönböznek, de azt megbeszélik okosan)nincs féltékenykedés, megosztják egymással a dolgaikat!

Már nagyon sok fórumot olvastam ezzel kapcsolatban, és azt írják, hogy jobb a tesókat egymáshoz rakni, mert a kisebbnek könnyebb a beilleszkedés.

Kicsit efelé is húzok jobban, azért is, mert kisfiam nagyon-nagyon anyás...még nagyszülőknél is alig-alig tudom otthagyni.Jóval könnyebb lenne, hogyha lenne egy "családtag" vele, így talán nem sínyli meg annyira az elválást....

Várom a tapasztalataitokat, mindkét oldalról, olyan tanácstalan vagyok :(

Légyszi egy picit segítsetek!!


2015. jan. 2. 13:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nincs tapasztalatom ezzel, egy gyerekem van, de ha belegondolok a helyzetedben megértem, hogy két külön csoportba kell írtani őket. Nekem volt ikrek osztálytársam, akik két osztályba jártak, az egyik rossz gyerek volt a másik nagyon jól tanult, nem is hasonlított a tesójára természetben, nos ha egy osztályba jártak volna tuti nem így alakul szeritnem. Az ovi még tart pár évig nálatok, de ha belegondolsz a nagy nemsoká már iskolás lesz és akkor egyedül lesz a kisebb abban a csoportban, akkor éri majd az, hogy nincs ott vele családtag. Tehát elkerülni nem tudod ezt a lépést, hogy különváljanak, max még egy két évig tudod megtenni.

Én egyetértek, hogy két külön csoport. Ha belegondolsz a gyerekek teljesen másképp viselkednek közösségben pl bölcsi, ovi, én ezt látom az enyémen. Szóval ne abból indulj ki otthon hogy viselkednek. A második gyerek is ugyanolyan lappal induljon az életbe mint a nagyobb, vagyis nincs ott mindig anya vagy a második esetében a tesó.

Biztos nagyon nehéz neked ez a döntés, de szeritnem azzal teszel jót ha két külön csoportba járnak, biztos nem véletlenül ez a szokás ráadásul.

2015. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A mi ovinkban a testvéreket és még az unokatestvéreket is egy csoportba tették. Nem lehetett választani, hogy ki hova megy. Az óvónők és a vezetőség döntötte el, hogy ki hova kerül. Én is ezzel értek egyet, hogy jobb, ha egy csoportba kerülnek.
2015. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

nekem úgy van tapasztalatom, hogy a tesómmal egy csoportba jártam.

Soha, senkinek nem kívánom. A segíts a tesódnak, add rá a sapkát, satöbbi elég rendesen tönkretette az egy évet, amit oviban töltöttem. Pedig imádom a tesóm, és abszolút segítő hivatásokat választottam, szóval nem arról van szó, hogy kis önző dög lettem volna már akkor...

2015. jan. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek :) Nem tudom, hogy hogy döntsek abszolút...Mi is külön jártunk tesómmal, két és fél év volt a korkülönbség köztünk.Más épületben is voltunk, úgyhogy nem is emlékszem ezekre az időkre.nekem csak az a furcsa, hogy azt erőltetik, hogy külön csoportba a tesókat(bevezetőbe rosszul írtam) az meg számomra felettébb furcsa és érdekes, hogy 2 óvónő unokája is a saját csoportjában van....????? Most akkor hogy van ez????Akkor kialakul az egyénisége, ha a saját nagymamája az óvónő????
2015. jan. 2. 14:42
 5/17 anonim ***** válasza:

2.5 év van az enyémek közt kislány és kisfiú.

nálunk is vegyes csoport van én azt szeretném ha abba a csoportba kerülne ahova a kislányom is jár.

itt már ismer mindenki mindenkit a kicsi is..nem lenne nagyon új neki ..

novemberi a kisfiam,2 éves volt most és talán szeptemberben mehet is,a feltétel hogy szobatiszta legyen és beszéljen.nálunk ez már adott..


amúgy az enyém is anyás nagyon,és azért örülnék én is mert lenne ott neki egy ismerős is..a nővére.

a leányzó úgyis kiröppen jövőre a kicsi meg marad de addig megszokná :)

