Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vigyem oviba a Kisfiam vagy ne?

Vigyem oviba a Kisfiam vagy ne?

Figyelt kérdés

Kisfiam március közepén lesz 3 éves (májusra várjuk a kistesót). Múlt héten elkezdtük a beszoktatást az oviba (elég nehezen ment, pénteken tudtam csak otthagyni fél órára), a héten viszont beteg volt, és egyelőre nem javult, vasárnapig még szednie kell a köptetőt a köhögésre és hőemelkedése is van folyamatosan. A doki azt mondta, ha nem lesz láz/hőemelkedés vasárnap, akkor hétfőn mehetne. De én azon gondolkodom, hogy mivel nem kell visszamennem dolgozni, és most mindegyikünk beteg is, maradhatna még egy pár hetet itthon (március elejéig), míg elmúlik kicsit ez a nagy betegséghullám. A múltkor is a fele csoport hiányzott, a többiek is köhögtek, folyt az orruk (én is elkaptam a náthát). Tudom, hogy az elején mindenképp ez lesz, hogy sokat lesz beteg. Csak talán nem ennyire, ha egy egészségesebb közösségbe viszem, nem olyanba, ahol betegek a többiek is. Ilyen rosszul még sosem volt, csak feküdt 3 napig, enni még most is alig.

Az óvónő azt mondta, hogy megért, ha nem viszem, de holnap még megbeszéljük.



2015. febr. 5. 19:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én vinném. Márciusban sem lesz jobb, de most már elkezdted a beszoktatást, ne hagyd félbe.
2015. febr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha már elkezdted én is vinném! Mire megszületik a tesó, beszokik (persze lehet előbb, de addigra már biztosan)! Túl lesztek a kezdeti betegedéseken is, és kisebb eséllyel viszi haza a picinek.
2015. febr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is vinném, ha már elkezdted a beszoktatást.
2015. febr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én eleve nem kezdtem volna most az ovit vele, nem értem miért jó influenzaszezonban beszoktatni? Később is beteg lesz, akkor meg a pici miatt nem lesz jó, szóval ha elkezdted az ezzel jár, szerintem totál mindegy ebből a szempontból, úgy csináld, ahogy mindkettőtöknek kényelmesebb.
2015. febr. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezt így nem szabad, hogy viszed, majd mégse, de majd márciusban igen... pont ezzel hátráltatod a beszokását. most már vidd! egyébként meg márciusban jön a bárányhimlő meg a többi tavaszi betegség... :/
2015. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Egyet jegyezz meg jól! Ha arra vársz, hogy ne legyen betegség az oviban, sose fog járni...

Mindig van valami! Nincs olyan, hogy ideális időpont... Mi is január elején kezdtük, megy flottul a beszoktatás, de egy hét ovi, 2 hét itthon... Én 3 hete vagyok beteg az ovi miatt... A lányok 2 hétig voltak... Ami a legbosszantóbb, hogy mi a francért viszik taknyosan a gyereket??? Én se sz@rom a pénzt, hogy más butasága miatt fizessem az antibiotikumot, nem beszélve arról, hogy marha jót tesz a gyerekeknek is...

Szóval, ha már elkezdted, vidd!

2015. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem,hogy miért nem szeptembertől járatod a gyereket oviba? -már tavaly márciusban beirattad alig 2 évesen? De persze a te dolgod,csak könnyebb szerintem szeptemberben kezdeni a többi új gyerekkel,és akkor még nincs ennyi megbetegedés. Ha már igy csináltad,akkor járasd is. A betegeskedés nem fog megszűnni tavaszra,sőt...
2015. febr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én alapból szeptemberben vittem volna csak.
2015. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első gyerkőc, ezért vagyok kissé tanácstalan. Hiába tudom, hogy ez ezzel jár. És igen, pont azért gondoltuk most a beszoktatást, hogy mire a kicsi jön, addigra talán ezek a kezdeti nehézségek elmúlnak.

Most beszéltem az óvónénivel. Abban maradtunk, hogy azt azért megvárjuk, hogy most ebből kigyógyuljon rendesen, és akkor megyünk.

2015. febr. 6. 10:56
 10/15 A kérdező kommentje:
A 7-es válaszadónak: azért irattam be tavaly, mert egyrészt azt mondták, hogy törvényileg be kell iratni, mivel a következő "tanévben" betölti a 3 évet (oviban és a védőnő is mondta), másrészt terveztük a kistesót, de azt nem lehet kiszámolni, hogy mikor jön össze, és akkor meg márciustól dolgoznom kellett volna. (Azt meg már írtam, hogy a kezdeti nehézségek miatt gondoltuk, hogy a kistesó érkezése előtt mégis beszoktassuk.)
2015. febr. 6. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!