Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vigyem oviba a Kisfiam vagy ne?

Vigyem oviba a Kisfiam vagy ne?

Figyelt kérdés

Kisfiam március közepén lesz 3 éves (májusra várjuk a kistesót). Múlt héten elkezdtük a beszoktatást az oviba (elég nehezen ment, pénteken tudtam csak otthagyni fél órára), a héten viszont beteg volt, és egyelőre nem javult, vasárnapig még szednie kell a köptetőt a köhögésre és hőemelkedése is van folyamatosan. A doki azt mondta, ha nem lesz láz/hőemelkedés vasárnap, akkor hétfőn mehetne. De én azon gondolkodom, hogy mivel nem kell visszamennem dolgozni, és most mindegyikünk beteg is, maradhatna még egy pár hetet itthon (március elejéig), míg elmúlik kicsit ez a nagy betegséghullám. A múltkor is a fele csoport hiányzott, a többiek is köhögtek, folyt az orruk (én is elkaptam a náthát). Tudom, hogy az elején mindenképp ez lesz, hogy sokat lesz beteg. Csak talán nem ennyire, ha egy egészségesebb közösségbe viszem, nem olyanba, ahol betegek a többiek is. Ilyen rosszul még sosem volt, csak feküdt 3 napig, enni még most is alig.

Az óvónő azt mondta, hogy megért, ha nem viszem, de holnap még megbeszéljük.



2015. febr. 5. 19:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Amelyik évben betölti a 3 évet,abban az év szeptemberében kell kezdenie az óvodát. Te már az előző tanévre beirattad,nem akkorra,amikor kötelező lenne neki menni,3 évesen. Úgyhogy rosszul mondták neked,vagy félreértetted. Csak nehogy iskolába is majd az 5. szülinapján irasd be,mert akkor az év szeptemberében menni kell iskolába :D 5 évesen...:D
2015. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Igen, 11-nek igaza van. Az én fiam áprilisban töltötte a 3. évét, abban az évben irattam be, amelyikben betöltötte a 3. évét, nem az előző év tavaszán, hiszen akkor még csak 2 éves volt. Viszont, ha a Kérdező gyereke kezdhetett márciusban, akkor gondolom kevés gyerek járhat oda, van hely. Nálunk az óvodavezető nem engedte, hogy a fiam áprilisban kezdjen, hiába töltötte be a 3-at, csak szeptemberben kezdhetett. Igaz nem bántam, mert így együtt kezdett a többiekkel, nem egy összeszokott csapatba került be. De, ha már elkezdted vinni szegényt a 3-4 évesek közé, hát akkor vidd, mert teljesen össze fog zavarodni szegényke. Hát, szerintem pici ő még az ovihoz. Ráért volna szeptemberben kezdeni. Mondjuk nálunk be sem teheti a gyerek a lábát a csoportba, amíg nincs 3 éves, 1 nappal korábban sem.
2015. febr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy volt, hogy tavaly tavasszal kellett beíratni, és az év szeptemberében töltötte a 3at, most kezdte januárban az ovit. Hozzánk járnak fiatalabbak is, 2,5 évestől mehetnek, amennyiben szobatiszták.
2015. febr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Jól elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől (és nem halasztunk, viszem, ha meggyógyult.)

Itt úgy van, hogy már lehet vinni 2,5 éveseket is, vegyesek a csoportok, kicsi ovi, sőt az sem baj, ha pelusos (de a kisfiam már nappalra szobatiszta).

A kioktató, lekezelő választ nem értem, hogy miért kaptam, én nem hiszem, hogy bárkit is bántottam volna, és nem az oviba iratás volt a kérdés (Suliba meg nyilván akkor vihetem, ha az oviban megkapja az iskolaérett papírt, azt meg nem egy évvel korábban adják oda). Már írtam: ha nem jött volna össze a kistesó, akkor márciustól dolgoznék, ezért is irattuk be 2014 áprilisában, hogy 2015 januárban kezdünk. (Megjegyzem, hogy a többi, kb. 10 általam ismert szülő is beiratta, akiknél március-április-májusban született a gyerek, egy részük már rég ovis, van aki most szoktat be. De ezen nem szeretnék vitatkozni.)

2015. febr. 6. 20:11
 15/15 anonim ***** válasza:
vigyed.
2015. márc. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!