2015. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A sogornom fiai egy csoportba jarnak. Egyutt kezelhetetlenek. Kulon meg angyalok. De ez csak egy pelda.
2015. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem is ez most a dilemmám. Nagy tavaly szeptemberben kezdte az ovit a kicsi idén menne. Nálunk is azt javasolta az óvonő, hogy külön csoportba legyen. Nála azok voltak az érvek, hogy itthon mindenen osztozkodni kell a két gyereknek (apán és anyán plusz a játékok) legalább az oviba legyen olyan dolog ami csak az övé. Nem mondom van benne igazság bár itthon nincs testvér féltékenység nem hisztiznek, ha éppen az egyiket ölelem csak meg mert tudják, hogy a másikat ugyan úgy szeretem. Viszont ha magamból indulok ki akkor nagyon is jó lett volna a vegyes csoport mert én nem szerettem az ovit és így is mindig át kellett hívni a tesómat a másik csoportból, hogy megvigasztaljon.

Én hajlok a közös csoportra. Nálunk minden évben van nyílt nap amikor leendő ovisokat be lehet vinni a meglévő csoportokba. Szerintem megnézem majd, hogy viselkedik egy olyan csoportba ahol nem ismer senkit meg egy olyanba ahol ott a tesója.

2015. jan. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek is a válaszokat!

Hááát, nem egyszerű..És érdekes, hogy amikor az óvónő mondta, hogy csak külön csoportba írassam Őket, akkor rábólintottam, most, hogy közeledik április, most vagyok ilyen fene nagy dilemmában...

Mondjuk azzal az Óvónővel aki azt mondta, hogy otthon is minden közös, az oviban legyen olyan ami csak az Övé, azzal nem értek egyet, mert ott is mindenen osztozkodni kell.Az egyke gyerekek ezt az oviban/bölcsiben tanulják meg, de a testvérek ezt már viszik magukkal oda.Tehát ott is tudni fogja, ha több gyerek van, akkor közös minden.

egyébként én is viszem mindig magammal amikor megyünk a tesóért, ő is ismeri, mondja már a kis ovisok nevét.Ezt most már látom, hogy húzós dolog lesz eldönteni!!!

2015. jan. 2. 15:45
 9/17 anonim válasza:
En nem, mint szulo, hanem, mint gyerek tudok errol velemenyt irni. En anno egy csoportba jartam az unokatesommal, es egy masikban volt a testverem. Amikor lehetett atkertuk magunkat hozza es nagyon jol ereztuk magunkat. Mindkettojukkel azota is nagyon jo kapcsolatom van, kesobb egy suliba is mentunk es nem untuk meg egymast. Mar igy "nagykent" egyszer szobajott ez a reszukrol es testverem nagyon banta, h kulon csoportban volt, unokatestverem viszont azt mondta, h neha kicsit sok voltam akkor, de nem banta meg. Szoval ha hallgatsz egy 17 eves velemenyere, akkor egy csoportba teszed oket. (Ja, mi mindharman lanyok vagyunk)
2015. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egy évig jártak egy csoportba a gyerekeim, mert azt hittem, hogy jó ötlet. (2 év különbség)

Végül ovit váltottunk, mert nem hogy az nem volt jó, hogy együtt vannak, de nekem a vegyes csoportból is elegem lett.

Most szept-től bekerült a 4 évesem a 4 évesek közé, a 6 évesem a 6 évesek közé, ahova valók, nem olyan csoportba, ahol 2,5 éves is van, meg 7 éves is....

De hogy a testvérekről írjak, nekünk nem volt jó, hogy együtt jártak, mert a pici rátapadt a nagyra, le se szállt róla, a nagynak már az agyára ment, hogy nem tudja levakarni magáról, így itthoni s már állandóan veszekedtek. Mióta külön vannak, itthon is szeretik egymást.

De épp ma beszéltem egy b.nőmmel, ott együtt jár a két testvér (2 év ott is a különbség) és ott nincs baj, szeretik, hogy együtt lehetnek, mindkettőnek van saját barátja.


Oviban dolgozom, van olyan testvérpár, akiknek jó hogy együtt vannak, de már többet szét kellett szedni, mert nem voltak egymásra jó hatással.


Ki kell próbálni, de szerintem jobb, ha külön vannak, az a biztos, akkor tuti nem fogják egymást piszkálni vagy hátráltatni.

Vagy ami még rosszabb, hogy a nagytestvérrel csináltatnak meg mindent a kistesó körül, mert sajnos ilyet is hallani... (mármint az óvónéni mindig a nagyot kéri segítségül orrot fújni, pisilni, stb)

2015. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!